Bilgisayarınızda BlueStacks yükleme ekranında kalıyor yükleme başarısız mı oluyor. Bluestacks yükleme hatası sorunu çözümlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Windows bilgisayarınıza bluestacks yükleme başarısız uyarısı mı alıyorsunuz. Hata mesajı kişilere göre değişir. Bazen, basit bir maalesef bluestacks yüklenemedi hata mesajı alırsınız. Çoğu zaman, kullanıcılar bir hata kodu içeren ayrıntılı bir hata mesajı alırlar.

Bazı kullanıcıların aşağıdaki hata mesajıyla karşılaştığı bildiriliyor:

Yükleme Başarısız. Maalesef BlueStacks yüklenemedi. Hata kodu: 1

Diğer kullanıcılar, BlueStacks yükleyicisini çalıştırmaya çalışırken aşağıdaki hata mesajını almaktan şikayet ettiler:

Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemez. Öğeye erişmek için uygun izinlere sahip olmayabilirsiniz.

Bazıları aşağıdaki hata mesajını bildirdi:

Maalesef bu uygulama yüklenemedi. Lütfen yeniden denemeden önce yükleme dosyasını doğrulayın.

BlueStacks Yükleme Hatası Sorunu Çözümü

Başarısız BlueStacks kurulumunda karşılaşabileceğiniz birkaç başka hata mesajı olabilir. Her durumda, bu kılavuz sorunu çözmenize ve BlueStacks’i başarıyla kurmanıza yardımcı olacaktır.

 1. BlueStacks için sistem gereksinimlerini kontrol edin.
 2. Grafik sürücülerinizi güncelleyin.
 3. Kurulum dosyasını uyumluluk modunda yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırın.
 4. Hyper-V’yi kapatın.
 5. .NET Framework’ü yükleyin.
 6. İnternet bağlantınızın aktif ve sağlılı olduğundan emin olun.
 7. Antivirüsünüzü devre dışı bırakın.
 8. Temel sertifikaları yükleyin.
 9. BlueStacks’in önceki sürümünü tamamen kaldırın.

Sistem gereksinimlerini kontrol edin

BlueStacks’i yüklemek için bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini karşılaması gerekir. Minimum sistem gereksinimlerini karşılamıyorsa uygulama PC’nize yüklenmez veya bilgisayarınızda çalışmaz. Bu nedenle, android emülatörü için sistem gereksinimlerini kontrol edin ve bilgisayarınızın bunları karşıladığından emin olun. BlueStacks’in en düşük sistem gereksinimlerine bir göz atalım.

 • İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 ve üzeri
 • İşlemci: Intel veya AMD İşlemci
 • Grafikler: Karşılaştırma puanı >= 750 olan Intel/Nvidia/ATI, Onboard veya Discrete GPU
 • RAM: 4GB veya daha yüksek
 • Depolama: 5 GB Boş Disk Alanı
 • İnternet: Geniş bant ağ bağlantısı.
 • Ek notlar: PC’nizde yönetici olmalısınız, Sisteminizde Sanallaştırmanın etkinleştirildiğinden emin olun.

Yukarıdaki sistem gereksinimleri karşılanıyorsa, BlueStacks’in başarısız kurulumundan sorumlu başka faktörler olmalıdır. Bu nedenle, devam edin ve sorunu çözmek için bir sonraki olası düzeltmeyi kullanın.

Ekran kartını güncelleyin

Güncel bir grafik sürücüsüne sahip olmak, BlueStacks’i bilgisayarınıza yüklemek ve çalıştırmak için minimum gereksinimdir. Eski bir grafik sürücüsüyle, BlueStacks’te kurulum hataları ve diğer sorunlarla karşılaşmanız olasıdır. Dolayısıyla, ekran kartı sürücünüzün en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Güncel değilse, grafik sürücünüzü güncelleyin ve ardından BlueStacks’i yükleyip yükleyemeyeceğinize bakın.

Microsoft, aygıt sürücüsü güncellemelerini isteğe bağlı güncellemeler olarak sağlar. Bu güncellemeleri doğrudan Ayarlar uygulamasından indirip yükleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Öncelikle, Ayarlar uygulamanızı açmak için Windows + I kısayol tuşuna basın .
 2. Şimdi, Windows Update sekmesine gidin ve aygıt sürücüsü güncellemelerini kontrol etmek için Gelişmiş seçenekler > İsteğe Bağlı Güncellemeler seçeneğine tıklayın.
 3. Bundan sonra, mevcut grafik sürücüsü ve diğer aygıt sürücüsü güncellemelerini indirip yükleyin.
 4. İşlem bittiğinde, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygulamanın yüklenip yüklenmediğini kontrol etmek için BlueStacks yükleyicisini çalıştırın.

Aygıt Yöneticisi, grafik sürücüsünü güncellemek için de kullanılabilir. Ayrıca sahip olduğunuz grafik kartına göre Intel, NVIDIA veya AMD‘nin resmi web sitesine gidebilir ve doğrudan grafik sürücünüzün en son sürümünü indirebilirsiniz. Ardından yükleyiciyi çalıştırın ve en son grafik sürücüsünü PC’nize yükleyin. Ayrıca, güncelliğini yitirmiş grafik kartlarınız ve diğer aygıt sürücüleriniz için güncellemeleri otomatik olarak yüklemenize yardımcı olan birden fazla ücretsiz üçüncü taraf sürücü güncellemesi vardır. Winzip Driver Installer, IObit Driver Booster Free, vb. gibi ücretsiz yazılımları deneyebilirsiniz.

Grafik sürücünüz güncel olmasına rağmen BlueStacks hala yüklenmiyorsa, sorunu çözmek için bir sonraki olası düzeltmeyi kullanın.

Kurulum dosyasını uyumluluk modunda yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırın

Yapabileceğiniz bir sonraki şey, BlueStacks’in kurulum dosyasını yönetici olarak çalıştırmaktır. Yükleyiciyi çalıştırmak için gerekli izinlerin olmaması nedeniyle BlueStacks’i yükleyemeyebilirsiniz. Uygulamayı çalıştırmak için yönetici ayrıcalıklarının gerekli olduğu BlueStacks tarafından da belirtilmektedir. Buna ek olarak, yükleyiciyi uyumluluk modunda çalıştırın. Uygulamanın yüklenememesinin nedeni de bir uyumluluk sorunu olabilir. Yani, bu yöntem sizin için çalışacaktır.

BlueStacks yükleyicisini uyumluluk modunda yönetici olarak çalıştırma adımları şunlardır:

 1. Öncelikle Bluestacks kurulum dosyasına sağ tıklayın ve içerik menüsünden Özellikler’i seçin.
 2. Şimdi, Özellikler penceresinde Uyumluluk sekmesine gidin ve Bu programı için uyumluluk modunda çalıştır onay kutusunu işaretleyin.
 3. Ardından, açılır menüden Windows 8 veya Windows 7 gibi önceki bir Windows sürümünü seçin.
 4. Ardından Ayarlar bölümünün altında Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyin. Uygula ve Tamam butonuna basın.
 5. Son olarak, BlueStacks yükleyicisini çalıştırın ve uygulamayı hatasız veya sorunsuz bir şekilde yükleyip yükleyemeyeceğinize bakın.

BlueStacks’i yükleyememe sorununu hala yaşıyorsanız, bir sonraki olası düzeltmeye geçin.

Hyper-V’yi kapatın

 

Etkilenen birçok kullanıcı, BlueStacks kurulumu başarısız olduğunda aşağıdaki hata mesajını aldığını bildirdi:

Hyper-V hesaplama platformu bilgisayarınızda etkinleştirildiğinden BlueStacks Hyper-V başlatılamıyor.

Bilgisayarınızda Hyper-V etkinleştirilmişse, BlueStacks’i kurarken veya çalıştırırken sorunlarla karşılaşırsınız. Dolayısıyla, senaryo uygulanabilirse, Hyper-V’yi devre dışı bırakın ve ardından BlueStacks’i yüklemeyi deneyin. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Öncelikle Komut İstemi’ni yönetici haklarıyla açın ve aşağıdaki komutu yazın:
  bcdedit /set hypervisorlaunchtype off
 2. Şimdi Enter butonuna basın ve komutun çalışmasına izin verin.
 3. Son olarak, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için BlueStacks yükleyicisini çalıştırın.

Denetim Masası, PowerShell veya Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kullanarak Windows’ta Hyper-V de devre dışı bırakabilirsiniz.

NET Framework’ü kurun

Bazı durumlarda, sisteminizde .NET Framework yüklü değilse BlueStacks yüklenemez. Bu nedenle, senaryo uygulanabilirse, bilgisayarınıza .NET Framework’ü yükleyin ve ardından BlueStacks’i yüklemeyi deneyin. Sorun giderilirse, iyi ve güzel. Ancak sorun devam ederse, BlueStacks yükleme sorununu çözmek için bir sonraki olası düzeltmeyi kullanın.

Bluestacks yükleme hatası için daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin.