Tiktok videoları kaydetme sorunu
Tiktok videoları kaydetme

Bu yazımızda sizlere TikTok videosunu tersten oynatma ile ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

Android ve iPhone cihazlarda TikTok uygulamasının video düzenleyicisinin Efektler bölümünden Zaman (Time) menüsünü kullanarak bir TikTok videosunu tersine çevirebilirsiniz.

Bir TikTok videosunu tersten oynatmak, birçok harika içerik fikri ortaya çıkarabilir.

TikTok, paylaşacağınız videoyu tersine çevirdiğinizde, paylaşmadan önce videonuzun bir önizlemesi gösterir.

Kısa metrajlı video paylaşım platformu TikTok’taki videolar, temel olarak anlık çekilen videolardan müzik videolarına ve komedi skeçlerine kadar birçok değişik yelpazede olabilir.

Bu kadar muazzam içerik çeşitliliği ve popülarite, büyük ölçüde TikTok‘un video düzenleme araçlarının, profesyonel video düzenleme yazılımı olmadan, videolarınızı özelleştirmeyi mümkün kılan özelliğinden kaynaklanmaktadır. Direkt TikTok uygulamasının içinden videonuza filtre, müzik, başka bir video gibi birçok öğe ve özellik ekleyebilirsiniz.

TikTok’ta paylaşım stratejinizi geliştirmeyi düşünüyorsanız veya gördüğünüz başka bir TikTok videosundan ilham aldıysanız, videonuza tersten oynatma efekti eklemek isteyebilirsiniz. Videoyu tersine çevirme, videonuzun tersten oynatılmasını çalışmasını sağlar. Bu, oldukça kolay fakat birçok harika fikir üretebilecek basit bir değişiklik.

İşte, TikTok videosunu tersten oynatmak ve sondan başa doğru çalmasını sağlamak için yapmanız gerekenler!

TikTok Videosunu Tersine Çevirme

Tiktok videosunu tersten oynatma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Öncelikle Android veya iPhone telefonunuzda TikTok uygulamasını açın. Giriş yapmadıysanız, TikTok hesabınıza giriş yapın.
  • Uygulama ekranının alt kısmının orta bölümünde yer alan + (artı işareti) simgesine dokunun.

TikTok Videosunu Tersten Oynatma

  • Bir video kaydetmeye başlamak için kırmızı butona dokunun ve basılı tutun. Kayıt işlemi bittiğinde butondan parmağınızı çekin.

TikTok Videosunu Tersten Oynatma

  • Daha sonra, uygulama ekranının sağ kenarındaki menülerden saat simgesine benzeyen Efektler (Effects) menüsüne dokunun.

TikTok Videosunu Tersten Oynatma

  • Ardından, ekrana gelen sayfanın altında yer alan seçenekler listesini sağa kaydırın. Ve daha sonra, Zaman (Time) seçeneğine dokunun.

TikTok Videosunu Tersten Oynatma

  • Daha sonra, ekrana gelen sayfanın alt kısımda yer alan menü listesinde Ters Çevir (Reverse) menüsüne dokunun. Ekranda ters çevrilmiş yeni videonuzun bir ön izlemesinin oynatıldığını göreceksiniz.

TikTok Videosunu Tersten Oynatma

  • TikTok videosunu tersten oynatma efektini beğendiyseniz, sağ üst köşede yer alan Kaydet (Save) menüsüne dokunun. Ardından, normal paylaşımlarda yaptığınız gibi videoyu orijinal haliyle paylaşmak için İleri (Next) menüsüne dokunun.

TikTok Videosunu Tersten Oynatma

Not: TikTok videosunu tersten oynatma efektini beğenmediyseniz, Hiçbiri (None) seçeneğini seçerek efekti kaldırabilirsiniz. Ayrıca kullanabileceğiniz iki efekt daha vardır. Birincisi, videonuzu döngüye alan Tekrarla (Repeat) efekti. İkincisi ise videoyu ağır çekim oynatan Ağır Çekim (Slow-mo) efekti.

Bu yazımızda sizlere TikTok videosunu tersten oynatma ile ilgili detaylı bilgi verdik.

TikTok Videosunu Tersten Oynatma

En güncel teknoloji konuları ile ilgili teknik destek ve çözüm içeren videolar için Teknodestek YouTube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yorumlar bölümünden, web sitemizde hangi konularla ilgili içerikler görmek istediğinizi iletebilirsiniz. Hangi teknik konularda arama motorlarında daha çok arama yaptığınızı belirtebilirsiniz. Böylece sitemizin içeriğinin daha alakalı ve zengin olmasına katkı sunabilirsiniz.

Hazırladığımız içerikleri beğeniyorsanız, bu içeriklerin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ve böylece daha çok kişinin bu içeriklerden istifade etmesine yardımcı olabilirsiniz.