Ana Sayfa Bilgisayar Bilgisayarımın En Son Ne Zaman Açıldığını Nasıl Anlayabilirim? (Resimli Anlatım)

Bilgisayarımın En Son Ne Zaman Açıldığını Nasıl Anlayabilirim? (Resimli Anlatım)

0
Paylaş

Bilindiği gibi Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemiyle beraber hızlı başlat özelliği geldi. Hızlı başlat özelliği sayesinde cihazı kapattığınız zaman, cihaz tüm arka plan servislerini kapatmadığından dolayı hızlı açılabiliyor. Bu da zamanla cihazda yavaşlama ve bazı fonksiyonların stabil çalışmaması gibi sorunlar yaratabildiğinden belli aralıklarla sistemi yeniden başlatmak gerekiyor.

Bu yazımızda sizlerle, bilgisayarımızın en son ne zaman açıldığını öğrenmemizi sağlayan komutu paylaşacağız, fakat yukarıda da belirtildiği gibi aslında en son ne zaman yeniden başlatıldığını gösterecek, bu komut bizlere. Bilgisayarınızda bir problem olmasından ziyade, bilgisayarınızın sizin rızanız dışında bir başkası tarafından yeniden başlatılıp başlatılmadığını da öğrenmenize yardımcı olabilir.

Aşağıdaki adımları takip edelim;

  • Komut istemini yönetici” olarak çalıştıralım.
  • Aşağıda görüldüğü gibi systeminfo yazıp Enter’a basalım.

kacsaat1

Yukarıda görüldüğü gibi bu bilgisayar en son 25.11.2016 tarihinde yeniden başlatılmış. Örneğin burada bir hafta öncesinin ya da daha eski bir tarih görüyor iseniz, bilgisayarınızı mutlaka yeniden başlatmanız önerilir. Performans farkını hissedeceksiniz.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin