Bu makalemizde siz değerli okuyucularımızla Twitter’da Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?” konusu ile ilgili bilgiler paylaşacağız.

Yeni nesil bir iletişim aracı olan Twitter, kısa süre içerisinde en popüler sosyal ağlardan biri olarak adından sıkça söz ettirmektedir. Kullanıcılar tarafından atılan tüm twit‘ler herkes tarafından görüntülenebilmektedir. Ancak son zamanlarda karşılaşılan sorunlardan biri, unutulan hesap şifreleri. Hesabına erişim sağlayaman bir çok kullanıcı, şifre bilgilerinin nereden ve nasıl yenileneceğine dair herhangi bir bilgiye sahip olamadığından dolayı, destek sorunu yaşamaktadır. Bu konu ile ilgili yaşadığınız sorunun giderilebilmesi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikle boş bir internet sayfası (İnternet Explorer, Mozilla ya da Chrome vb.) açıyoruz.
  • Adres satırı kısmına twitter.com/account/begin_password_reset” yazıp Enter‘a tıklıyoruz.

twitterda-sifre-sifirlama-nasil-yapilir-resimli-anlatim-2

  • “Twitter hesabınızı bulun” başlığı altında bir sayfa gelecektir.
  • Arama kutucuğuna E-posta adresini, telefon numarınızı ya da kullanıcı adı bilginizi girdikten sonra Ara” butonuna tıklıyoruz.

twitterda-sifre-sifirlama-nasil-yapilir-resimli-anlatim-3

twitterda-sifre-sifirlama-nasil-yapilir-resimli-anlatim-4

  • Daha sonrasında karşımıza, “Şifreni nasıl sıfırlamak istersin?” başlığı altında bir ekran gelecektir.
  • Bu sayfada, e-posta hesabımıza sıfırlama işlemi için bir bağlantı gönderme işlemini Devam Et” butonuna tıklayıp onaylıyoruz.

twitterda-sifre-sifirlama-nasil-yapilir-resimli-anlatim-5

  • Son adımda ise karşımıza gelen ekranda, E-postanı kontrol et” başlıklı bilgilendirme sayfası gelecek ve yazmış olduğunuz hesaba bir e-posta gönderilecektir. E-posta hesabınıza giriş gerçekleştirip Twitter” tarafından size gönderilen bağlantıya tıklamamız halinde Twitter” hesabınızın şifre bilgilerini yenileyerek, hesabımıza yeni şifremizle giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

twitterda-sifre-sifirlama-nasil-yapilir-resimli-anlatim-6

İyi gezintiler.

Son Güncelleme 1 Aralık 2016 Yazar