“Windows 10 Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Sorunu” ve Çözümü (Resimli Anlatım)

“Windows 10 Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Sorunu” ve Çözümü (Resimli Anlatım)

1587
7
PAYLAŞ

Daha önceki yazılarımızda birçok kez bahsettiğimiz gibi Windows 8.1 ya da Windows 10 yüklü bir bilgisayar satın aldığınızda, size fiziksel olarak bir ürün anahtarı verilmiyor. Ürün anahtarı cihazın anakartına digital imza ile kayıtlıdır. Bu durumda cihaz lisansı ile ilgili bir sorun yaşadığınızda bazı işlemler yapmanız gerekiyor.

Bu sorunlardan biri de başlıktan da anlaşılacağı üzere Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak” problemi olarak karşımıza çıkıyor. Windows 10 lisansı ile birlikte satın aldığınız bilgisayarınızda kayıt defterinde oluşan bir problemden ya da herhangi bir nedenden dolayı bu hata oluşabilir. Çözüm için ise aşağıdaki adımları takip edelim;

 • Aşağıda görüldüğü gibi Ayarlar → Güncelleştirme ve Güvenlik → Etkinleştirme adımlarına gittiğinizde lisansınızın süresinin yakında dolacağı belirtilmiş.

lissure1

 • Yukarıdaki ekrandan çıkalım ve komut istemini, yönetici” olarak çalıştıralım.
 • Komut satırına wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey komutunu girelim ve Enter’a basalım.
 • Aşağıda görüldüğü gibi 25 haneli lisans anahtarınız görünecek, dikkatli bir şekilde bir yere not alalım.
 • Aşağıdaki resimde gizlilik gereği lisans anahtarının bazı bölümleri gizlenmiştir, sizinki tam olarak 25 haneli görünecektir.

lissure2

 • Başlat+R tuş kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açalım, aşağıda görüldüğü gibi ilgili kutucuğa slui 3 yazalım ve Tamam’a tıklayalım.

lissure3

 • Bir sonraki adımda not aldığınız ürün anahtarını girebileceğiniz ekran karşınıza çıkıyor; ürün anahtarımızı dikkatli bir şekilde girelim.
 • Ürün anahtarını girdikten sonra otomatik olarak aşağıdaki ekran şarkımıza geliyor; İleri butonuna tıklayalım.

lissure4

 • Lisans anahtarınız veya lisans durumunuz ile ilgili bir sorun yok ise aşağıdaki görüldüğü gibi Windows etkinleştirildi” mesajını göreceksiniz.
 • Kapat’a tıklayarak işlemi sonlandıralım.

lissure5

Teknoloji Destek Hattı 11820

7 YORUMLAR

 1. Ben dede aynı uyarıyı veriyor ancak lisansın bitiş tarihi yazmıyor ayrıca CMD de verdiğiniz kodu yazdığımda lisans anahtarı gözükmüyor nasıl çözebilirim bu sorunu ?

 2. Aynısını yaptığım halde ürün anahtarı etkinleştirilemedi 0xc004e016 uyarısıyla karşılaşıyorum… ne yapabilirim acaba… ?

 3. MERHABA ben hatayı ilk alıgımda elle bir key girdim netten buldugum dediniz yaptım ama kodu kabul etmedi demekki alıgım ey bozukmuş neyse şimdi ne yapabilirim önce saglam bir keymi bulmam lazım kms adlı programda işe yaramıyor lisanslamak için hata verip duruyor yüklerken sistemde yüklü diye halbuki onu da silip yüklemeyi denemiştim. yardımcı olursanız sevinirim
  teşekkürler

 4. Ben de uyarı veriyor ama lisansın bitiş tarihi yazmıyor. Ayrıca ürün anahtarını girdiğimde “Girdiğiniz ürün anahtarı işe yaramadı. Ürün anahtarını kontrol edip yeniden deneyin veya başka bir ürün anahtarı girin.” yazıyor ve hata kodu veriyor. Bir kaç kez denedim ama ürün anahtarını da kontol ettim ama düzelen bir şey yok.

BİR CEVAP BIRAK