Bu yazıda internet sitesine girmek istediğiniz zaman karşınıza çıkan bağlantınız gizli değil hatası çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeyi planladık.
İnternet üzerinde gezinirken maalesef karşımıza beklemediğimiz tehlikeler çıkabiliyor. Kişisel bilgilerinizi çalmak için veya istemediğimiz içeriklere yönlendirmek üzere açılan web siteleri mevcuttur. Bu istenmeyen durumlarla karşılaşmamanız için internet tarayıcınızın en temel görevlerinden biridir.

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nedir?

Bağlantınız gizli değil hatası tamamen sizin güvenliğiniz için oluşan bir engel olarak düşünün. Eğer bağlanacağınız internet sitesi yeterince güvenli değilse tarayıcınız bu mesajı sizlere gösteriyor.

Açmak istediğiniz internet sitesini tarayıcınız güvenlik sertifikasını kontrol ediyor. Eğer sertifikada bir sorun varsa bağlantınız gizli değil hatasını gösterir. Ancak sorun her zaman internet sitesi kaynaklı olmaz. Bazen giriş yapmak istediğiniz cihaz kaynaklı sorunlar da bu hatayı ortaya çıkabiliyor. Şimdi bu hata nasıl giderileceğinizi sizlerle paylaşalım.

bağlantınız gizli değil uyarı mesajı

11858 teknik destek

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü

İnternet sitesini açmak istediğiniz zaman sitenin HTTP protokolü üzerinden sunduğu SSL güvenlik sertifikasını tarayıcınız kontrol ediyor. Böylece sertifika tarafından kişisel bilgilerinizin korunduğu anlamına gelmektedir. Eğer bu sertifika eksik ise veya bir sorun varsa tarayıcınız bu internet sitesini açmayıp sizleri uyarmaktadır.

Bağlantınız gizli değil hatası verilen internet sitesinin SSL sertifikası olup olmadığını kontrol ediniz. Genel olarak sorun site kaynaklıdır. Ayrıca bu sorun web sitesinin sahibi tarafından düzeltilmelidir. Ancak bazı durumlarda cihaz kaynaklı bir sorun da olabilir. Bu nedenle hatanın çözümü için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler mevcuttur.

Cihazınızın Ayarlarını Kontrol Edin

  • Tarayıcınızı tamamen kapatarak tekrar açın ve giriş yapamadığınız sayfaya yeniden girmeyi deneyin.
  • Antivirüs koruma programınızı devre dışı bırakın veya tamamen kaldırın. Ardından tekrar sayfaya girmeyi deneyin.
  • Bilgisayarınızın tarih ve saat ayarlarını otomatik eşitlemeyi aktifleştirin. Bunu yapmak için bilgisayarınızın sağ alt kısmında yer alan tarih ve saat yerine sağ tıklayın. Açılan seçeneklerde tarih ve saati ayarla seçeneğine tıklayın.

bağlantınız gizli değil hatası için tarih saat ayarı

  • İnternet tarayıcınızın tarama verilerini ve önbelleğini temizleyin.
  • İşletim sisteminizdeki güncellemeleri kontrol edin.
  • Eğer Windows güncellemesi var ve güncellemeleri indirerek yüklediyseniz bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Bağlantınız gizli değil hatası aldığınız web sitesini tarayıcınızda yeni bir gizli sekme açarak giriş yapmayı deneyin.

Tüm bunları denemenize rağmen sorun devam ediyorsa internet bağlantınız kaynaklı da olabileceğini unutmayın. Farklı bir Wi-Fi ağına bağlanarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.