instagram türkçe olarak açılamaması

Dünya çapında milyonlarca kullanıcının saatlerini geçirdiği İnstagram uygulamasında karşılaşılan İnstagram Türkçe Olarak Açılamıyor hatasını inceleyeceğiz.

İnstagram çok kaliteli ve sorunsuz bir platform oluşturmak üzere çalıştığını ve uygulamayı güncellediğini görebiliyoruz. Ancak bazen giriş yapmak istediğimizde bizi bir hata ile karşılayabiliyor. Alışık olduğumuz hatalar var. Ancak bu hata pek alışık olduğumuz cinsten bir hata değil. Bir çok kullanıcıda bu hata ile karşılaştığında farklı bir dil seçerek devam etmeliyim diye düşünmeden edemiyor. Bazı kullanıcılar ise hiç bir seçim yapmayarak hesaplarına zarar gelebileceği düşüncesi ile uygulamayı kapatıyor.

Neden İnstagram Türkçe Olarak Açılamıyor Hatası Alırız?

Günlük olarak kullanılan instagram uygulaması bazen ilk kez yüklüyor gibi dil sorması bizi şaşırtabilir. Hatta ilk kez yüklüyor olsanız bile konumunuz otomatik algılandığından direkt Türkçe olarak bizleri karşılıyor. Ancak burada durum farklı. Genellikle bir güncelleme yapıldığında hemen sonra giriş yapmak istediğimizde İnstagram Türkçe olarak açılamıyor hatasını alırız. Burada farklı bir dil seçmek yerine genel olarak yeniden dene seçeneği de bulunmaktadır. Yeniden dene seçeneğini bir kaç kez deneyerek giriş yapmayı deneyiniz. Eğer sorun devam ediyorsa uygulamayı kapatıp tekrar deneyiniz.

Uygulama Verilerini Temizleyin

İnstagram uygulamasında gezindiğiniz tüm aramalar, alanlar ve ana sayfanız uygulama verisi olarak kaydedilmektedir. Bu veriler bir hayli arttığı zaman uygulamanın görevini yerine getirmekte zorlanabiliyor. Bu yüzden İnstagram uygulaması için uygulama verilerini silmenizi öneririz. Telefon modelinize göre değişir ancak genel olarak nasıl yapacağınızı iletelim.

instagramkapak

Uygulama verilerinizi silmeden önce İnstagram giriş bilgilerinizi hatırlıyor olmanız gerekir. Zira veriyi sildikten sonra kullanıcı adı ve şifre bilgisi isteyecektir. Veriyi silmek için önce telefonunuzda ayarlar kısmını ve ardından uygulamaları seçin. Burada İnstagram uygulamasına tıklayın. Ardından depolama seçeneğine dokunun. Burada önbelleği sil ve veriyi temizle komutlarına tıklayın. Böylece uygulamaya ait veriler tamamen silinmiş olacaktır. Yeniden giriş yapın ve giriş bilgilerinizi yazın.

Uygulama İzinlerini Kontrol Edin

Uygulama verilerinizi temizlemenize rağmen İnstagram Türkçe olarak açılamadı hatası alıyorsanız telefonunuzu yeniden başlatınız. Bunu yapmadan önce telefonunuzun konum servislerini etkin hale getirin. Ayrıca telefonunuzda İnstagram uygulaması için gerekli izinlerin etkin olduğunu kontrol ediniz. Telefonu yeniden başlatmanıza rağmen bu uyarıyı görmeye devam ediyorsanız bir süre beklemenizi tavsiye ederiz. Global bir güncelleme yapılıyorsa giriş yapamazsınız. Tüm bu işlemlere ve bir süre beklemenize rağmen giriş yapamıyorsanız İnstagram’dan destek almanızı tavsiye ederiz.