AT&T TV bir tür hibrit hizmettir. AT&T tarafından sağlanan bir  kutu ve uzaktan kumanda ile çalışır. Geleneksel kablolu TV’ye benzemektedir. Ancak aynı zamanda bir mobil uygulamadan yayın yapar.

AT&T TV nedir?


AT&T TV, bir  kutu aracılığıyla canlı TV ve isteğe bağlı başlıklar sunan bir akış hizmetidir. Ancak internet üzerinden daha çok YouTube TV veya huluArtı,  yerine Canlı TV dir. Aboneler, yerel kanallar, spor, haberler ve isteğe bağlı filmlerle tamamlanan geleneksel kablolu benzeri bir deneyim yaşarlar. Ayrıca yayınları kaydetmek için bulut tabanlı bir DVR ile birlikte gelir. Premium kanalları da ekleyebilirsiniz.

AT&T TV alıcı kutusu, Google’ın Android TV işletim sistemi tarafından desteklenmektedir . Bu normal Android akışlı video uygulamalarından herhangi birini çalıştırmak için televizyonunuz için bir eğlence merkezi olarak kullanabileceğiniz anlamına gelir. (Disney Plus,HBO Maks, Apple TV ve daha fazlası). Uzaktan kumanda, sesinizi kullanarak arama yapabilmeniz için Google Asistan’ı kullanma olanağı sağlar.

Yine de  kutuyu kullanmakta kararsızsanız; ayrıca mevcut AT&T Now uygulaması aracılığıyla da çalışır, böylece AT&T TV’den mobil cihazlarda ve Roku gibi medya cihazlarında içerik yapabilirsiniz . Uygulamayı aynı anda üç cihaza kadar yayınlayabilirsiniz.

att tv nedir paketlenmis akis hizmeti 2

AT&T TV için ideal internet hızları


Yüksek hızlı internet ile daha verimli olur ve ne kadar hızlı olursa o kadar iyidir . AT&T, hizmet akışı için en az 8 Mbps önerir ve aynı anda en fazla üç cihazı desteklediğinden, optimum görüntüleme için en az 24 Mbps olmasını önerir.

En popüler kablolu internet hizmet planları ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Ancak DSL‘nin karşılamama olasılığı yüksektir bunun için çevrimiçi testleri kullanarak mevcut internet hızınızı kolayca kontrol edebilirsiniz .

AT&T TV planları ve maliyeti


Geleneksel kablo TV gibi AT&T TV de çeşitli paketler bulunmaktadır. Bir akış hizmeti gibi aylık ödemeyi seçebilir veya daha çok geleneksel kablo gibi iki yıllık bir sözleşme yapabilirsiniz.

İki yıllık sözleşme için ödeme planında önemli bir nokta bulunduğunu unutmayın. İlk yıl, aydan aya olan alternatiften daha ucuzdur, ancak aylık ücret, birinci yıl dönümünde önemli ölçüde artar

Abonelik ücretinin yanı sıra, başka farklılıklar da vardır. AT&T TV’nin aydan aya sözleşmesiz sürümü, örneğin ayda 110 TL karşılığında 500 saate çıkarma seçeneğiyle birlikte 20 saatlik Bulut DVR kaydı içerir. İki yıllık sözleşme 500 saat içerir.

Garip bir şekilde, sözleşmesiz sürüm spor kanallarını hiçbir ek ücret ödemeden izleme olanağı sağlar. Fakat iki yıllık sözleşme, spor kanalları için ek ücret almaktadır.