Arçelik TV Ekran Kaydı Alma, Arçelik TV ekran kaydı ekranı kaydetme, tv ekran yayını kaydı.  Günlük hayatımızda ev, işyeri ofis ve benzeri alanlarda televizyonlar vaz geçilmez araçlarımız arasında.

Etrafımıza bakındığımızda birbirinden farklı marka ve model TV ile karşılaşıyoruz.  Her marka kendine özgü özellik ve sistem güncellemeleri ile ön plana çıkıyor.

Bu makalemizde Arçelik marka televizyon hakkında merak edilen bir konuyu inceleyeceğiz.  Televizyonunuzda birçok farklı özellik bulunuyor.  Bu televizyonlarda farklı kaynaklardan görüntü alabilirsiniz. Ancak bu özelliğe ek olarak tv üzerinden göründü kaydetme özelliği Arçelik TV ekran kaydı da yer alır.

Dışarıdan bakıldığında sadece bir televizyon olarak görsek te Cihazlar üzerinde araştırma yapıldığı zaman içerisindeki özellikler fark edilir.

İçerik konuları

11858 teknik destek
Bu makalemizde Arçelik televizyonunuzda yayını nasıl kaydedeceğiz bakalım;

KAYIT RESIM

1)İlk olarak USB flash belleginizi televizyonunuzun arkasına veya yanındaki USB girişine takın.

2)Kumandanız üzerinde yer alan ortası yuvarlak ve kırmızı renkte olan kayıt tuşuna basın.

BASLAT 1

3)Ancak Bu tuşa bastıktan sonra şu anki yayın kaydolmaya başlar.

4)Fakat kaydı durdurmak isterseniz kumandanın alt kısmında bulunan kırmızı çerçeveli ortasında iki tane II harfi olan  tuşa basın.

DURAKLAT

Aynı anda iki farklı kanal kaydetme;

*Tek tunerli televizyonlarda aynı transponderda bulunan bir kanalı izlerken diğerini kaydedebilirsiniz.

*Ancak çift tunerli televizyonlarda farklı transponderda  bulunan kanallar varsa aynı anda iki farklı kanalı kaydetmek mümkün.

Tv kapalı iken kayıt alma;

*Televizyonunuz kapalı iken belirlenen zamanda stand-by konumunda kayıt yapar.  Ancak bunun için önceden planlanması gerekir. Fakat bu kayıt esnasında elektrik kesintisi olur ise ekran kaydı durduracak ve kaydı almayacaktır.

Ekran kaydı yaparken farklı kanalları izleme;

*Bu işlem için televizyonunuzun  Kumandası üzerinde yer alan beyaz bir kareye soldan gelen ok simgeli kaynak tuşuna basın. Karşınıza çıkan ekrandan kaynak kısmını açın. Ancak  Gelen pencereden kaynak alanını değiştirerek HDMI bağlantısı üzerinden filiz izleme imkanına sahip olacaksınız. Ya da oyun konsolu gibi cihazlarda oyun oynayabileceksiniz.

Kayıt sayısı ve kayıt süreleri;

*Kayıt süresi olarak belirtilen özellik kullanmış olduğunuz Flash belleğin alanı ile sınırlı sayıda kayıt yapacaktır. Aslında bu demek oluyor ki kullandığımız USB boyutuna göre değişkendir. Ancak oluşturulan plan listesinde zaman çakışmaları olmadan en fazla 25 tane kayıt gerçekleştirilebilecektir.

Ürünlerin bu özelliğini kullanarak sevilen dizilerin, program, yarışma ve  benzeri programların ekran kaydını alarak müsait olduğunuzda izlemenin keyfini çıkaracaksınız.