Apple Pay Later nedir ve nasıl kullanılır? Sorularının cevabını merak eden kullanıcılar arasında yer alıyorsanız cevabı için doğru adrestesiniz demektir.

Apple Pay Later ( Şimdi al sonra öde )özelliği son zamanlarda tercih konusu oldu. Yapılan gözlemlerle beraber bir çok kullanıcının bu özelliği araştırmaya başladı.

Apple Cash’i  ve Apple Card içeren Apple Wllet, Apple Play uygulamasının içerisinde yer almaktadır. Apple Card ve Goldman Sachs tarafından sunulan bir  dijital kredi kartı özelliğini taşımaktadır.

Apple Cash, peer-to-peer ödeme olma özelliğini taşırken Apple Play, banka ve kredi kartlarını elektronik olarak kaydetmeye olanak sağlar. Tüm bunlara ek olarak çevrim için veya fiziksel olarak ta ödeme yapma yöntemlerini kullanıcılarına sunmaktadır.

Apple Pay Later Nedir ?

Apple Pay Later  Şimdi al sonra öde özelliği kullanıcılarının oldukça beğenisini alıyor. Bu uygulamaların bazıları değişken faizlerle uzun süreli taksitlendirme imkanı var. Ek olarak birbirine benzeyen kısa vadeli faiz ödeme planlarını kullanıcılarına sunar. Şimdi hep birlikte Apple Pay Later konuları hakkında inceleme yapalım.

Apple Pay Later nedir, Kullanım adımları

Özelliğin en çok beğenilen yanlarında bir tanesi ödeme yöntemleri oldu.  Pay Later’ı kullanarak satın alma işlemlerinizde tutarı altı hafta süresince dört eşit ödemeye bölme imkanı tanıyor.

İlk ödeme işlemi satın alma esnasında yapılarak ancak ödemeler iki haftada bir yapılmaktadır.

Pay Later  özelliğini kullanarak satın alma işlemleri esnasında bizlere iki ödeme seçeneği sunacaktır. Bunlar; Hepsini öde veya Sonra öde seçeneği ve ikinci seçenek olarak dört ödemenin her biri için tutarlarını ek olarak tarihlerini içeren bir ödeme planı görüntülemedir.

Not: İşletmelerin Pay Later ile ödeme kabul etmeleri için herhangi bir ayarlama yapmasına gerek kalmaz. İşlemler her zamanki gibi devam edebilirler. Apple Pay Later ile ödeme yapmak için kredi kartı kullanamazsınız ancak banka kartı kullanarak işlemlere devam eder.

Otomatik ödemeleri ayarlayıp her zaman mevcut ödemelerinizi yapmakta sorun olmayacaktır. Satın alımları incelemek için, onaylamak yada reddetmek için bir kredi kontrol sistemi uygulanır.

Bu makalemizde sizler için Apple’ın sunmuş olduğu  Pay Later hakkında bilgi edindik. Umarım sizler için faydalı olmuştur.