Ana Sayfa Destek Apple Pay Çalışmıyorsa Nasıl Düzeltilir?

Apple Pay Çalışmıyorsa Nasıl Düzeltilir?

0

Nakit, çek veya kredi kartı almak zorunda kalmak yerine, Apple Pay ve diğer mobil ödeme hizmetlerini hızlı ve kolay bir şekilde alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, benzin istasyonunda veya başka bir perakende tesisinde Apple Pay’ı kullanmaya gittiğinizde işleminizi tamamlayamayacağınızı görebilirsiniz.

Apple Pay’ın Neden Düzgün Çalışmıyor

Bunun en yaygın nedeni, telefonunuzun pil düzeyinin düşük olması veya mağazanın Apple Pay’i kabul etme yeteneğine sahip olmamasıdır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Sonra tekrar, Apple Pay’ın çalışmasını sağlayamayacağınız zamanlar vardır, bu da normalde nakit taşımıyorsanız, başa çıkmak için çok zor olabilir. Apple Pay sunucularının çalışmaması, hatalı dijital ödeme terminali veya belirli bir banka veya kredi kartıyla ilgili sorunlar olabilir.

Apple Pay Sorunları Nasıl Onarılır?

Apple Pay’in çalışmasını sağlama konusunda sorun yaşıyorsanız, sorunun çözülmesine yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Çoğu, sorunu çözmek ve Apple Pay’ın tekrar çalışmasını sağlamak için hızlı ve kolay çözümlerdir.

Apple Pay teknik sorunlar nedeniyle kapanmış olabilir. Bazen sorunun iPad veya iPhone’unuzla bir ilgisi yoktur ve bunun yerine Apple Pay’ın web hizmetiyle ilgili arka uç sorunları olabilir. Bu durumda, hizmetin yeniden çalışmaya başlaması için kısa bir süre beklemeniz gerekebilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Neyse ki, Apple Pay’ın herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenmenin kolay bir yolu var. Tek yapmanız gereken Apple Sistem Durumu web sitesine gitmek ve Apple Pay’ın yanında yeşil bir daire olup olmadığını kontrol etmektir. Bir servis arızasını reddettikten sonra, diğer çözümlere geçebilirsiniz.

İşletmenin Apple Pay’i kabul edip etmediğini kontrol edin. Varsa, Apple Pay’ı kullanmaya çalıştığınızda belirli bir terminal çalışmıyor olabilir. Bu sorunla karşılaşırsanız, kullanabileceğiniz başka bir terminal olup olmadığını sormalısınız. Hangi terminalin Apple Pay’i kullanmanıza izin vereceğini öğrendikten sonra, gelecekteki işlemler için bunu aklınızda tutabilirsiniz.

Manuel olarak bir kredi kartı veya banka kartı seçin. Çalışan bir terminalde olsanız bile, iPhone’unuzda Apple Pay’ı algılayan cihazla ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İPhone’unuzu bekletirseniz ve Apple Pay çalışmıyorsa, ödeme yapmak için Apple Cüzdan’da manuel olarak bir kredi kartı seçmeyi deneyin. Ayarlar> Cüzdan ve Apple Pay’a gidin, ödeme yapmak istediğiniz kredi kartına veya banka kartına dokunun, ardından telefonunuzu terminal okuyucunun yanında tutun. Başarılı olursa, ayarlarınıza bağlı olarak parolanızı girmeniz veya ödeme yapmak için Dokunmatik Kimlik veya Yüz Kimliği kullanmanız istenir.

Kredi kartını veya banka kartını çıkarıp yeniden takın. Apple Pay’de kullanmaya çalıştığınızda size tekrarlanan sorunlar veren bir kredi veya banka kartı olabilir. Bu, sağlayıcınızdan yeni bir kredi kartı aldığınızda olabilir, çünkü değiştirilen bilgiler Apple Pay’da hemen güncellenmeyebilir. Bu durumda, Apple Pay’den kaldırmayı ve sorunu düzeltmek için yeniden eklemeyi denemelisiniz.

Yukarıdaki stratejilerden hiçbiri Apple Pay sorunlarınızı çözmezse, iPhone veya iPad’inizde sıfırlamayı gerçekleştirmeyi denemelisiniz. Bu bariz bir çözüm gibi görünse de, cihazınızı sıfırlamak Apple Pay’ın tekrar çalışmasını sağlamak için bağlantıları ve verileri sıfırlayabilir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA