iPhone Logosunun özellikleri hakkında bilmediğiniz iki özelliği sizlere anlatacağız.

Kullanmış olduğumuz iPhone cep telefonlarımızın arkasındaki Apple logosu ne işe yaramaktadır?

Apple Logosunun Çıkışı

Apple logosu, teknoloji sektöründe dünya genelinde en tanınmış sembollerden biridir. Apple logosu, Apple Inc. tarafından kullanılan bir marka logosudur ve şirketin ürünleriyle özdeşleşmiştir. Logonun tasarımı, minimalist bir yaklaşımı benimseyerek, basit ve etkili bir şekilde şirketin değerlerini yansıtmaktadır.

Logonun tasarımı, 1977 yılında grafik tasarımcı Rob Janoff tarafından yapılmıştır. Janoff, Apple’ın kurucusu Steve Jobs’tan birkaç özellik istedi: logonun basit, ikonik ve ayırt edici olması gerekiyordu. Janoff, Jobs’un isteklerini dikkate alarak, bir elma şeklinde bir logo tasarladı. Bu elma logosunun üstünden bir ısırık alınması, logonun eşsizliğini vurgulamak için yapılmıştır.

Apple Logosunun İşinizi Kolaylaştıracak 2 Özelliği

iPhone telefonlarında birçok özellikle birlikte Apple bir yenisini daha ekledi. Telefonunuzda kullandığınız ve işinizi kolaylaştıran işlevler artık telefonu açmadan, logoya tıklayarak gerçekleştirmeniz mümkün.

650x344 ios 16 ne zaman cikacak ozellikleri nelerdir appledan ios 16 mujdesi o ozellik geri donuyor 1660310928136
Apple Logosunun İşinizi Kolaylaştıracağı 2 Özelliği

Telefonunuz ekranı kapalı dahi olsa bu özellik sayesinde kolayca işinizi halledebilir hale geleceksiniz. iPhone telefonunuzun bu kolay erişilebilir imkanına gelin birlikte göz atalım.

Öncelikle iPhone 8 veya sonraki model telefonunuzda iOS’nin en son sürümünün yüklü olup olmadığını kontrol edin.

Ayarlar/Erişilebilirlik/Dokunma/Arkaya Dokun

Adımları sırasıyla uygulayın. Daha sonra karşınıza ”çift dokun” ve ”üç kez dokun” seçenekleri gelecek. Çift dokunma eyleminde, ekran resmi, ekranı kilitle, siri, sesi aç, sesi kıs gibi özellikler mevcut. Üç kez dokunma eyleminde ise el feneri, kamera, yönü kilitle, uygulama değiştirici gibi özellikler mevcut.

Buradaki seçeneklerden daha çok kullandığınız ve işinize yarayacak olan işlevi seçebilirsiniz. Örneğin; Çift dokunma bölümünde, ekran resmini seçip dilediğiniz an apple logosuna çift tıklayarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Üç kez dokunma bölümünde ise el feneri seçeneğini işaretleyip telefonunuzun ekranı kapalıyken bile telefonunuzun feneri açık hale gelecektir.

Üstelik bu özellikleri kolayca kullanabilmek için apple telefonlara özel tasarımda kılıflar da mevcut.

A7 700x700

Daha Fazla Bilgi:

Apple gelişen teknolojisi ile git gide hayatımızı kolaylaştırır hale geldi. Bu tasarım kılıflar sadece logoyu dokunarak kullanma haricinde şarj edebilme imkanı da beraberinde getirmekte.

magsafe battery pack powerbank sarj aleti iphone 11 12 13 14 uyumlu kcm71414478 1 23c0817b1b164ac09a80dbffe1620755

Telefonunuzun şarj girişini daha fazla kullanmamak ve yıpratmamak için harika bir çözüm niteliğinde. Üstelik taşınabilir power bank sayesinde istediğiniz her an telefonunuzu şarj edebilirsiniz.

Sonraki öneri makale: iPhone Apple Kimliği Değiştirme