Adımsayar uygulamalarını kullanmak eskisinden çok daha kolay. Eskiden bir deftere ihtiyacınız vardı, çok fazla tahmin vardı ve tüm dikkatinizi gerektiriyordu. Bu günlerde, uygulamalar ve cihazlar sizin için bu şeyleri takip edebilir ve tek yapmanız gereken egzersiz deneyiminin tadını çıkarmak. Buna adım sayımı da dahildir. Adımları saymak için bir sürü uygulama var ve bunların çoğu işi dostane bir şekilde yapıyor. Bir fitness takipçisinin hassasiyetini elde edemezsiniz , ancak size genel bir fikir verecek kadar iyidir.

 

Android için en iyi pedometre uygulamalarına girmeden önce, adım takibi söz konusu olduğunda akıllı telefonların ve fitness takipçilerinin doğruluğuna değinelim.

Hemen, adım saymanın giyilebilir cihazlar veya akıllı telefonlar için kesin bir bilim olmadığını anlamalısınız. Her iki cihaz da vücut hareketinizi bir adım olabileceğini düşündükleri şeye dönüştürmek için yerleşik ivmeölçerler ve jiroskoplar kullanırken, her zaman bir hata payı olacaktır. Bu sınırlamaları anlamanız şartıyla, bu büyük bir sorun değildir. Adımlarınızı saymanın gerçek nedeni, hareketi ve fitness hedeflerinin günlük ilerlemesini teşvik etmektir. Adımsayar uygulamaları ve giyilebilir cihazlar bu yolculukta size yardımcı olacaktır.

Şimdi, Android için en iyi adımsayar uygulamaları ve adım sayacı uygulamaları burada.

  • Google Fit
  • Runkeeper
  • MyFitnessPal

Google Fit

Google Fit, adım sayacı uygulamaları için iyi bir başlangıçtır. Adımlar, aktif zaman ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok şeyi takip eder. Uygulama ayrıca tüm Wear OS akıllı saatlerinin yanı sıra Xiaomi Mi Bantlarını da destekler . Ayrıca uygulama, Runkeeper, Strava, MyFitnessPal, Lifesum, Sleep as Android ve diğerleri dahil olmak üzere diğer uygulamalarla entegre olur. Google Fit, bir adım sayar olma konusunda nispeten iyi bir iş çıkarıyor. Bazı hatalar yapıyor. Ancak, diğer uygulamalarda da görmeyeceğiniz bir şey değil. Adımsayar uygulamaları genel olarak donanımla elde ettiğiniz kadar güvenilir değildir. Her durumda, Google Fit uygulama içi satın alma veya reklam olmadan tamamen ücretsizdir. Yine, bu iyi bir başlangıç.

google fit

okumaya devam edin : Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

Runkeeper

Runkeeper, en popüler pedometre uygulamalarından biridir. Aslında, koşularınızı ve yürüyüşlerinizi takip etmek uygulamanın tüm amacıdır. Uygulama, antrenman takibi, hedefler, fitness rutinleri, ilerleme raporları ve daha fazlasını içerir. Aynı zamanda topluluk meydan okumalarını, egzersiz ödüllerini ve motivasyon amaçlı diğer küçük şeyleri içerir. Abonelik sürümü ayrıca daha iyi egzersiz desteği, daha iyi ilerleme takibi ve canlı izleme desteği içerir. Ücretsiz sürüm çoğu insan için çalışmalıdır, çünkü abonelik fiyatı sağladığı için biraz fazladır.

runkeeper

MyFitnessPal

MyFitnessPal, en güçlü adım sayacı uygulamalarından biridir. Aynı zamanda bir sürü başka şey de yapıyor. Çoğu kişi uygulamayı kalori sayımı, makro takibi (günde kaç karbonhidrat tükettiği gibi), fitness takibi, su takibi ve tahmin ettiğiniz gibi adım takibi için kullanır. Diğer uygulamalar aracılığıyla adımları izler. Bu nedenle, adımları izlemek için Google Fit gibi bir şeye ihtiyacınız olacak ve ardından MyFitnessPal bu verileri başka şeylerle kaplayacak.

myfitnesspal

Son Güncelleme 1 Temmuz 2022 Yazar Pınar Güldökmez