Ana Sayfa Haberler Android 11 Almayacak Xiaomi Modelleri

Android 11 Almayacak Xiaomi Modelleri

0

Akıllı telefon pazarına fiyat/performans canavarı ürünler grubunu kazandıran en önemli markalardan biri olan Çin menşeili teknoloji devi Xiaomi’nin ülkemizdeki pazar payı her geçen gün dünya geneline parelel olarak genişliyor. Geçtiğimiz yıllarda tüm gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de artan kurt oranlarını fırsat görerek ülkemizdeki yatırımlarına ağırlık veren Xiaomi Türkiye şirketini de kurarak ülkemizin en önemli teknoloji oyuncularından biri haline geldi. Her geçen gün kullanım oranını biraz daha yükselten şirket, aynı zamanda Google ve ortakları tarafından geliştirilen Android mimarisine katkılarını sunmaya devam ediyor. Yakın bir zamanda yayımlanacak olan Android 11 güncellemesi hakkında kulislerde fısıltılar dolaşmaya devam ededursun, Xioami’nin Android 11 güncellemesinden yararlandırmayacağı modeller de forumlarda yer almaya başladı.

 

Önümüzdeki Eylül ayının ilk yarısında kullanıcıların deneyimine sunulacak olan Google’ın yeni göz bebeği Android 11 güncellemesini alamayacak Xiaomi akıllı telefon modellerini listelemek gerekirse;

11858 teknik destek
11858 teknik destek

 

 

*Xiaomi Mi CC9e

*Xiaomi Mi Mix 3 5G

*Xiaomi Mi Mix Alpha

11858 teknik destek
11858 teknik destek

*Redmi Note 8 Pro

*Redmi Note 8T

*Redmi Note 8

*Redmi 8

*Redmi 8A Dual

*Redmi 8A

*Redmi Note 7 Pro

*Redmi Note 7

*Redmi Note 7S

 

 

 

 

Listeye göz attığımızda gerek dönemsel kampanyalar gerek ise fiyat/performans canavarı olması sebebiyle oldukça yüksek adetlerde satış rakamına ulaşan Xiaomi RedMi Note 8’in de yer aldığını görüyoruz. RedMi Note 8’in yanı sıra tüketicileri üzecek bir diğer model ise Xiaomi Mi Mix 3 diyebiliriz. Ülkemizdeki yaygın kullanım oranları göz önünde bulundurulduğunda bu durumun Xiaomi’nin ülkemizdeki pazar payı oranını uzun vadede olumsuz etkilemesini bekliyoruz. Amiral gemisi seviyesindeki ürünlere fiyat etiketleriyle kafa tutan bu iki modelin Android 11 güncellemesi dışında bırakılması, Xiaomi’nin bu güncellemeyi yalnızca üst segment sınıfına sunacağını gösteriyor. Bu durum ise şirketin yıllardır izlemiş olduğu satış/pazarlama politikasıyla çelişiyor. Ancak tüm bu fısıltılara rağmen konu ile alakalı Xiaomi’den gelebilecek resmi bir açıklama bir çok şeyi değiştirebilir.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA