Hepimiz için önemli  veriler, fotoğraflar, dosyalar vardır. Peki bunları en güvenilir şekilde nasıl saklarız? İşte bu aşamada tam da bu beklentimize çözüm olarak geliştirilmiş olan Airport Time Capsule  devreye giriyor.

Kullandığımız bilgisayar Mac OS X işletim sistemine sahipse, Time Machine sayesinde bilgisayarınızı kablosuz (Wi-Fi) ağı üzerinden de yedeklemeye olanak sağlıyor. Tabi bu sadece Mac bilgisayarlarda kullanıldığı anlamına gelmez;  isterseniz Windows işletim sisteminde de kullanabilirsiniz.

Time Capsule ayrıca en son 802.11ac teknolojisi ve eş zamanlı çift bant desteği sayesinde oldukça hızlı veri aktarımı sağlamaka  ve  tüm özelliklere sahip bir Wi-Fi baz istasyonu görevi görmekte. 2 TB ve 3TB modelleri mevcut ayrıca. AirPort Time Capsule, Wi-Fi olarak bağlantı kurduğu için otomatik olarak yedekleme yapmanızı sağlıyor arka planda. Ultra hızlı 802.11ac Wi-Fi teknoloji ve güçlü ışın filtreleme yapan anten dizisi ile normalden 3 kat daha hızlı Wi-Fi iletişimi sayesinde daha net bir sinyal almanızı sağlıyor. 2.4GHz ve 5GHz frekansları ile aynı anda iletişim kurduğundan en uygun banda bağlanarak hızlı performans almanızı sağlar.

Performans açısından önemli olan diğer bir özellik de altı antene sahip olması: 3 anten 2,4 GHz bant için, 3 anten de 5GHz bant için. 802.11ac teknolojisi sayesinde daha uzağa, daha hızlı ve çok daha güçlü bağlanmayı sağlıyor. Bu kapsülü herhangi bir harici USB sabit sürücü ile Wi-Fi ağınızda paylaşarak güvenli  bir sürücüye dönüştürebilriisniz . Mac ve diğer bilgisayarlarınız için fotoğraflarınız, videolarınız, dosyalarınız herkes için anında kullanılabilir duruma getirilebilir. AirPort Time Capsulede, ağınızı zararlı İnternet saldırılarından koruyan yerleşik bir güvenlik duvarı sistemi  olduğundan internette içiniz rahat bir şekilde gezinebilirsiniz. Ayrıca bütün Wi-Fi aygıtları da Airport Time capsule ile çalışacak; bunun nedeni de , 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n, ve 802.11ac teknik özelliklerini kullanan aygıtlarla uyumlu olmasıdır.

airport_extreme_time_capsule_new

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Kurulum ve Yönetim

OS X Lion v10.7.5 veya sonraki sürümü olan Mac ve AirPort İzlencesi 6.3

iOS 6 veya sonraki sürümü olan iOS aygıtı ve AirPort İzlencesi 1.3

Time Machine Kullanarak Yedekleme

OS X v10.5.7 veya sonraki sürümü olan Mac

Kablosuz Aygıt Erişimi

802.11a/b/g/n/ac teknik özelliğini kullanan Wi-Fi özellikli aygıtlar

Bir USB Yazıcı ile Paylaşılan Yazdırma

OS X v10.2.7 veya sonraki sürümü olan Mac

Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) veya Windows 8 olan PC

Paylaşılan USB Sabit Sürücü

OS X v10.4.8 veya sonraki sürümü olan Mac

Windows XP (SP3), Windows Vista (SP2), Windows 7 (SP1) veya Windows 8 olan PC

Son Güncelleme 4 Eylül 2016 Yazar