Ana Sayfa İnternet TiviBu Ev Bağlanma ve Kopma (Kesinti) Sorunları ve Çözümü

TiviBu Ev Bağlanma ve Kopma (Kesinti) Sorunları ve Çözümü

2
Paylaş

Ele alacağımız konular başlık olarak aşağıda belirtilmiştir;

  • Tivibu Cihazı açamama sorunu
  • TiviBu Cihazında yayın kesilme sorunu
  • TiviBu Cihazında ses (Cihazın Kapanıp Açılması)
  • TiviBu Cihazında kanal geçişi yaparken 1-2 dakika boyunca siyah ekranda bekleme sorunu
  • “TiviBu Cihazında modem bağlantısı yok lütfen modeminizi bağlayın” hatası
  • TiviBu Cihazında yayın izlerken görüntüde mozaik ve kayma sorunu

Tivibu Cihazı Açamama sorunu

TiviBu Cihazının önündeki led ışıklar yanmıyor ise cihaza elektrik ulaşmıyordur. Bu durumda cihazın adaptörünün çalışır durumda olduğunu kontrol edin ve başka bir prize takın. Adaptörde sorun yoksa ve cihazınızı çalıştıramadıysanız cihazınızın arkasında, adaptörden gelen ufak bir soket var o soketi hafifçe çevirin veya çıkarıp takın, cihazınıza elektrik gelecektir. Bu işlemlere rağmen elektrik gelmiyorsa ise TiviBu’yu arayarak cihazınızı garantiye gönderiniz.

2-TiviBu Cihazında yayın kesilme sorunu

Tivibu Cihazında yayın kesilmesi, cihaz ile modem arasındaki Ethernet kablosundan kaynaklanan bir sorundan dolayı olabilir veya bu kablo 15 metreden uzun yine sorun yaşamanıza neden olabilir. Kesilme sorunları yaşıyorsanız kablonuzu yenileyin. Kablo değişikliğine rağmen yayın kesilmeye devam ediyorsa TiviBu’yu arayarak bağlantınızın durumunu kontrol ettirebilirsiniz.

3-TiviBu Cihazında Ses Gelmiyor Sorunu

tivibuses

Tivibu Cihazınızdan kaynaklı ses sorunu yaşıyorsanınz bağlantı noktalarınızı ve bununla beraber Ethernet kablonuzu kontrol edin.Televizyonun sesinin açık olduğunu kontrol edin. Sorun yine devam ederse cihazı kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

4-TiviBu Cihazın reset atma sorunu (Cihazın Kapanıp Açılması) 
Bu durumu yaşamamızın sebepleri şunlar olabilir: Cihazınızda yazılımsal veya donanımsal bir problem olabilir. Konuyla alakalı olarak cihazı fabrika ayarlarına sıfırlarız. Sorun devam ederse cihazı teknik servisine yollmanız gerekecektir.

 

5- TiviBu Cihazında kanal geçişi yaparken 1-2 dakika boyunca siyah ekranda bekleme sorunu

Bunun sebepleri internet altyapınız veya cihaz ile modem arasındaki Ethernet kablonuzdaki sorundan yaşanılabilir. Tivibu Cihazı ile modeminiz arasında, ek bir kablo ve router kullanmadan, modem ile cihazın CAT6 kablo ile bağlantısını sağlayın. Sorununuz devam ederse TiviBu’yu arayarak altyapınızı kontrol ettirmeniz gerekir.

6-“TiviBu Cihazında modem bağlantısı yok lütfen modeminizi bağlayın” hatası

Bu sorun yaşanıyorsa, cihaz ile modem arasındaki bağlantıda sorun var demektir. Bu sorunla karşılaştığınızda ilk yapacağınız işlem modem ile cihaz arasındaki bağlantıyı kontrol etmeniz olacaktır. Kabloda arıza varsa veya mevcut kabloda ek olması durumunda bu hata ile karşılaşabilirsiniz. 

7-TiviBu Cihazında yayın izlerken görüntüde mozaik ve kayma sorunu

Bu sorunu yaşıyorsanız büyük bir problem sizi beklemekte. Mozaiklenme sorunu, altyapı yetersizliği ve internet hızınızın düşük olması nedeni ile yaşanan sorundur. Bunun için altyapınızı kuvvetlendirmeniz gerekecektir. Bu sorunu bir anda yaşadıysanız yapacağınız işlem Türk Telekom Net (TTNET)’i aramak ve altyapınızda sorun olduğunu bildirmek.
Altyapı sorunu giderildiğinde eskisi gibi hatta daha da iyi bir görüntü kalitesine ulaşacaksınız.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

2 YORUMLAR

  1. Bugün gün boyunca 4440375 aramama rağmen ulaşamadım telefonlarinizda ciddi sorun var ve ben hala televizyon seyredemiyorum konu hakkında dönüş yapılmıyor ve benim gibi birçok arkadaş iptal ettirecegiz .konu hakkında dönüş yapılsın acil

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.