Ana Sayfa Sosyal Medya 5 Muhteşem Adımla YouTube Kanalınızı Büyütün

5 Muhteşem Adımla YouTube Kanalınızı Büyütün

0

Her geçen gün kitlesi giderek daha da büyüyen youtube, günlük hayatın vazgeçilmezlerin biri olmuş durumdadır. Sağladığı kazanç kapısıyla birlikte, bu işten para kazanmak isteyenler sayısı da bir o kadar fazladır. Youtube yoluyla para kazanmak isteyenler 5 muhteşem adımla youtube kanalınızı büyütün taktikleriyle istedikleri kazançları daha fazla elde edebileceklerdir.

Youtube yoluyla para kazanmak için belli bir şirket açarak youtube kanalı oluşturmak gerekmektedir. Youtube’den para kazanmak için belli bir abone sayısına ulaşmak gerekmektedir. Belli bir abone sayısına ulaşıldığı zaman youtube’dan para kazanmak mümkün olacaktır. Alınacak reklamlar youtube gelirlerinin daha fazla olmasını sağlayacaktır.

Youtube kanalında ne kadar çok abone olursa kazanılan para da o kadar artacaktır. Bununla birlikte youtube kanalını büyütmek için bazı konulara dikkat edilerek, bazı adımların uygulanıyor olması gerekmektedir. Bu adımlar youtube kanalına sahip olanların genel olarak yapması gereken şeyleri içermektedir.

Youtube Kanalı Nasıl Büyütülür?

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Belli kanallari yöntemler kullanılarak ve bazı araçlarla youtube kanalını büyütmek mümkün olmaktadır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

1.      İletişim Kurmaktan Çekinmeyin

Youtube’de iyi bir kitleye sahip olmanın yolu iletişim kurmaktan geçmektedir. Yapılan yorumlara ve sorulara cevap vermenin youtube kanalını büyütmede oldukça katkısı olmaktadır. Yorumuna cevap veren kişiler, youtube kanalı sahibini daha samimi bularak abone olurlar.

Abone olanlar her sorusuna cevap veren kanal sahibini daha yakından tanımak isterler. Kanal içerisinde daha fazla izlenmenin yolu da yine iletişimin devamlı kurulması ile olmaktadır. Videoyu izleyenleri belirgin ifadelerde kanal abone olmaya davet etmek, baskıcı bir ifadeyle değil de samimi bir şekilde belirtmek abone kazanmada kullanılan yöntemlerden biridir.

2.      Sosyal Medyada Aktif Yer Alın

Youtube kanalını büyütmek için diğer yollardan biri, sosyal medyanın aktif bir şekilde kullanılmasıdır. Kullanılan facebook, instagram gibi sosyal medya kanalları aracılığıyla kendi youtube kanalınızın reklamını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Milyonlarca kişinin sosyal medyayı aktif olarak kullandığı düşünüldüğünde, istenilen kitleye ulaşmak bu yönde çok kolay olacaktır. Ayrıca hedef kitle belirleyerek bu hedef kitle doğrultusunda paylaşımlarda bulunmak abone sayısının artmasında oldukça etkili olan yöntemlerdir.

3.      Kaliteli İçerik Üretin

Youtube kanalında başarılı olmanın diğer bir yolu da kaliteli içerik üretiminden geçmektedir. Gerekli ve profesyonel ekipmanlarla içerik üretiminin sağlanması, video izleyici kitlesinin artmasını sağlayacaktır. Teknik donanımların en etkili bir şekilde kullanımı ve kaliteli video çekimi iyi bir youtuberin yapması gerekler arasında yer almaktadır.

Video çekimi yapılırken akıcı ve anlaşılır ifadelerle konuşmak gerekmektedir. Çok fazla laf kalabalığı ile sözü uzatmak videonun izlenme süresinin kısalmasına neden olacaktır. Videoyu gereksiz yere uzatmamak bu hususta önemli olmaktadır.

4.      Videoları Uzun Tutun, Merak Uyandırın

İyi youtuberler kaliteli ve uzun video üretirler. Bu durum göz önüne alındığı zaman çekilecek olan videoların süresinin uzun olması, video izlenme sayısının artmasını sağlayacaktır. Ortalama 10 dakikanın üzerinde video çekmek, olması gereken kanal büyütme yollarından biridir.

Videoda meraklandırma unsuru ön plana alınarak o yönde videoyu sonlandırmak gerekmektedir. Videoyu izleyen kişilerin bir sonraki videoyu merak etmeleri sağlanmalıdır.

5.      Video Ayarlamalarının Doğru Yapılması

Youtubeye konulacak olan videolarının kaliteli olmasının yanı sıra video üzerinde yapılacak küçük ayarlamalar ile izlenme süresinin artırılarak, daha fazla abone sayısına ulaşmak kolaylaşacaktır. Video başlangıcına konulacak olan video kapak fotoğrafı, videoyu özetler nitelikte olup merak uyandırıcı olması gerekmektedir.

Youtube videoları dünyanın her yerinde izlenmektedir. Her yerden, her yöreden kitlesi olan youtube’de kullanılan videolarda altyazı bulunması gerekmektedir. Altyazı ile video daha anlaşılır bir hal alarak izlenme sayısı da buna bağlı olarak artacaktır.

Videoda doğru etiketlemeler yapılarak videoya erişim sayısının artmasına olumlu yönde katkı sağlanmaktadır. Video sonunda veya belli bir bölümünde bir önceki videonun etiketinin yerleştirilmesi izlenme oranlarında artma sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Tüm bu adımları uygulayarak youtube kanalını büyütmek kolay olabilmektedir. Bunun yolu aktif olmaktan geçmektedir. Youtube kanalının büyümesi için belli bir emek harcamak gerekmektedir. Emeğin olduğu yerde daha fazla kazanç olacaktır.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA