Ana Sayfa Destek 400 Bad Request (Hatalı İstek) Hatası Nasıl Onarılır?

400 Bad Request (Hatalı İstek) Hatası Nasıl Onarılır?

0
11858 teknik destek

400 Bad Request hatası, web sitesi sunucusuna gönderdiğiniz isteğin, genellikle bir web sayfasını yükleme isteği gibi basit bir şeyin bir şekilde yanlış veya bozuk olduğu ve sunucunun bunu anlayamadığı anlamına gelen bir HTTP durum kodudur.

400 Bad Request hatası genellikle adres penceresine yanlış URL’nin girilmesi veya yapıştırılmasından kaynaklanır, ancak diğer bazı nispeten yaygın nedenler de vardır.

400 Bad Request Hatası

400 Bad Request hatası farklı web sitelerinde farklı şekilde görünür, bu nedenle yalnızca 400 veya bunun gibi basit bir varyant yerine aşağıdaki kısa listeden bir şeyler görebilirsiniz:

  • 400 Hatalı İstek
  • Geçersiz istek. Tarayıcınız bu sunucunun anlayamadığı bir istek gönderdi.
  • Hatalı İstek – Geçersiz URL
  • HTTP Hatası 400 – Hatalı İstek
  • Hatalı İstek: Hata 400
  • HTTP Hatası 400. İstek ana bilgisayar adı geçersiz.
  • 400 – Hatalı istek. Yanlış biçimlendirilmiş sözdizimi nedeniyle istek sunucu tarafından anlaşılamadı. Müşteri, talebi değişiklik yapmadan tekrar etmemelidir.

400 Bad Request hatası, tıpkı web sayfalarında olduğu gibi internet web tarayıcısı penceresinde görüntülenir.

400 Bad Request Hatası Nasıl Onarılır?

11858 teknik destek

1-URL’deki hataları kontrol edin. “400 Hatalı İstek” hatasının en yaygın nedeni, URL’nin yanlış yazılmış olması veya tıklanan bağlantının, sözdizimi sorunu gibi belirli bir tür hata içeren hatalı biçimlendirilmiş bir URL’ye işaret etmesidir.

2- Özellikle bir Google hizmetiyle “Kötü İstek” hatası alıyorsanız, tarayıcınızın çerezlerini temizleyin. Çoğu site, okuduğu bir tanımlama bilgisi bozuk veya çok eski olduğunda 400 hatası bildirir.

3- DNS önbelleğinizi temizleyin; bu, bilgisayarınızın depolamakta olduğu eski DNS kayıtlarından kaynaklanıyorsa, 400 Hatalı İstek hatasını düzeltmelidir. Bunu Windows’ta bir “Komut İstemi” penceresinden bu komutu yürüterek yapın:

“ipconfig /flushdns”

Yukarıdaki hiçbir şey işe yaramadıysa ve sorunun bilgisayarınızda olmadığından eminseniz, daha sonra tekrar kontrol etmek zorunda kalırsınız. Sorun sizin çözmeniz gereken bir sorun olmadığından, yedeklenene kadar sayfayı veya siteyi düzenli olarak yeniden ziyaret edin.

 

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1615 Oylamalar · 1615 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikInstagram Hikayenizde Birini Nasıl Etiketleyebilirsiniz?
Sonraki İçerikİşitme Cihazlarınızı Android Cihazımıza Bağlama İşlemi Nasıl Yapılır?
Webmaster, freelancer, teknoloji hastası. Kendini bilmiş bileli teknoloji okyanusunda amiral gemileri ile iç içedir. Çukurova Üniversitesi mezunudur. Bir seyyah gibi gezmeye bayılır. Teknoloji makaleleri yazıp insanları aydınlatmayı amaç edinmiştir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.