Bugün, sizler için ZTE ZXHN H3600 Şifre Değiştirme işlemi hakkında bilgi vereceğiz.

ZTE ZXHN H3600 Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Modem şifre değiştirme işlemi bildiğiniz gibi oldukça kolay bir işlemdir. Fakat bazı durumlarda şifre değiştirme işlemi kafa karıştırıcı bir hale geliyor. Özellikle evinizde bir bilgisayar yok ise bu durum daha da zor oluyor. Bunları baz alarak size en kolay hali ile bu durumu açıklayacağız.

İşleme başlamadan önce, mobil cihazından ya da bilgisayarınızdan modeme bağlı olmanız gerekiyor. Bağlantı kurmanızın ardından aşağıda ki adımları incelemenizi tavsiye ederiz.

Öncelikle, herhangi bir internet tarayıcısı sayfası açalım. Tarayıcı sayfası açmanızın ardından, (Google Chrome , İnternet Explorer vb.) İnternet tarayıcınızın adres kısmına 192.168.1.1 yazın ardından Enter tuşuna basın. Daha sonra ZTE ZXHN H3600 V9 sayfası açılacak. Bu işlemin sonrasın da sizden kullanıcı adı ve şifre isteyen bir panel ekranı karşınıza çıkacak. Bu ekranda kullanıcı adı kısmına admin , şifre kısmına ise superonline yazmanız gerekiyor. Daha sonra, oturum aç seçeneğine tıklayın. İlk kez giriş yapıyorsanız sizden şifre değiştirmeniz için ekran gelecek yeni şifre belirleyin onaylayın.

ZTE Modem Arayüz ekranı
ZTE Modem Arayüz ekranı

Öncelikle, modem arayüz sayfası açıldıktan sonra üst kısımda seçeneklerden Yerel Ağ seçeneğine tıklayın.

ZTE ZXHN H3600 V9 SIFRE DEGISTIRME

Yerel Ağ kısmına tıkladıktan sonra, Sol kısımda bulunan WLAN seçeneğine tıklayın.

WLAN

 

İşlemin ardından , WLAN Temel bölümünde yer alan SSID WLAN Yapılandırması seçeneğine tıklayın.

İlişkili: ZTE modem Wi-Fi şifre değiştirme işlemleri

wlan ssid yapilandirma

Karşımıza çıkan bu ekranda , WPA Anahtar Parolası bölümünde mevcut şifreniz burada gözükmektedir. Mevcut şifreyi silerek yeni şifrenizi en az 8 haneli Türkçe karakter içermeyecek şekilde belirleyelim. Bu adımları uyguladıktan hemen sonra Uygula butonuna tıklayarak işlemi tamamlayalım.

Wi-Fİ Şifresi Değiştirmenin Önemi

ZTE ZXHN H3600 Şifre Değiştirme işlemimiz tamamlandı. Yazımızın devamında Wi-Fi şifre değiştirme işleminin önemine değineceğiz. Bildiğiniz gibi Wi-Fi şifreleri, kısa ya da uzun karakterlerden oluşuyor. Basit şifreler genellikle kolaylıkla tahmin edilebiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek için güçlü ve akılda kalması zor şifreler oluşturmanızı tavsiye ederiz. Aksi bir hale şifrenizi tahmin eden, ya da yasa dışı yollarla elde eden kişiler sizi rahatsız edici davranışlarda bulunabilirler.

 

Son Güncelleme 27 Haziran 2022 Yazar Pınar Güldökmez