Ana Sayfa Destek ZTE MF 910 Modem Kurulumu (Resimli Anlatım)

ZTE MF 910 Modem Kurulumu (Resimli Anlatım)

0

ZTE MF 910 modem, yüksek indirme ve bağlantı hızı sunan bir modemdir. Aynı zamanda dahili bataryası ile 8-saat çalışma süresi bulunmaktadır. Modeminizin yan kısmında güç (power) tuşu bulunuyor. Güç (power) tuşundan cihazınızı açabilir ve sırası ile mavi, yeşil ışık ve ardından tekrar mavi ışık yandığında, 4.5 hızında bağlı olduğunuz anlamına gelir; bu durumda kuruluma başlayabilirsiniz.

ZTE MF 910 modem kurulumuna başlamadan önce bağlantılarınızın doğru olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Modem kurulumu kablolu olarak yapılacak ise, ana hat üzerinden gelen kabloların doğru bağlandığından emin olunuz. Modem üzerinde yanan ışıklarınızı kontrol ediniz, eğer bağlantılarda herhangi bir sorun yok ise kablolu kurulum için modem ile bilgisayar arasında sarı veya gri Ethernet kablonuzun takılı olması gerekmektedir.

Kablosuz kurulum için  Android Telefon, Tablet, Notebook … vb cihazınızdan Wi-Fi adını tespit edip, modem altındaki kablosuz şifre ile bağlanınız.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Modeme bağlantıyı sağladıktan sonra, herhangi bir tarayıcı (Google Chrome, Yandex, Mozilla, İnternet Expolorer … vb) açıp, adres satırına modeminizin IP adresi 168.0.1 yazınız ve Enter’a basınız.

ZTE MF 910 Modem Kurulumu (Resimli Anlatım)

  • Açılan sayfada şifre kutucuğuna turktelekom yazıp Giriş seçeneğine tıklayınız.
  • Modem içerisine giriş yaptığınızda sağ üst köşedeki Ayarlar seçeneğine tıklayınız ve ardından sol bölümde Hızlı Ayarlar seçeneğine tıklayınız.

  • Açılan ekranda İleri butonuna tıkladığınızda sizden ADSL kullanıcı adınızı ve ADSL şifrenizi istenecektir. Bu bölüme servis sağlayıcınızdan almış olduğunuz kullanıcı adınızı yazın ve sonuna domain uzantısını eklemeyi rn: @ttnet, @turk.net,@superonline … vb) unutmayınız. Size toplamda 5 bölüm verilecektir. Bu bölümde VPI: 8 ve VCI: 35 olarak ayarlanması gerekiyor.
  • Kablosuz ağ adı ve şifre bölümü size ait olduğu için isterseniz bu bölümde değişiklik yapabilirsiniz.

  • İsterseniz bu bölümü, sol köşede yer alan Wİ-Fi Ayarları menüsü üzerinden de yapılabilirsiniz. Temel Ayarlar seçeneği üzerinden Ağ Adı olarak geçen bölüme Türkçe karakter içermeyecek şekilde yeni kablosuz ağ adınızı yazınız.
  • Güvenlik Modunu WPA-PSK/WPA2-PSK olarak düzenleyiniz. Geçiş Anahtarı bölümüne kablosuz şifrenizi, en az 8 karakterden oluşacak ve Türkçe karakter içermeyecek şekilde oluşturunuz. En alt kısımda Uygula seçeneğine tıklayınız. Modem kurulumu bitmiştir, internetinizi kullanabilirsiniz. Herhangi bir sorun yaşarsanız, ayarlarınızı detaylı bir şekilde kontrol ediniz.
11858 teknik destek
11858 teknik destek
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA