Ana Sayfa Destek ZTE H298A Modemde Arayüz IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

ZTE H298A Modemde Arayüz IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

0

ZTE’nin, Türk Telekom aracılığıyla abonelerine dağıttığı ve ‘Fiber Optik’ bağlantı hızını destekleyen H298A modelinde arayüz IP adresini değiştirmek oldukça kolay.

Tek yapmanız gereken sizler için paylaştığımız bu makaledeki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız. Öncelikle, internet kullanıcıları olarak neden modemlerimizin IP adresini değiştiririz, bunun cevabını verelim.

Evlerimizde, işyerlerimizde veya farklı bir ortamda kullandığımız diğer ağ ürünlerimizin, kuıllandığımız modemle aynı IP bloğundan olması için modemimizin IP adresini ve IP bloğunu (IP havuzunu) değiştiririz.

Dilerseniz adımları uygulama başlayalım…

  • ZTE ZXHN 298A modeme bağlı bilgisayar üzerinden veya bir mobil cihazdan (cep telefonu, tablet vb) boş bir tarayıcı sayfası açıp, adres çubuğuna 168.1.1 yazdıktan sonra Enter’a basalım.

 

  • Açılan modem arayüzüne giriş sayfasında Kullanıcı adı kutucuğuna admin
    ve Şifre kutucuğuna admin yazdıktan sonra Enter’a basalım
    olarak dolduralim ve giriş yapalım.
  • Kullanıcı giriş bilgilerimizi yazdıktan sonra modem kontrol paneline ulaşmış bulunmaktayız. Açılan modem arayüz sayfasında ‘Kolay Menü’ sekmesine tıklayarak bir sonraki kısma geçelim.

ZTE H298A Modemde Arayüz IP Adresi Nasıl Değiştirilir?

  • ‘Kolay Menü’ sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza farklı bir sayfa açılacak; açılan bu sayfada sol taraftaki menu listesinden ‘Yerel Erişim’ seçeneğine tıklayarak ilerleyelim.

  • ‘Yerel Erişim’ menüsüne tıkladıktan sonra açılan sayafada, modemimizin şu anda kullandığımız arayüz IP adresini görmekteyiz .
  • Son olarak ‘IP Adresi’ kısmındaki şu anda kullanılan IP adresini değiştirerek ‘Uygula’ butonuna tıklamamız gerekmekte.

Bugün sizler için ‘ZTE H298A’ serisi modemlerde arayüz IP adresi ve modem IP bloğunu değiştirme işlemini inceledik.

Daha fazla teknoloji makalesi ve haberleri için bizi takip etmeye devam edin…

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.