Ana Sayfa İnternet YouTube’ta Video Paylaşmak için En İyi ve En Uygun Zaman Nedir?

YouTube’ta Video Paylaşmak için En İyi ve En Uygun Zaman Nedir?

0

İster video tutkunları için olsun, ister hobi amaçlı ilgilenenler olsun ya da küçük işletmeler ve dünya çapında dev markalar için olsun, YouTube bugün internet dünyasındaki en popüler video paylaşım platformudur ve bu nedenden dolayı, videonuzu YouTube‘da ne zaman yayınlayacağınızı bilmek çok önemlidir.

Pazar paylarını ve müşteri portföylerini video ile genişletmek isteyen şirketler için YouTube, video içerik üretmek için verimli bir zemin ve büyük bir potansiyel kitleyi temsil ediyor.

YouTube‘da başarıya ulaşmak, şirketinizin kanalını videolarla doldurmaktan çok daha fazlasını gerektirir. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi, hedefiniz (daha fazla) etkileşimdir (katılımdır) ve tüketicilerinize ulaşmak için yalnızca videolarınıza ne ekleyeceğinizi değil, YouTube videonuzu yayınlamak için en iyi ve en uygun vaktin ne zaman olduğunu da bilmelisiniz.

YouTube videolarınızı yayınlamak için en iyi ve en uygun zamanı tespit etmek için araştırırken, YouTube hakkında aklınızda bulundurmanız gereken birkaç temel gerçek vardır:

YouTube Video Erişim İstatistikleri

  • Günümüzde YouTube, 18-34 yaş aralığındaki insanlara, TV ağlarından (TV kanallarından) daha fazla ulaşıyor.
  • Dünya genelinde, Google’dan sonra en çok ziyaret edilen web platformu ve en çok ziyaret edilen video paylaşım platformu.
  • YouTube‘un indeksleme algoritması anlık değildir. Belirli bir zamanda yayınlanan ve kolayca aranabilir bir video istiyorsanız olmasını istiyorsanız, birkaç saat erken yayınlamanız gerekir.

İşletmeler ve markalar açısından daha fazla verimsiz ve etkileşimsiz dönemlerin olduğu diğer sosyal medya platformlarının aksine YouTube, videoların geniş bir kitleye ulaşması için çok daha geniş bir çerçeveye ve parametre (değişken) dizisine sahip olma eğilimindedir. YouTube‘da video yayınlamak için genel olarak en iyi zaman ve zaman aralıklarından bazıları şöyledir:

11858 teknik destek
11858 teknik destek

YouTube’da Video Yayınlamak için En İyi Günler ve Saatler Nedir?

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • En yüksek düzeyde katılım (etkileşim) gözlenen günler Cuma, Cumartesi ve Çarşamba günleridir.
  • Genel olarak gönderi (video) paylaşmak için en iyi zaman 17:00‘dir; ancak ciddi oranda azalan etkileşim (katılım) olmadığı sürece 21:00‘e kadar video yayınlayabilirsiniz.
  • Pazar günleri YouTube‘da video yayınlamak için sabahın erken saatleri (08:00 ile 11:00 arası) veya akşamın ilerleyen saatleri (akşam 17:00‘den sonra) en uygun vakitlerdir.
  • Bazı durumlarda hafta içi sabahın erken saatleri (yaklaşık 08:00 suları gibi), video paylaşmak en uygun vakittir.

YouTube, videoyla reklam vermenin en popüler yollarından biri olmaya devam ediyor. Bu realiteden en verimli şekilde faydalanmak, markanız ve sosyal medya içerik stratejiniz için ideal olabilir.

Bununla birlikte, muazzam sayılara ulaşan izleyici kitlesinden ve tüketicilerinizin (müşterilerinizin) katılımından (etkileşiminden) en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmak, için videolarınızı paylaşırken ölçülü ve proaktif bir yaklaşım benimsemek önemlidir.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA