YouTube Premium Nedir?

 

 

 

YouTube aldığı karar sonrasında popüler uygulamaları Red ve Google Music uygulamalarını sonlandırıyor. Ve yeni bir çağ başlatıyor. Bu yeni dönemin adı YouTube Premium.

Yüksek izleyici sayılarına ulaştıktan hemen sonra kendisine birçok rakip bulan YouTube.  Video, izleme ve müzik dinleme konusunda halen internetin lideri diyebiliriz. Firmanın yaptığı açıklama ile piyasaya sürdüğü yeni özellik YouTube Premium ile tahtı uzun süre de bırakmayacak gibi.

Peki, YouTube Premium Nedir?

Google, YouTube ile aboenlik bazlı sistemi 2014 yılında hayatımıza sokmuştu. Tabi stream uygulamaları gibi zengin içerik ve özellik sunmuyordu; sadece belirli ek özellikleri kullanmamıza izin veriyordu.

YouTube Premium Nedir

Gelişen uygulamalar ve zorlu rakipler karşısında YouTube Premium’u açıklayan Google, rakiplerini tekrar saf dışı bırakmışa benziyor.

Google Music ve arka planda çalışma hizmetni birleştirerek reklamsız bir şekilde deneyim sağlıyor. 30 milyonu aşan dev arşivi, sektördeki deniyimi mevcut. Ayrıca kullanıcı dostu arayüzü sayesinde YouTube Premium, uzun yıllar silinmeyecek bir hizmet olarak hayatımızdaki yerini alıyor.

Ücretlendirme Politikası Nasıl Olacak?

Kıta ya da ülke bazında henüz bir çalışma yapılmadığını açıklandı. Firmanın belirttiği abonelik fiyatı, bir ay ücretsiz kullanımdan sonra ayda 12$.

Kur hesabına göre ülkemizde yaklaşık 60-70₺  aylık ücrete tekabul ediyor. Türkiye için çok avantajlı bir fiyat olmadığını söyleyebiliriz. Fakat can sıkıcı reklamlar ve görüntü ve ses kalitesini hesaba kattığımızda YouTube Premium, satın alınabilecek bir hizmet olarak duruyor.