Youtube Premium Nasıl İptal Edilir

Youtube Premium nasıl iptal edilir konusunu mu araştırıyorsunuz? Öyleyse bu yazımız tam sizlere göre. Konumuza YouTube Premium nedir diye başlayacak olursak; YouTube Premium reklamsız içerik, çevrimdışı izleme, premium müzik, arka planda çalışma ve özel içerikler gibi avantajlarıyla kullanıcılarına daha geniş bir deneyim sunar. Ancak, bu hizmet ücretlidir ve kullanıcılar belirli bir ücret karşılığında bu özelliklere erişim sağlarlar. Bununla birlikte Youtube Premium için ücreti ödemek istemeyen kullanıcılar aboneliklerini iptal etmek istediklerinde yapmaları gereken şeyleri Youtube Premium Nasıl İptal Edilir konumuzda listeledik.

Youtube Premium Nasil Iptal Edilir
Youtube Premium Nasıl İptal Edilir

Youtube Premium Nasıl İptal Edilir

YouTube Premium aboneliğinizi iptal etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Bilgisayar Üzerinden İptal Etme:

1- YouTube hesabınıza giriş yapın.

2- Sağ üst köşede bulunan profil simgesine tıklayın.

3- Açılan menüde “Ödemeler ve üyelikler” veya benzeri bir seçenek bulun.

4-Aboneliklerinizi yönetmek için bu seçeneği tıklayın.

5- YouTube Premium aboneliğinizi bulun ve iptal etme seçeneğini tıklayın.

Mobil Cihaz Üzerinden İptal Etme:

1- YouTube uygulamasını açın.

2- Sağ üst köşede bulunan profil simgesine dokunun.

3- “Ödemeler ve üyelikler” veya benzeri bir seçenek bulun.

4- Aboneliklerinizi yönetmek için bu seçeneği tıklayın.

5- YouTube Premium aboneliğinizi bulun ve iptal etme seçeneğini tıklayın.

YouTube Müzik Üyeliği ve Google Play Müzik Üyeliği İptali: Eğer YouTube Premium aboneliğiniz aynı zamanda YouTube Müzik Premium veya Google Play Müzik Premium içeriyorsa, bu servisleri ayrı ayrı iptal etmeniz gerekebilir. Bu servisleri de aynı şekilde hesap ayarları veya abonelik yönetimi bölümünden iptal edebilirsiniz.

İptal Sürecini Tamamlama: Aboneliği iptal ettikten sonra, süreç genellikle o andan itibaren devam eder ve mevcut abonelik dönemi sona erene kadar hizmete devam edersiniz. Ancak, iptal işlemi tamamlandıktan sonra bir sonraki döneme faturalandırma olmamalıdır.

Youtube Premium Nasil Iptal Edilirr
Youtube Premium Nasıl İptal Edilir

YouTube Premium üyelik iptalinizin ardından işlemin onaylandığını bildiren bir onay e-postası alacaksınız. Premium üyeliğiniz sonlandırıldığında çevrimdışı çalışabilme özelliğiniz, video indirme özelliğiniz ve reklamsız izleme deneyiminiz gibi tüm premium deneyimleriniz de sonlanmış olacaktır. Bundan dolayı YouTube Premium üyeliğinizi iptal ederken iki kere düşünmenizi tavsiye ederiz.

sıradaki makale önerileri: