Ana Sayfa Sosyal Medya Youtube Kanal Özelleştirme

Youtube Kanal Özelleştirme

0

Son zamanlarda dünya üzerinde youtube kullanıcıları tarafından oldukça ilgi görüyor diyebiliriz.  Oldukça geniş bir kitleye sahip birden fazla video klibin yer aldığı site üzerinde kolaylıkla video izlemesi sağlanabilir bir site.

Youtube bir video paylaşım sitesi olarak tanımlanıyor.  Videolarda HTML 5 özelliğinin de eklenmesiyle  Flash Player’a ihtiyaç kalmadan  video görüntülemezi gerçekleştirilmektedir.  Youtube üzerinde video formatı olarak Flash Video  formatı olan *.flv  kullanılmaktadır. Web sitesi üzerinden istenen video klipler Flash video formatında izlene biliyor ve bilgisayara *.flv formatıyla dosya olarak indirilebiliyor.

Not olarak ekleyelim Youtube üzerindeki videoların izlenebilmesi için bilgisayarımıza Adobe Flash plug-ini programının kurulu olması gerekiyor.

Eklenen video klipler youtube tarafından otomatik olarak 320×240 piksele küçültülüyor ve bununla beraber Videoları Flash Video Formata *.flv dönüştürülüyor.

Youtube üzerinde herkes video izleyebilir, kendine bir kanal açabilir ve site yönetiminin izin verdiği videoları paylaşarak  kitle oluşturabilir.

Bazı kullanıcılar Youtube üzerinden gelir sağlıyor. Son zamanlarda Youtuber  dediğimiz meslek dalı oluştu demek pekte yanlış olmayacaktır.

Youtube üzerinde kendi kanalımız da videolar paylaşabilir beğeni alabilir ve sayfamızı istediğimiz gibi özelleştirebiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Youtube üzerinde kanal düzenini, marka bilgisi ve temel bilgilerimizi özelleştirerek sahip olduğumuz  ve olmasını istediğimiz  kitlenin  keşfetmesini sağlayabiliriz.

Bu makalemizde Youtube kanalımızı nasıl özelleştirebiliriz adım adım takip ederek inceleyelim.

11858 teknik destek
11858 teknik destek
  • Öncelik olarak Youtube Studio da oturum açalım.
  • Sol panelde yer alan menülerden Özelleştirme menüsüne tıklayalım.
  • Açılan ekranda Kanalınızı özelleştirmek için sekmeleri kullan alanı yer alacaktır:

TEMEL BİLGİLER: Site bağlantılarımızı , Kanalımızın adını ve açıklamasını özelleştirmek için temel     bilgiler menüsünden yararlanabiliriz.

DÜZEN: Öne çıkan videolarımızı, Kanal fragmanlarımızı ve kanal bölümlerimizi Düzen paneli altından düzenleyebiliriz.

     MARKALAMA: Banner resmi, Profil resmi ve video filigranımızı güncellemek için Markalama menüsünü kullanabiliriz.

 

Bu alanları kullanarak kendi kanalımızı dilediğimiz gibi özelleştirebilir ve kurallara uygun halde kullanıma başlayabiliriz.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA