Youtube Doğrulanmış Kullanıcı Rozeti Alma. Youtube Doğrulanmış Kullanıcı.  Kullanıcı rozeti hakkında bilinmesi gerekenler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan teknolojinin gelişmesi ile birlikte bir çok alanda platform  meydana geldi.  Özellikle akıllı telefonların kullanımı bir çok sayfanın ziyaret almasına sebep oldu. Bu platformlardan en çok ilgi görenleri arasında Youtube yerini aldı.

Tüm dünyada kullanılan Youtube en iyi video uygulamalarındandır. Yapılan incelemelere göre milyonlarca kanala sahip ve milyonları aşkın kullanıcı kitlesine ulaşmış durumda.

Youtube içerisinde birbirinden farklı onlarca özellik barındırıyor. Ancak bu özellikler kullanıcılarının isteklerine göre kullanma imkanını sağlıyor.

Uygulamanın özellikleri saymakla bitmez fakat kullanıcılar tarafından özellikle ön plana çıkan ve istenilen belirgin özelliklerine değineceğiz.

Ön plana çıkan özellikleri

1)Uygulama üzerinde zararlı içerikleri engelleye bilirsiniz.

2)Youtube içerik engelleme özelliği.

3) Tarafsızlığı kullanma.

4)Özellikle çocuklar için güvenlik sağlama amacı güder.

5)Çocuk ve yetişkin yaş gruplarına göre içerik yayınlama özelliği.

6)Güvenilir kanallara Youtube kişi rozeti verme ve benzeri önemli özellikleri yer alır.

Youtube  Kişi Rozeti

Uygulama yani Youtube kanallarının yanında onay rozetinin olması, ilgili kanalın doğrulandığı anlamını taşır.

resim

Bu kanalın tanınmış ancak kişiye, sanatçıya yada bir firmaya ait resmiyetini ve güvenirliğini belirtir. Taklit sayfaları engeller ancak sahte hesaplardan korunmayı sağlar.

Doğrulanmış Kişi Rozeti Alma

Bu soru kullanıcılar tarafın dan oldukça sık sorulmaktadır. Aşağıda belirteceğimiz adımları sırası ile takip etmenizde fayda olacaktır.

1)İlk olarak Youtube hesabınızda oturum açın.

2)Hemen ardından Google Youtube destek sayfasına gidin.

3)Açılan ekranda başvuru seçeneği ye alacaktır.

4)Bu sayfada şimdi uygula butonuna tıklayın.

5)Açılan sayfada sizden bilgi isteyecek form sayfası açılacaktır. Bu alandaki formu doldurun.

6)Bilgileri tamamlayıp gönderdikten sonra eposta adresinize onay maili gelecektir.

7)Tüm işlemleri tamamladınız ancak onaylanıp onaylanmadığını öğrenmek istiyorsanız sık sık mail hesabınızı kontrol etmeniz gerekecektir.

Tarafınıza yapılan dönüş mailinde uygun görülürse artık isminizin yanında onay rozeti yer alacaktır. Tüm adımlar bu kadar fakat 100.000 abonenin altına düzerseniz tanımlanan rozet iptal edilecektir. Kanal içeriklerinin uygulama kurallarına uygun olmasına dikkat edin ancak rozeti aldıktan sonra kanalınızın ismini değiştiremeyeceksiniz.