YouTubeda Yorumlar nasıl bulunur

YouTube’ da yorumlar nasıl aranır sorusu çok sık sorulan sorular arasında yer almıyordur. Ancak, teknolojiye uzak olan kullanıcıların merak ettiği sorulardan biri bu olabilir.

YouTube yorumları, video hakkında olumlu ya da olumsuz bildirimde bulunmanın ve izlenebilir olup olmayacağını belirlemenin mükemmel bir yoludur. Ayrıca, video içeriğiyle ilgili bilgi edinmek isteyen kullanıcılar da yorumlar aracılığıyla sorularını sorabilirler. Bazen, video yorumları içerisinde önemli ek bilgilere de ulaşabilirsiniz. Ancak, belirli yorumları YouTube’da aramak için özel bir yöntem var mı, birlikte göz atalım.

YouTubeda Yorumlar Nasıl Aranır

YouTube’da yorum ararken sizin ve başkalarının bıraktığı yorumları arayabilirsiniz. Yorumlar, video yöneticileri tarafından kapatılmışsa ne yazık ki bu yorumları göremeyeceksiniz. Öyleyse, kimin gönderdiğine bakılmaksızın YouTube yorumlarına nasıl bakacağımızı öğrenelim.

Yorumu Manuel Olarak Arayarak

YouTube’da bir yorumu bulmanın en kolay yollarından biri, yorumu manuel olarak aramaktır. Bu, özellikle videoda şu anda sınırlı yorumlar varsa kullanışlıdır. Bunu yapmak için videoyu açın ve ilgili yorumu bulana kadar yorum bölümünde ilerleyin. İşte bu şekilde:

Mobil Cihazda

Adım 1: YouTube mobil uygulamasını açın. Sağ üst köşedeki büyüteç simgesine dokunun.

Adım 2: Şimdi arama çubuğuna videonun veya kanalın adını yazın. İlgili arama sonucuna dokunun.

Adım 3: Arama seçeneklerinden ilgili YouTube videosuna dokunun.

Adım 4: Video açıldığında aşağı kaydırın ve Yorumlar seçeneğine dokunun.

Adım 5: Yorumlar bölümü göründüğünde ilgili yorumu bulmak için bu bölümü kaydırın.

Masaüstünde

Adım 1: YouTube’u herhangi bir web tarayıcısında açın.

Adım 2: Arama çubuğuna aradığınız kanalın veya videonun adını yazın. İlgili arama sonucunu tıklayın.

Adım 3: Burada videoya tıklayın.

Adım 4: Yorum bölümüne ilerleyin ve ilgili yorumu bulun.

YouTubeda Yorumları Nasıl Ararsınız ve Bulursunuz
YouTubeda Yorumları Nasıl Ararsınız ve Bulursunuz

Yorum Geçmişini Kullanma

YouTube’da yorum bıraktığınızda, bunlar YouTube hesabınıza kaydedilir. Bu durumda önceki yorumlarınızı YouTube’un yorum geçmişi bölümünden bulabilirsiniz . İlgili yorum bulunduğunda YouTube’da yorumu düzenleyebilir veya gerekiyorsa silebilirsiniz. Bu yöntemi yalnızca YouTube’daki yorumlarınızı bulmak için kullanabileceğinizi lütfen unutmayın.

Web Tarayıcısında Control + f tuşlarını Kullanma

Tarayıcınızın, sayfa boyunca belirli kelimeleri veya kelime öbeklerini aramanıza olanak tanıyan bir bulma özelliği vardır. Bu, YouTube’da yorum ararken kullanışlı olabilir. Bunu yapmak için herhangi bir tarayıcıyı açın ve arama çubuğunu açmak için bul kısayolunu kullanın. Daha sonra yorumu aramak için bunu kullanın. İşte bunu nasıl yapacağız bakalım.

Adım 1: İlgili YouTube videosunu herhangi bir web tarayıcısında açın.

Adım 2: Windows PC kullanıyorsanız arama çubuğunu açmak için Ctrl + F tuşlarına basın. Mac kullanıcıları aynı işlemi yapmak için Cmd + F tuşlarını kullanabilir.

Adım 3: Şimdi Arama çubuğuna ilgili kelimeyi veya kelime öbeğini girin ve enter tuşuna basın.

Adım 4: Arama sonuçları arasında geçiş yapmak ve ilgili yorumu bulmak için yukarı ve aşağı okları kullanın.

Bu yöntemi başka herhangi bir YouTube videosundaki yorumları bulmak için de kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzdaysanız herhangi bir web tarayıcısını açın ve ilgili YouTube yorumunu bulmak için Android ve iPhone’da Control + F komutunu kullanın.

YouTubeda Yorumlar Nasıl Aranır
YouTubeda Yorumlar Nasıl Aranır

Yorum Bulucu Uzantısı Kullanarak

Videonun altında binlerce yorum varsa, tek bir yorumu manuel olarak aramak göz korkutucu olacaktır. Bu durumda, videonun altında bulunan tüm yorumları gözden geçirmek ve istediğiniz yorumu bulmak için yorum bulma uzantısını kullanabilirsiniz bakalım.

Adım 1: Chrome Web Mağazası’na gidin ve YCS – YouTube Yorum Arama uzantısını açın.

Adım 2: Burada Chrome’a ​​​​Ekle’yi tıklayın.

Adım 3: İstendiğinde Uzantı ekle’ye tıklayın.

Adım 4: Uzantı eklendikten sonra YouTube’daki ilgili videoya gidin. Videonun altında uzatma panelini bulun.

Adım 5: Belirli bir yorumu arıyorsanız Arama çubuğuna adı veya herhangi bir yorum bilgisini girin ve Ara’ya tıklayın.

Adım 6: Veya o videoya ilişkin tüm yorumları görmek için Yorumlar’a gidin ve aç’a tıklayın.

Yorum bulucunun altında, yorumları tarihlerine, beğenilme sayılarına vb. göre sıralamak için filtreleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca, Firefox’ta YCS – YouTube Yorum Arama uzantısını veya Edge’de YouTube Yorumlarını Ara uzantısını kullanarak da arama yapabilirsiniz. YouTube yorumları için bu seçenekler oldukça kullanışlıdır.

YouTubeda Yorumlar Nasıl Aranır
YouTubeda Yorumlar Nasıl Aranır

Yorum Arama Web Sitesi Yoluyla

Web tarayıcınıza üçüncü taraf uzantıları yükleme konusunda fazla istekli değilseniz veya cep telefonunuzda bir yorumu aramak istiyorsanız bunun yerine bir YouTube yorum arama web sitesini kullanın. Bu, yorumu mobil veya masaüstü web tarayıcınız aracılığıyla aramanıza olanak tanır. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Herhangi bir web tarayıcısında YCF – Yorum Bulucu web sitesini açın.

Adım 2: İlgili YouTube videosunun bağlantısını arama çubuğuna kopyalayıp yapıştırın. Ara’ya tıklayın.

Adım 3: Yorum arama çubuğu göründüğünde ilgili arama sorgusunu, kelimeyi veya ifadeyi yazın ve Ara’ya basın.

Arama çubuğunun altında ilgili yorum görünmelidir. İşe yaramazsa, kullanıcının YouTube kullanıcı adını değil, muhtemelen yorumun bir parçası olacak tam kelimeyi veya ifadeyi kullanarak tekrar aramayı deneyebilirsiniz bu makalemizde YouTubeda yorumlar nasıl aranır sizinle paylaştık.

Diğer makaleler