Instagramda Donan Videoları Düzeltme 7 Yolları
Instagramda Donan Videoları Düzeltme 7 Yolları

Instagram Donan Videoları Düzeltmede  Dubsmash ve TikTok gibi uygulamalar kısa videoları popüler hale getirdiğinden beri , popüler sosyal medya uygulamaları kısa biçimli içerik yayınlamak için alternatifler ortaya çıkardı. YouTube, Shorts’u tanıttı ve Instagram, Reels’ta büyük ilgi gördü. Birçoğu Instagram’ı reels arasında gezinmek için kullanıyor. Eğer onlardan biriyseniz, birkaç kullanıcı tarafından bildirildiği üzere Instagram hikayelerinde veya gönderilerinde videoların donduğunu gözlemlemiş olabilirsiniz. Makalemiz de Instagram donan videoları düzeltmede 7 yol bundan bahsedeceğiz

Instagram Donan Videoları Düzeltme

Ancak sorunun düzeltilmesi kolaydır bu internet bağlantısından veya uygulamadaki bir hatadan kaynaklanmaktadır. Instagram videolarının bir hikayeye veya zaman çizelgesine takılıp kalmasını düzeltmek için tüm olası nedenleri ve çözümleri inceleyelim.

Instagram Videoları Neden Donmaya Devam Ediyor

Instagram’daki videolar donduğunda dikkat etmeniz gereken ilk husus internet bağlantınızdır. Çoğu zaman Wi-Fi bağlantısı yerine mobil veri kullanıyor olabilirsiniz. Ağ bağlantısının düşük olduğu bir bölgedeyseniz Instagram, videoları yüklemede zorluk yaşayabilir. Veya olsa bile videoyu görüntülerken ara belleğe alma sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

Diğer olası nedenler arasında boş RAM eksikliği, daha eski bir uygulama sürümü veya videonun boyutu veya bit hızıyla ilgili bir sorun yer alır. İkincisi, izleyiciler videolarınız veya Instagram’da asılı olan Reels hakkında şikayette bulunuyorsa özellikle önemlidir.

Tüm endişelerinizi gidereceğiz ve Instagram uygulamasında sorunsuz video oynatımı elde etmeniz için size rehberlik edeceğiz.

Oynatmada Instagram Video Donması Nasıl Onarılır

Instagram hikayelerinizin veya video içeren yayınlarınızın hatalı olmasının çeşitli nedenlerini gördükten sonra, sorunu düzeltmenin yollarına geçelim.

Instagram Donan Videoları Düzeltme
Instagram Donan Videoları Düzeltme
  1. Ağ Bağlantısını Kontrol Edin

Söylemeye gerek yok, Instagram platforma yüklenen içerikleri görüntülemek için aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Güçlü ve hızlı bir bağlantınız varsa içerikleri sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Ancak uzaktaki bir Wi-Fi yönlendiriciye bağlıysanız hızlar düşebilir ve bu da Instagram’da videoların donmasına neden olabilir.

Bu nedenle, bir Wi-Fi yönlendiricisine yakın durmanız veya büyük bir eviniz varsa bir ağa geçmeniz önerilir . Dışardayken, sağlam 5G veya LTE bağlantısı olan bir alanda olduğunuzdan emin olun. Bundan daha düşük herhangi bir değer, Instagram’a video yüklemede sorun yaratacaktır.

  1. Reels Farklı Bir Cihazda Görüntüleyin

iPhone cihazlarında reels ve videoların donduğuna dair raporlar gördük. Veya uygulamanın Android’deki bazı sürümleri videolarla ilgili sorunlara neden olabilir. Böyle bir durumda videoyu farklı bir cihazda görüntülemek en iyisidir.

Dolayısıyla, bir iPhone’unuz varsa, Android cihazı olan arkadaşınızdan aynı hikayeyi veya videoyu izlemeyi denemesini isteyin. Alternatif olarak, Reel’in Instagram web’de düzgün şekilde yüklenip yüklenmediğini görmek için bilgisayarınızı kullanabilirsiniz.

Eğer öyleyse, cihazınızdaki Instagram uygulamasında bir sorun olabilir. İdeal olarak, gelecekte yapılacak bir güncellemenin sorunu çözmesi gerekir.

  1. Hikayeyi Silin ve Yeniden Yükleyin

Bu çözüm, Instagram hikayenize Reel yüklediyseniz ve takipçileriniz bunun sıkıştığından şikayetçiyse geçerlidir.

Bu, çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleşebilir. Belki yükleme tamamlanmamıştır. Bu gibi durumlarda, sorunu çözüp çözmediğini görmek için söz konusu Reel’in bulunduğu hikayeyi silmeyi ve yeniden yüklemeyi deneyin. İşte Instagram’da bir hikayeyi nasıl sileceğiniz.

Sıkışan hikayeyi açın. Sayfanın sol alt köşesindeki üç noktaya basın. Ardından açılır pencerede Sil’i seçin.

Şimdi, Instagram video hikayesinin oynatma sırasında donup donmadığını görmek için ilgili reels hikayenize yeniden yükleyin.

Instagramda Donan Videoları Sorununu Düzeltme
Instagramda Donan Videoları Sorununu Düzeltme
  1. Daha Düşük Bit Hızına Sahip Bir Video Yükleyin

Bu çözüm öncekiyle aynı doğrultudadır. Akışınıza sürekli takılan veya geciken bir video veya reels yüklediyseniz, daha düşük bit hızına sahip bir sürümü yüklemek yardımcı olabilir. Daha düşük bir bit hızı aynı zamanda video boyutunun da daha düşük olduğu anlamına gelir; bu, bazı kullanıcılar için Instagram Reels ve videoların takılıp kalmasını düzeltmek için kanıtlanmış bir çözümdür .

  1. Instagram Uygulama Önbelleğini Temizleyin

Bir uygulamanın önbelleğini temizlemek birçok sorunun çözülmesine yardımcı olabilir. Instagram hikayenizin veya gönderinizin paylaşım sırasında takılması veya Reel’inizin oynatma sırasında takılması durumunda bu durum yardımcı olabilir . İşte Android cihazınızda bunu nasıl yapacağınız.

Adım 1: Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasına gidin > Uygulamalar seçeneğini seçin. Tüm uygulamaların listesini görüntülemek için Tüm uygulamaları gör üzerine dokunun.

  1. Instagram Uygulamasını Güncelleyin

Başlangıçta, uygulamadaki bir aksaklığın veya hatanın, Instagram videolarının gönderilerde veya hikayelerde gecikmesine neden olabileceğinden bahsetmiştik. Bunu düzeltmenin en iyi yolu uygulamayı güncellemektir . Uygulamaların yeni sürümlerinin çoğu, bunun gibi küçük sorunlara yönelik düzeltmeler içerir. Bu nedenle, aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Instagram uygulamasını güncelleyin.

Instagram Donan Videoları Düzeltmede 7 Yol
Instagram Donan Videoları Düzeltmede 7 Yol
  1. Instagram’ı Kaldırıp Yeniden Yükleyin

Uygulamayı güncellemeyi denediniz ama işe yaramadı mı? Yoksa en son sürümde olduğunuzdan beri Instagram’da güncelleme yok mu? Ne olursa olsun, bir sonraki geçici çözüm, telefonunuza Instagram’ın yeni bir kopyasını indirmek için uygulamayı kaldırmaktır.

Bu yüzden Instagram uygulamasını kaldırmanızı tavsiye ediyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra uygulamayı yeniden yükleyin. Instagram donan videoları düzeltmede 7 yol sizinle paylaştık umarız yararlı olmuştur ayrıca Instagram için buradan destek alabilirsiniz

Diğer ilgili makaleler;