Youtube Öne Çıkma yöntemi

Youtube ’da Öne Çıkma Taktikleri birçok içerik üreticisinin merak ettiği bir konudur. Bu taktikleri sizin için araştırdık.

Birçok insan, videolarının çok izlenmemesi sebebiyle Youtube’a ara veriyorlar. Baktığımız zaman çoğu kitlenin Youtube üzerinde içerik üretmeyi bıraktığını görünüyor. Bunun yanı sıra kalan küçük bir kitlenin ise pes etmeyip yoluna devam ettiğini görüyoruz.

Şimdi bu makale içerisinde Youtube’da öne çıkmanıza yardımcı olacak taktikler verecek, sizi detaylı bir şekilde bilgilendireceğiz.

Youtube ’da Öne Çıkma Taktikleri

Youtube içerisinde öne çıkabilmek için birçok kuralı uygulamamız gerekiyor.

  • Seo Uyumu
  • Video Başlığı
  • Video Kapak Fotoğrafı
  • Video Açıklaması
  • Etiket Kullanımı
  • İçerik Kalitesi

Youtube’da öne çıkabilmemiz için seo uyumlu videolar üretmemiz oldukça önemli bir yere sahip. Youtube içerisinde insanların fazla arama yaptıkları konular üzerinden videolar yükleyerek platform içerisinde ön plana çıkabilirsiniz. Aramada öne çıkacak videolar yapmanız kanalınızın çok hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayacaktır.

Youtube ’da Öne Çıkma Taktikleri başında Seo gelir

Youtube içerisinde videolarınıza eklediğiniz başlıklar büyük önem taşır. Bu başlıklar Youtube aramaya çıkmanız konusunda çok değerlidir. Başlıkları her zaman için Youtube aramaya uyumlu bir şekilde yazmalısınız. Bununla beraber video başlığınız daima içeriğiniz ile uyuşmalıdır.

Videolarınıza ekleyeceğiniz kapak fotoğrafları çok önemlidir. Kaliteli olmayan kapak fotoğrafları izleyiciler tarafından pek dikkat çekmeyeceğinden videonuzun izlenmesi düşük olur. Bununla birlikte böyle bir durumda Youtube’un videonuzu önerme ihtimali de düşecektir. Bu duruma çözüm olarak en iyisi, videolarınıza kaliteli kapak fotoğrafları hazırlamak olacaktır. Her ne kadar oldukça zamanınızı alıyor olsa da emek vermeden öne çıkmanızın zor olacağını belirtmek isteriz.

Videonuza koyacağınız açıklama önemlidir. İnsanların videonun içeriğine dair bilgi sahibi olmasını sağlayan bu kısmı en iyi şekilde doldurmak gerekir. Kaliteli bir video açıklaması eklenmesi durumunda Youtube videonuzu daha çok önerecek ve bununla beraber videolarınız daha çok izlenecektir.

Videonuzun açıklama kısmına etiket koymanızda Youtube içerisinde öne çıkma konusunda büyük önem taşır. Her zaman için Youtube videolarınız açıklama kısmına içeriğinizle alakalı olan etiketleri yazın ve videonuzu o şekilde yayınlayın. Doğru etiketler kullanmaya dikkat edin ve bunu her videonuza uygulayın. Etiket kullanmak videonuzun Youtube aramaya çıkmasında ve önerilmesinde büyük öneme sahiptir.

Son olarak bahsetmek isteyeceğimiz başlık içerik kalitesi… Youtube içerisinde içeriğinizin Youtube tarafından öne çıkarılmasını istiyorsanız videolarınızın kaliteli olması insanlara rakip düşmesi gerekecektir. Kaliteli videolar hem Youtube’un dikkatini çektiği gibi hem de insanların dikkat çeker. Bununla birlikte bir videoya ne kadar emek verirseniz o kadar karşılık almış olursunuz.

Youtube ‘da Kalite Paylaşım Yapın

Emek verilmeyen bir videonun izlenme ihtimali emek verilen bir videonun izlenme ihtimalinden çok çok daha düşük olacaktır. Siz, daima Youtube içerisinde kaliteli videolar üretin ve diğer başlıkları da uygulayarak elinizden gelenin en iyisi yapın.

Evet, Youtube içerisinde öne çıkmamız için bu maddelerin çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Youtube içerisinde videolarınızın yavaş yavaş izlenmeye başladığını gördüğünüz zaman hemen hızlı bir şekilde gelişmeyi beklemeyin.

Youtube kanalı geliştirmek zaman alan bir iş olarak karşımıza çıktığı için bir an önce hedefe ulaşamayacağınızı belirtmek isteriz. Hiçbir zaman için Youtube’da pes etmemenin büyük bir kazanç kaynağı olduğunu belirtmek istiyor, ne olursa olsun pes etmemenizi tavsiye ediyoruz.