Son zamanlarda birçok kullanıcının merak ettiği Snap games, nedir ve neler sunar sizler için tüm detaylarını inceledik.

Popüler sosyal medya uygulaması olan Snapchat firmasının oluşturduğu Snap Games, yeni bir oyun projesidir. Bu yeni proje birçok kullanıcıyı arkadaşları ile konuşurken eş zamanlı bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Popüler oyun şirketleri ile birlikte olan uygulama gençler tarafından heyecanla araştırılıyor.

Şirket Snap Games üzerinden gelir etmek için kullanıcılarına kısa süreli reklamlar gösterecek ve reklamı geçmeyen oyuncular oyun içerisinde ufak hediyeler ile ödüllendirilecektir. Kendi karakterlerini oluşturan oyuncular bu sayede oyun içerisinde kendilerine benzettikleri avatarlar ile oynayabilecektir.

Snap Games ’in çıkmasıyla beraber Snapchat uygulaması yaklaşık 200 milyon kişiye ulaşmış durumdadır. HTML5 üzerine kurulu olan oyunlar snap kullanıcıların ilgisini oldukça çekmiş durumundadır. İçerisinde rekabet ve eğelenebileceğiniz birçok sayıda oyun bulunmakla beraber siz oyun oynarken arkadaşlarınız da sizi izleyebilmektedir. Bu sayede daha eğlenceli bir uygulama haline gelmiştir.

Snap Games ’in çıkmasıyla beraber Snapchat uygulaması yaklaşık 200 milyon kişiye ulaşmış durumdadır.

Snapchat Nedir?

Snapchat, akıllı telefonlar ile hayatımıza geçen anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kişilerin birbirine attığı fotoğraflar, mesajlar belirli bir süre içinde yok olmaktadır. Tabi bu ayarı sizin belirlemeniz gerekmektedir.

İlk olarak 2011 de yayınlanan uygulama kısa süre içerisinde büyük bir başarıya imza atmıştır. IOS ve Android işletim sistemleri üzerinden indirilen uygulama, en çok ABD ve İngiltere de tercih edilmektedir. Kullanıcıların büyük bir kısmını %70 gibi bir oranla kadınlar oluşturmaktadır. Uygulama aktif olarak 229 Milyon kullanıcıya sahiptir. Ağırlıklı olarak 13 ila 34 yaş grubu kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Snapchat uygulamasının hayatımıza katmış olduğu bir diğer yenilik ise ‘’Story’’ yeniliğidir. Paylaşmış olduğunuz fotoğraf 24 saat içinde kendi kendine silinmektedir. Bu yenilikten sonra pek çok sosyal medya uygulaması da bunu kullanmaya başlamıştır. Facebook firmasının da ilgisini çeken Snapchat kuruluşu, Facebook tarafından yaklaşık 4 Milyar dolar karşılığında satın alınmak istenmiş fakat Snapchat sahipleri bu teklifi reddetmiştir.

Snap Games için Snapchat Hesabı Açma

Snapchat bir telefon uygulamasıdır. Sadece IOS ve Android işletim sahibi olan telefonlar üzerinde kullanılabilir. Snapchat Hesabı Nasıl Açılır? Sorusunun yanıtı ise öncellikle telefonunuz üzerinden uygulama marketine girip Snapchat uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra şu adımları takip edin;

  • Açılış sayfasındaki kaydol butonuna basın.
  • Kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra Kaydol butonuna basın.
  • Kendinize ait bir kullanıcı adı belirlemeniz istenecektir, kullanıcı adını belirleyin ve devam et diyerek ilerleyin.
  • Son olarak telefon numaranızı girerek onay koduyla üyeliğinizi aktifleştirin.

Güvenilir ve popüler olan Snapchat uygulamasında hesap açma işlemi son derece kolay ve hızlıdır. Hesabı açtıktan sonra artık sizde Snap Games ‘in tadını çıkarabilirsiniz.