YouTube da gizli mod nasıl etkinleştirilir, aşağıda ki bölümlerle ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

YouTube’da gizli gezinmenin faydaları, izlediğiniz video geçmişinize ulaşmasını engellemenin sürmesi geçer. Herhangi bir iz bırakmadan göz atmak veya yalnızca Google’ın AI tavsiyelerinden faydalanmak istiyorsanız, YouTube’da gizli modu nasıl etkinleştireceğinizi ve platformda anonim olmayı öğrenin.

YouTube’un göz atma büyüme hizmetinde kaydetmeyi tercih ettiğiniz, yaptığınız ilk işlemlerden biri gizli modülünü kullanıyor. İyi haber şu ki bu, uygulama içinden hızlı bir şekilde yapılıyor:

YouTube da Gizli Mod

*Android veya iOS akıllı telefonlarda YouTube uygulamasını açın.

*Sağ üst köşede, profil resminize tıklayın.

*Şimdi Gizli modu aç seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

Ekran goruntusu 2023 02 17 102631
YouTube da Gizli Mod Nasıl Etkinleştirilir

*Burada, platformda anonim gezinmeyi etkinleştirdiğinizi, ancak etkinliklerinizin yöneticiniz, okulunuz veya ISS’niz tarafından görülebileceğini belirten bir bilgi istemi mesajı belirecektir.

*Oturuma anonim olarak göz atmak için Anladım’ı tıklayın.

Sonlandırma gibi, bu işlevi doğru kullanma konusunda çok dikkatli olmanız gerekiyor, çünkü özel tarama yalnızca geçerli olduğundan YouTube ziyaret geçmişinizi kaydetmez. Böylece, platformun önerilerinin sonuçlarının olası sonuçlarını tehlikeye atmaz veya Google’ın yapay zekasını göz atma testiz ve ilgi alanlarınızla beslemezsiniz.

İzleme Engelleyici Nasıl Etkinleşir

Gizli modu etkinleştirdiğinizde ve YouTube Premium’a abone olduğunuzda, hesabı kullandığınızda kullanmadığınız için hizmetin geçici olarak devre dışı bırakılacağını hatırlamakta fayda var. Bu nedenle, siz gizli modu kapatana kadar reklam görmeme veya Resim içinde Resim modu (PiP) kullanma gibi avantajları iptal edilecektir.

YouTube da gizli mod nasıl etkinleştirilir

Şimdi, platformdaki davranışlarınıza dayalı öneriler konusunda endişeden göz atmak ve Premium hesabın çalıştırmadan kazanmaya devam etmek istiyorsanız, platformdaki aramaların yanı sıra izlenen videoların geçmişini de duraklatmanızı tavsiye ediyoruz. Bunu yapmak için çalıştırma Ayarları > Geçmiş ve Gizlilik > İzleme geçmişini duraklat ve Arama geçmişini duraklatmayı etkinleştirmeniz yeterlidir.

gizli mod nasıl etkinleştirilir

Ek olarak, zaman zaman platformdaki videoların ve aramaların geçmişini temizleme her zaman iyidir. Bunu yapmak için, ayarlarda Geçmiş ve Gizliliğe gitmeniz yeterlidir > İzleme geçmişini temizle ve Arama geçmişini temizle izlemeyi tıklayın.

YouTube da gizli mod nasıl etkinleştirilir

Uzun zaman önce platformdan sonraki işlemlerimi duraklatmayı bulmak için burada konumlar tek uyarı, geçmişi gördükten ve geçmişi duraklattıktan ve verileri aradıktan sonra izlediğiniz videolara erişemeyeceğinizdir. Bu bazen sinir bozucu olabilir. Ayrıca, videonun içeriğinden sonra oldukça rastgele olacaktır. Ama o zamana kadar, bu seçimi amaçlamak bu, değil mi?

YouTube’da özel tarama kullanıyor musunuz? Yoksa Google’ın beklentilerini mi tercih ediyorsunuz? Gizlilik veya ilgi alanlarınıza dayalı içerik yapılandırmanız için önemli mi?

YouTube da gizli mod nasıl etkinleştirilir, makalemiz umarım faydalı olmuştur.