Yavaşlayan Android Telefonu Hızlandırmak için ilk yöntem ana ekrandaki uygulamaları kaldır;

Çünkü ana ekran uygulamaları hazır olmak için arka planda sürekli çalışır.  Ve bu ciddi ram tüketimi sağlar bu da hem şarjımızı hem de hızımızı istenilen düzeyin çok altına indirir. Uygulamalar menüsü kullanımı bunun yerine alternatif olur. Ve telefonun ana ekranındaki uygulamaları buradan kaldırsanız hem hız hem pil performansı açısından çok daha fazla verim elde edersiniz.

on gorsel 2

Yavaşlayan Android Telefonu Hızlandırmak

Bütün android tabanlı telefonlar, telefonda ki uygulamaları her an hazır tutmak için arka planda çalıştırır. Ve bu da yine bizim performansımız için büyük bir tehdit. Çünkü hem depolamamız dolduğu için hem de işlemcimizin belirli gücü. Ve bataryanın belirli bir kısmı buna ayrıldığı için ciddi kayıplar veriyoruz. Oysa bunları kaldırmak yada facebook yerine facebook lite gibi daha küçük. Boyutlu muadillerini kullanmak bizim için daha yararlı olur.

Yavaşlayan Android Telefonu Hızlandırmak için diğer bir cevap ise Farklı bir launcher kullanın ;Xaiomi huawei yada samsung gibi cihazların arayüzleri hoş görünmek adına çok fazla özelleştirme barındırır ve bu da daha fazla bellek kullanımı demek olur menüler arası geçişleri vs. özelleştirmek adına performans önemsenmeyerek tasarlanan bu ara birimler yerine google now launcher gibi referans android tabanına yakın arayüzlerin kullanımı performansımıza en az %10 katkı da bulunacaktır.

download 1

Antivirüs programı kullanmayın. Antivirüs programları her zaman arkada telefonu tarar ve bu cihazlarımızı ciddi şekilde yorar diyebiliriz. Çünkü bu yazılımlar yaptığımız her hamleyi kurduğumuz her dosyayı kontrol etmek için 7/24 aktif halde. Ve bunu şu şekilde düşünün. Hafif bir uygulamayı dahi sürekli açık tutarsanız bu telefonunuz için ciddi bir yük haline gelir. Ve bu sizin oyunlardan, uygulamalardan aldığınız performansı çok fazla düzeyde düşürür.

Evet maddelerimiz bu kadardı, bu kuralları uygular ve bunlara kullanım süresince de dikkat edersek. Hem şarjımızın daha fazla gittiğini hem de telefonumuzun eskiye nazaran 1. 5 kat daha hızlı olduğunu fark edeceğiz.