Ana Sayfa Destek Yavaşlayan Android Telefon Nasıl Hızlandırılır?

Yavaşlayan Android Telefon Nasıl Hızlandırılır?

0

Ana ekrandaki uygulamaları kaldır;

Çünkü ana ekran uygulamaları hazır olmak için arka planda sürekli çalışır  ve bu ciddi ram tüketimi sağlar bu da hem şarjımızı hem de hızımızı istenilen düzeyin çok altına indirir. Uygulamalar menüsü kullanımı bunun yerine alternatif olabilir ve telefonun ana ekranındaki uygulamaları buradan kaldırarak hem hız hem pil performansı açısından çok daha fazla verim elde edebiliriz.

Canlı duvar kağıtların da telefonumuz sürekli bu medyayı oynatmakla meşgul olacağından herhangi bir canlı duvar kağıdı hem pil ömrümüzü ciddi bağlamda kısaltır hem de aldığımız performans da ciddi düşüşe sebebiyet verir. Bunun yerine basit bir duvar kağıdı kullanılabilir ve eğer pil kullanımı da bizim için çok önemli ise ekranın daha az güç tüketilmesi adına koyu ve hareketsiz arka plan görselleri kullanabiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Bütün android tabanlı telefonlar, telefonda ki uygulamaları her an hazır tutmak için arka planda çalıştırır ve bu da yine bizim performansımız için büyük bir tehdit.çünkü hem depolamamız dolduğu için hem de işlemcimizin belirli gücü ve bataryanın belirli bir kısmı buna ayrıldığı için ciddi kayıplar veriyoruz. Oysa bunları kaldırmak yada facebook yerine facebook lite gibi daha küçük boyutlu muadillerini kullanmak bizim için daha yararlı olur.

Farklı bir launcher kullanın ;Xaiomi huawei yada samsung gibi cihazların arayüzleri hoş görünmek adına çok fazla özelleştirme barındırır ve bu da daha fazla bellek kullanımı demek olur menüler arası geçişleri vs. özelleştirmek adına performans önemsenmeyerek tasarlanan bu ara birimler yerine google now launcher gibi referans android tabanına yakın arayüzlerin kullanımı performansımıza en az %10 katkı da bulunacaktır.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Antivirüs programı kullanmayın;Antivirüs programları her zaman arkada telefonu tarar ve bu cihazlarımızı ciddi şekilde yorar diyebiliriz. Çünkü bu yazılımlar yaptığımız her hamleyi kurduğumuz her dosyayı kontrol etmek için 7/24 aktif halde bulunur ve bunu şu şekilde düşünün hafif bir uygulamayı dahi sürekli açık tutarsanız bu telefonunuz için ciddi bir yük haline gelir ve bu sizin oyunlardan, uygulamalardan aldığınız performansı çok fazla düzeyde düşürür.

Evet maddelerimiz bu kadardı, bu kuralları uygular ve bunlara kullanım süresince de dikkat edersek hem şarjımızın daha fazla gittiğini hem de telefonumuzun eskiye nazaran 1.5 kat daha hızlı olduğunu fark edeceğiz.

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA