Xiaomi Mi Box Mouse moduna ayarlama adımları ve aşamaları nelerdir?  Günlük hayatımızın bir parçası olan televizyonlarımız yaşamımızın vaz geçilmez bir parçası halini aldı.

Televizyon üzerinde dizi, film, yarışmalar ve benzeri programları izleme imkanına sahibiz ancak bazen sevilen dizileri kaçırdığımız oluyor.  Televizyon teknolojisine destek olacak bir çok uygulama geliştirildi. Son zamanlarda kullanıcılar tarafından oldukça ilgi gören Mi Box kullanım amacı bakımından iyi bir tercih olabilir. Kullanımı yaygınlaşan Xiaomi Mi Box marka cihazlar bir çok kullanıcının ilgisini çekti. Yapılan incelemelere göre Xiaomi Mi Box kullanan kişiler oldukça memnun fakat zaman zaman bazı konularda sorun yaşadıkları belirlendi.

Xiaomi Mi Box Mouse Modu Ayarı

Bu sorunlardan bir tanesi olan Xiaomi Mi Box Mouse modu konusu oldu. Kullanıcılar Mi Box ürününde Mouse moduna geçişte sorun yaşadıklarını hatta bu ayarı yapma adımlarını bilmediklerini iletti. Bu işlem bira karışık ancak hiç te zor olmayacaktır. Bizlerde bu makalemizde Xiaomi Mi Box Mouse modu konu hakkında sorun yaşayan kullanıcılarımız için bu konuyu ele aldık. Şimdi hep birlikte bu konu hakkında çözüm yollarına bakalım.

Xiaomi Mi Box Mouse moduna ayarlama adımları

1)İlk olarak Mi Box cihazımıza Mouse modunu eklemek için cihaz üzerinden Dosya yöneticisi bölümüne gidin.

2)Açılan ekrandan USB giriş yapın.

3)Karşınıza bir liste sıralanacaktır. Bu liste içerisinden Mouse Toggle uygulaması yer alıyor bu uygulamaya tıklayın.

4)Açılan ekranda Bu uygulamaya, diğer uygulamaların üzerinde görünebilir yazısı yer alacaktır. Bu yazıya tıklayın ancak açılmasını bekleyin.

5)Yükleme alanı geldiğinde Android Sistemi penceresini göreceksiniz bu aşamada bekleyin. Gelen bildirim’e tamam butonuna tıklayın.

6)Bu işlem sonrasında bir sayfa geri gelin ve tekrar uygulamaya tıklayıp yükleyin. Uygulama yüklendi diye bir uyarı alacaksınız.

7)Bu işlemin ardından televizyonda yer alan tüm uygulamalar menüsüne gidin.

8)Karşınızda ki pencerede televizyonunuzda yüklü olan uygulamalar yer alacaktır. Bu uygulamalar arasından MOUSE TOGGLE uygulamasını bulun ve üzerine tıklayın.

9)Açılan alandan sayfanın sağ alt kısmında bulunan OPEN SYSTEM SETTİNGS butonuna tıklayn.

10)Sayfa sizi direk erişebilirlik menüsüne yönlendirecektir. Bu menüden MOUSE TOGGLE ismini bulun ancak bu alan kapalı konumda olacaktır. Siz üzerine tıklayarak açık hale getirin.

11)Açılan pencereden tamam butonuna tıklayın.

Tüm bu işlemlerin ardından Mouse ok simgesi ekranda belirecektir. İşlemler biraz karışık fakat oldukça yalın hali ile sizlere sunduk. Umarım makalemiz sizler için faydalı olmuştur. Bir sonraki Xiaomi Mi box s 4k netflix açılmıyor konusunu inceleme imkanınız olacaktır.