Xiaomi 12 Lite Çıkış Tarihi Paylaşıldı

Paylaşılan bir tweete göre cihaz xiaomi’nin yeni bilekliğiyle beraber 13 temmuzda çıkış yapması bekleniliyor. Paylaşılan Tweet ise su sekildeXiaomi 12 Lite Çıkış Tarihi Paylaşıldı

Cihaz teknik özelliklerimize farklı bir yazımızda değinmiş olsakta üzerinden bi geçmiş olalım teknik özellikleri şu sekilde ;

 

Teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz yılın sonunda Xiaomi 12 serisini tanıtmıştı. Seride; Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X modelleri yer aldı. Marka, şimdi de bu serinin devamı olarak Xiaomi 12 Lite ve Xiaomi 12 Ultra modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Tanıtılmasına az bir süre kalan Xiaomi 12 Lite ile ilgili yeni özellikler de geldi.

Sonradan ortaya çıkan sürpriz Xiaomi 12 Lite cihazının, önümüzdeki Nisan ya da Mayıs aylarında tanıtılması bekleniyor. Peki, akıllı telefonla ilgili gelen yeni ayrıntılar neler ve tasarımı için ne bekleniyor? Haberin ayrıntılarına hep birlikte göz atalım.

Cihaz teknik özellikleri bir göz gezdirelim

Xiaomi12 Lite henüz resmiyet kazanmış değil. Ancak bazı mağazalar şimdiden bu telefonu satmaya hazır görünüyor. Akıllı telefonun Romanya’da Evomag ve İspanya’da Orange’ın çevrimiçi mağazalarında boy göstermesi, resmi duyurunun çok da uzak olmadığı anlamına geliyor.

12 Lite’ın Avrupa satış fiyatının 500 avro olduğu görülüyor. Buna ek olarak, ürün sayfaları daha önce görülen Qualcomm Snapdragon 778G işlemci ve 4000 mAh pil gibi özellikleri doğruluyor.

Romanya ve İspanya’da görülen ürün bilgilerinin büyük ölçüde birbirlerinden farklı olmaları ise dikkat çekiyor. Romanya’da görülen özellikler Xiaomi 11 Lite NE modeliyle hemen hemen aynı görünüyor. Bu benzerlikler kameralardan pil kapasitesine kadar uzanıyor. İspanya’daki ürün sayfasında ise hem daha gerçekçi özellikler hem de gerçeğe daha yakın görseller yer alıyor.

Xiaomi 12 Lite 6.55 inç AMOLED ekranla gelecek. Qualcomm Snapdragon 778G  İşlemci; 2.4 GHz hızında çalışan sekiz çekirdeğe ve Kryo 670 çekirdeklerine sahip. Ek olarak grafik ihtiyacını ise Adreno 642L ile sağlıyor.  Yanı sıra 67W hızlı şarj desteği de telefonda beklenen özellikler arasında bulunuyor. Ayrıca 108 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera. Ve 2 megapiksel makro kamera ve 32 megapiksel ön kamera da 12 Lite’ta kullanıcıları karşılayacak.

Akıllı telefon, ekran içine entegre edilmiş parmak izi okuyucusuyla karşımıza çıkacak. Tasarım konusunda Xiaomi 12X modeline benzeyecek model, 8GB RAM ile karşımıza çıkacak. Ek olarak cihaz, MIUI 13 arayüzüyle kutudan çıkacak.