Samsung Galaxy Buds 2 Özellikleri

Samsung GalaxyBuds 2 Pro’nun yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Galaxy Buds 2 Pro’nun renk seçenekleri ise geçtiğimiz günlerde sızdırılmıştı. Üç renk seçeneğiyle satışa sunulacak cihaz, daha önceden FCC sertifikasyon sitesinde de görüntülenmişti. Şimdi ise 91mobiles’den gelen yeni bir rapor, bize Galaxy Buds 2 Pro’nun her açıdan ilk görüntüsünü verdi.

 

  • Aktif gürültü engelleme
  • Dengeli ses performansı
  • İyileştirilebilir arama kalitesi
  • Galaxy Wearable uygulaması
  • Pil ömrü & Hızlı şarj
  • Google Asistan desteği henüz yok
  • IPX2 derecesi

“Gerçek kablosuz kulaklıklar” sektörün irili ufaklı birçok oyuncusunun rekabet ettiği kalabalık bir alan ve Samsung da bu pazarın önde gelen oyuncularından bir tanesi. Samsung GalaxyBuds serisi, her geçen yıl, çıkan yeni ürünlerle birlikte gelişiyor. 2021’in ortalarında Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 modelleriyle birlikte tanıtılan Galaxy Buds 2 kablosuz kulaklıklar, 2020’nin başlarında çıkan ilk versiyonuna göre önemli ilerlemeler sunuyor

 

Galaxy Buds 2’yi önceki modellerden ayırmanın en kolay yolu tasarımı oluyor. Hatırlarsanız bir önceki model olan Galaxy Buds Live, fasulye şeklindeki tasarımıyla bu tip kulaklıklar arasında pek görmediğimiz bir tasarım çizgisini benimsiyordu. Samsung, bu tasarım anlayışıyla oldukça cesur davranmıştı, fakat anlaşılan bu yolu izlemekten vazgeçmiş. Ancak minimal tasarımı sürdürmeyi de ihmal etmemiş.

GalaxyBuds 2, boyutlarıyla şu ana dek ailenin en küçük boyutlu Buds modeli oluyor. Buds Plus’tan yüzde 15 daha küçük ve yüzde 20 daha hafif olan Galaxy Buds 2, böylece kulağınızdayken varlığını hissettirmiyor ve kulağa da çok rahat şekilde oturuyor. Bu arada çok küçük olduklarından kulaklıkları kutudan çıkartırken ve yerine koyarken ekstra dikkat etmenizde de fayda var, zira düşürürseniz kolay kaybolabilirler.

Kutu tasarımı da küçülen Galaxy Buds 2, elimizde standart beyaz renkli kutu ile bulunuyor. Renk farklılığı ise tomurcuklarda karşımıza çıkıyor. Bizdeki model lavanta renkli olurken, kulaklığın ayrıca yeşil zeytin, beyaz ve siyah renk seçenekleri de bulunuyor.

Galaxy Buds 2’nin tasarım yönüyle zayıf bulduğumuz noktalarından biri yalnızca IPX2 seviyesinde suya dayanıklılık göstermesi. Bu dayanıklılık seviyesi tere karşı egzersizler için yeterli olsa da. Yağmur altında kullanırsanız zarar görmesine sebep olabilir. Keşke bu noktada da bir gelişme yapılmış olsaydı, zira selef modelde de IPX2 seviyesi vardı.

Galaxy Buds 2’yi kontrol etmek için dokunmatik kontrollerini kullanabiliyorsunuz. Oldukça sezgisel olan bu dokunmatik sensörler. Ayrıca tek dokunuşla şarkıları durdurmaya ve sürdürmeye. Ve çift dokunuşla bir sonraki şarkıya geçmeye ya da telefonunuza gelen aramaları cevaplamaya. Ayrıca 3 kez bastığınızdaysa bir önceki şarkıya geçmeye olanak tanıyor. Basılı tutarak ise gürültü engelleme özelliğini devreye sokabiliyorsunuz.