Xbox Gold, Ağustos Ayı Ücretsiz Oyunlar!

Oyun konsolu dünyasının iki devinden biri olan ve ABD’li teknoloji devi Microsoft tarafından geliştirilen Xbox’ın, özel kullanıcı platformu Xbox Gold’da Ağustos ayı süresince ücretsiz şekilde sahip olunabilecek oyunlar belli oldu. Alanındaki en büyük rakibi PlayStation’ın, PlayStation Plus kullanıcılarına özel olarak sunduğu aylık bazda ücretsiz oyunlar serisi projesine rakip olarak geliştirilen Xbox Gold aylık bazda ücretsiz oyunlar serisi artık bir Microsoft klasiği haline geldi diyebiliriz. Konsol çeşidine göre değişiklik gösteren birçok oyunu, Xbox Gold üyelik sahiplerine Ağustos ayı süresince ücretsiz olarak sunacak olan Microsoft, artan hava sıcaklıklarının ardından oyun konsollarına olan azalan ilgiyi bir nebze olsun artırmaya çalışacak.

Ağustos ayı süresince Xbox Gold üyelerine ücretsiz olarak sunulacak olan ücretsiz oyunlar serisini konsol çeşitlerine göre listelemek gerekirse:

İçerik konuları

Xbox One

 

  • Forza Horizon (1-31 Ağustos)

Xbox Gold, Ağustos Ayı Ücretsiz Oyunlar!

  • For Honor (16 Ağustos-15 Eylül)

xbox one ağustos ayı ücretsiz oyunlar 2

Xbox 360

 

  • Dead Space 2 (1-15 Ağustos)

xbox one ağustos ayı ücretsiz oyunlar 3

  • Epic Mickey 2: The Power Of Two (16-31 Ağustos)

xbox one ağustos ayı ücretsiz oyunlar 4

Aylık bazda ücretsiz oyunlar serisinin bu ay da sürmesinin yanı sıra, sona eren oyun sezonu sebebiyle azalan oyun konsolu cazibesinin yukarıya çekmeyi amaçlayan Microsoft’un bu konuda bir diğer atağı ise, Xbox Gold üyelik bedellerine indirim getirmek oldu. Aylık ücret bedeli olan olan 30₺’ye 3 aylık Xbox Gold üyeliği fırsatı sunan şirket, 180₺ seviyelerinde olan yıllık üyelik bedelini ise 119₺ fiyat bandına çekti. Tatil döneminde gerçekleştirilen bu hamlenin, oyuncu tarafındaki karşılığı beklenen seviyede olur mu bilinmez ama Microsoft’un gerçekleştirdiği indirimin ciddi manada pozitif bir adım olduğunu belirtmemiz gerekir.