Ana Sayfa Oyun Xbox Game Pass

Xbox Game Pass

0
11858 teknik destek

Xbox Game Pass incelememiz sizler için en güncel haliyle makalemizde yer almaktadır.

Xbox

Microsoft tarafından üretilen bir konsol markasıdır. Özellikle Sony ile olan rekabette büyük rol oynamaktadır. Günümüze kadar gelmiş en büyük iki konsol markası Playstation ve Xbox olmuştur. Her iki firma da zaman zaman sıkıntılar yaşasalarda aralarında ki rekabet her zaman taze kalmıştır. Özellikle Xbox bir dönemler yok olma tehditiyle karşı karşıya kaldı. Fakat bu sorunu da aşarak en büyük rakibiyle kıyasıya mücadele etmeye devam etti.

originalxbox.jpg (1400×788)

2001 yılında üretilen ilk konsol modeli, PS2’ye rakip olması için üretildi. O dönemlerde bildiğiniz gibi yapımcı firmalar Sony için oyun geliştiriyordu. Ayrıca Dreamcast ve Gamecube’de bu kıyasıya rekabetin bir parçasıydı. Üretilmesiyle birlikte adeta dönemi kasıp kavurdu. Firma üst üste kırılan satış rekorları ile tarihe geçti. Bu rekor tabiki de bir çabanın ödülüydü. Üretilen konsol çok güçlü ve ve grafik performansı olarak üst düzeydeydi. Konsol aynı zamanda ilk LAN girişi olan konsol olarak tarihe geçti.

İlişkili: Game Pass Sitemini Ülkemizde Nasıl Kullanırız

Xbox 360


2005 yılında üretilen ve firmayı batma noktasına getiren konsol 360 modeliydi. Kullanıcıların deyimiyle 3 kırmızı hatasına sahipti. Ayrıca Xbox 360 bozuk bir konsoldu. Evet yanlış duymadınız. Satın alınan her konsolun bir gün tamamen çalışmama riski vardı. Microsoft üst üste gelen iadeler sonrasında, konsollarını iade almayı kabul etti. Konsolları tamamen toplatan firma yeni bir Xbox 360 ile yoluna devam etti. Yeni gelen Xbox 360 adeta dönemin devrimsel cihazlarından biriydi.

11858 teknik destek

İlişkili:Game Pass

Xbox 360 E

Xbox One ile piyasaya sunulan biraz daha düşük özelliklere sahip olan modeldi. Firmanın bu modeli üretmekte ki asıl amacı One modeline para ödemek istemeyen kullanıcıları etkilemekti. Çok sessiz ve tasarım açısından hoş bir konsoldu.

Xbox One

Firmanın 2013 yılında ürettiği dönemin en güçlü cihazlarından biriydi. 4K teknolojisine sahip olması ile ünlü bir modeldi. Firma bu model ile yine ve yeniden satış rekorları kırarak en büyük rakibine göz dağı verdi.

Xbox One S

2016 yılında üretilen bu konsol firmanın ilk HDR destekli ürünüydü. Depolama alanı 1 TB’dan 2 TB’a çıkarılan bu üründe, 4K HDR oyunları doyasıya oynamak mümkündü. Teknoljik açıdan hala yeterli bir modeldir. Eğer yeni konsollara çok fazla para vermek istemiyorsanız , tercih edilebilecek modeller arasındadır. Ayrıca arından serinin devam niteliğinde ki ürünü olan One X üretildi.

Xbox One X

Xbox One X 4K 60 FPS oyun deneyimi sunan ilk konsol ünvanına sahipti. Firmanın hala en güçlü ürünlerinden biri olarak kabul edilir. Sony Cephesinde en büyük rakibi şüphesiz ki PS4 Pro’dur.

xbox-series-x-and-s-747x420.jpg (747×420)

Game Pass Dönemi ve Yeni Nesil Konsollar

Gamepass bildiğiniz gibi aylık ve yıllık aboneliğe dayalı bir oyun kütüphanesidir. Bu kütüphane Xbox ve PC ve mobil kullanıcılarına özeldir. Firma bu yenilikle birlikte yeni nesil konsollarını da üretti. Bu ürünler Xbox Series S ve Series X modelleriydi. 2 konsolda üstün özeliklere sahiptir. Series S 2K 120 FPS, Series X 4K 120 FPS özelliklerine sahiptir. Game Pass üzerinden bu konsollara özel onlarca yeni nesil oyun mevcuttur.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1993 Oylamalar · 1993 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikWindows 11 için En İyi Tarayıcı Hangisidir
Sonraki İçerikWindows 11 Chrome Yavaş Çalışıyor Sorun Çözümü
İstanbul Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunuyum , Emlak Piyasasında uyguladığım dijital pazarlama yöntemleri ve bu yöntemleri kullanırken tanışmış olduğum grafik tasarım, web ve sosyal medya yönetimi ile birlikte Teknolojinin bir çok dalıyla tanıştım ve hayatımın bir parçası haline geldi. Bu bilgi ve birikimler ile sizlere de faydam dokunacağı için TeknoDestek ailesi ile birlikteyim , bizi takipte kalmaya devam edin :)

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.