Ana Sayfa Haberler Xaiomi Mijia Akıllı Projektör İncelemesi ve Kurulumu;

Xaiomi Mijia Akıllı Projektör İncelemesi ve Kurulumu;

0

Geçtiğimiz haftalarda incelediğimiz mi box s  cihazından sonra mijia hepimizin ilgisini çekti doğrusu çünkü verdiği yüksek çözünürlük ve parlaklık değeri gerekse ses performansı ile  mijia giriş seviye  bir ev sinema sistemi olarak gerçekten göz dolduruyor. Mıracast, chromecast ile daha doğrusu bütün cast uygulamalarından hdmı vs kablolara gerek kalmadan görüntü ve ses iletilerini alıp kullanabilen  cihaz kesinlikle kullanım kolaylığı olarak da bizlere ayrıcalıklı özellikler sunuyor diyebiliriz. Günde 5 saatlik kullanımda yaklaşık 4 yıl dan daha uzun süre yansıtıcı ömrü olan cihaz yaklaşık olarak 3500 tl bandında alıcı buluyor. İsterseniz hzlı bir şekilde kurulum aşamasına geçelim.

İlk olarak cihazımızı kutusundan çıkararak kablo bağlantılarını yapıyor ve boş bir duvara karşı koyup çalıştırıyoruz seçtiğimiz ortam mümkün mertebe karanlık bir yer olursa burada işlem yapmamız daha kolay olacaktır keza duvar üzerinde de bir duvar kağıdı vesaire olmamalı eğer varsa bir sunum perdesi kullanılmalı. Bu koşullar sağlandıktan sonra cihazımızı başlatabilir ve kutu içinden çıkan kumanda ile kurulum yapmaya başlayabiliriz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Evet tam karanlık ortamda bu şekilde bir görüntü alıyoruz ve ilk başta da söylediğimiz gibi kurulum neredeyse mi box s ile aynı, bu ekranda dil menüsünden istediğimiz dili seçebiliriz.

Burada telefon ile eşleştirme yapabiliyor ve direkt olarak bağlayabiliyoruz,  adım adım gidecek olursak buraya atla demeli ve geri kalan kısımda cihazı kurduktan sonra bağlantı yapmalıyız.

Burada kablosuz ağımızı seçiyor ve ileri dedikten sonra şifremizi de girerek devam ediyoruz, bu kısım önemli çünkü cast uygulamalarını bağlarken her zaman aynı wifi da olmamız gerekecek ve ancak bu şekilde ekranlarımızı yansıtabileceğiz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Kablosuza bağlandıktan sonra karşımıza gelen hizmet şartlarını onaylıyor, konum hizmetlerini etkinleştiriyor ve öğreticiye de ileri diyerek devam ediyoruz. Bu işlem yapıldıktan sonra smart ekranımıza geliyor ve burada istediğimiz uygulamayı açabiliyor istediğimiz dizi yada filmi izleyebiliyoruz. Görüntüde beğenmediğimiz şeyler olursa ;

Buradaki ayarlar menüsünden kontrast, parlaklık ve diğer ayarları yapılandırabiliriz. Gördüğünüz üzere kurulum neredeyse 10 dk kadar sürüyor ardından projeksiyon cihazımız kullanıma hazır!

 

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA