X Sesli ve Görüntülü Arama özelliği hakkında bilgi

Bu yazımızda sizlere X sesli ve görüntülü arama özelliği ile ilgili detaylı bilgilendirme ileteceğiz.

Günümüzde bir çok sosyal medya uygulamasında sesli ve görüntülü görüşme özelliği bulunmaktadır. Ancak dünyada bir çok kullanıcısı olan X(Twitter) uygulamasında bu özellik etkin değildi. Bu sebeple kullanıcılar büyük bir arayış içerisine girdi.

Geçtiğimiz günlerde X şirketinin CEO su Linda, açıkladığı bilgiler ile X sesli ve görüntülü arama özelliğinin gelebileceği sinyalini verdi. Böylece kullanıcılar X uygulaması üzerinde sesli ve görüntülü arama yapabilecekler. Ancak bu özellikten yalnızca premium üyeler faydalanabilecek.

X Sesli ve Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

X uygulamasında sesli ve görüntülü arama henüz şuan için etkin değil. Çok yakında etkin hale geleceği sinyalini veren CEO, yalnızca bu özellikten premium üyeler tarafından kullanılabilen bir özellik olduğunu anlayabiliyoruz.

Ancak X uygulamasında premium kullanıcılar, premium üye olmayan bir kullanıcıya sesli veya görüntülü arama yapabilecek mi bu da bir merak konusu.

X Sesli ve Görüntülü Arama özelliği hakkında bilgi
X Sesli ve Görüntülü Arama

Kullanıcıların daha önce Twitter Blue olarak bilinen ve doğrulama, azaltılmış reklam gösterimleri, gönderileri düzenleme yeteneği, daha uzun gönderiler için destek, arama sonuçlarında öncelikli sıralamalar gibi bir dizi gelişmiş özelliği içeren X Premium aboneliği için ödeme yapması gerektiği anlamına geliyor.

Bu abonelikle kullanıcılar Twitter deneyimlerini daha da kişiselleştirebilir ve çeşitli avantajlardan faydalanabilirler.

GitHub üzerinden ürünün başarısını takip eden araştırmacı Travis Brown’a göre, bağımsız araştırmalar şirketin yalnızca yaklaşık 1 milyon abonelik sattığını ortaya koyduğu için, X Premium için ikna edici bir kanıt sunamadığını değerlendirdi.

Örnek olarak, X’in sahibi olan Elon Musk, uygulamanın yakın zamanda aylık 550 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıkladı.

X Sesli ve Görüntülü Arama Yapma özelliği hakkında gelişmeler
X Sesli ve Görüntülü Arama

Kullanıcısı sayısı karşılaştırıldığında, Snapchat’in premium aboneliği olan Snapchat 5 milyon kullanıcı sınırını aşmayı başardı. Bu sırada analistler, Meta’nın Meta Verified aboneliğinin gelecek yılın başında 12 milyon aboneye sahip olacağını tahmin ediyorlar.

X, Musk’un devralmasının ardından artık yorum taleplerine yanıt vermiyor ve sadece basından gelen sorulara otomatik bir mesajla cevap veriyor.

Böylece sizlere X sesli ve görüntülü arama özelliği için gündemdeki gelişmeler hakkında bilgi verdik. Umarız sizler için faydalı olmuştur.

Sıradaki konular: