Ana Sayfa Bilgisayar Windows’ta ‘Ağ Yolu Bulunamadı’ Hatası Nasıl Onarılır?

Windows’ta ‘Ağ Yolu Bulunamadı’ Hatası Nasıl Onarılır?

0
11858 teknik destek

Bir Microsoft Windows bilgisayarından bir ağ kaynağına (örneğin, başka bir bilgisayar, mobil aygıt veya yazıcı) bağlanmaya çalıştığınızda, bazen “ağ yolu bulunamadı” hata iletisiyle karşılaşırsınız: Hata 0x80070035. Bilgisayar ağ üzerinden diğer aygıtla bağlantı kuramıyor.

Bir ağdaki birkaç farklı ve ilgisiz teknik sorundan herhangi biri bu hatayı oluşturur. Adımlar ve sorunlar, belgeleri paylaşmak için kurumsal düzeyde bir sunucu, Windows’ta standart Ağ Dosya Paylaşımı veya Windows Ev Grubu ağ oluşturma özelliğine bağlı olarak farklılık gösterir.

‘Network Path Not Found’ Hataları Nasıl Düzeltilir?

Geçerli yol adları kullanın. Hata 0x80070035, ağ tasarlandığı gibi çalışırken çirkin kafasını yeniden oluşturuyor, ancak insanlar ağ yolu adını yanlış yazıyor. Belirtilen yol, uzak aygıtta geçerli bir paylaşılan kaynağa işaret etmelidir.

Uzak cihazda paylaşmayı etkinleştirin. Uzak cihaz dosyaları veya yazıcıları paylaşacak şekilde yapılandırılmadığında, hiçbir zaman bağlantı kuramazsınız. Dosya ve yazıcı paylaşımının uzak bilgisayarda etkin olduğunu doğrulayın veya gerekirse bu özelliği açın.

Kullanıcı hesabının uzak kaynak için izinleri olduğunu doğrulayın. Uzak bilgisayarda dosyayı sağ tıklatın ve ardından Özellikler seçeneğini belirleyin. Kullanıcının veya grubun dosyaya erişmek için gereken ayrıcalıklara (en az düzeyde, okunan) sahip olduğundan emin olun. İzinleri değiştirmek için Düzenle düğmesini tıklayın.

11858 teknik destek

Saatleri senkronize edin. Bilgisayar saatleri farklı saatlere ayarlandığında ağ yolu da dahil olmak üzere olağandışı sistem davranışı bulunamadı hataları oluşabilir. Yerel bir ağdaki Windows cihazlarını, bu sorunu önlemek için mümkün olduğunda Ağ Zaman Protokolü kullanarak senkronize halde tutun.

Yerel güvenlik duvarlarını devre dışı bırakın. Windows aygıtını başlatan yanlış yapılandırılmış veya hatalı çalışan bir yazılım güvenlik duvarı yerel dosya paylaşımını engelleyebilir. Yerleşik Windows Güvenlik Duvarı veya satıcı tarafından sağlanan güvenlik duvarı yazılımı güvenlik duvarlarını geçici olarak devre dışı bırakmak, bir güvenlik duvarının ağınızın düzgün paylaşımını engelleyip engellemediğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

TCP / IP’yi sıfırlayın. Çoğu insanın bir işletim sisteminin nasıl çalıştığına dair düşük seviyeli teknik ayrıntılarla ilgilenmesi gerekmese de, ileri düzey kullanıcılar mevcut gelişmiş sorun giderme seçeneklerine aşina olmaktan hoşlanırlar. Windows ağ iletişimi ile ara sıra aksaklıklarla uğraşmak için popüler bir yöntem, TCP / IP ağ trafiğini destekleyen arka planda çalışan Windows bileşenlerini sıfırlamayı içerir.

Tam prosedür Windows sürümüne bağlı olarak değişse de, yaklaşım genellikle bir Windows komut istemi açmayı ve “netsh” komutlarını girmeyi içerir.

Tüm cihazları yeniden başlatın. Etkilenen tüm aygıtların (ana bilgisayar ve istemci bilgisayarlar ve ağ yönlendiricisi) yeniden başlatılmasında değer bulabilirsiniz. Ağ zincirinin bağlantılarından birinde önbelleğe alınan verilerin ağ işleminin başarıyla tamamlanmasını engellemesi mümkündür.

11858 teknik destek

Destek sitemiz sorununuzu çözmenize yardımcı oldu mu?
1960 Oylamalar · 1960 Cevaplar
Cevabı Gönder
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
            Destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA
Önceki İçerikWindows için Safari’de Tarama Geçmişinizi Yönetin
Sonraki İçerikMagisk İle Android’inizi Güvenli Bir Şekilde Rootlayın
Webmaster, freelancer, teknoloji hastası. Kendini bilmiş bileli teknoloji okyanusunda amiral gemileri ile iç içedir. Çukurova Üniversitesi mezunudur. Bir seyyah gibi gezmeye bayılır. Teknoloji makaleleri yazıp insanları aydınlatmayı amaç edinmiştir.

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.