Ana Sayfa Bilgisayar Windows için Safari’de Tarama Geçmişinizi Yönetin

Windows için Safari’de Tarama Geçmişinizi Yönetin

0

Bu eğitici yalnızca Windows işletim sistemlerinde Safari Web tarayıcısını çalıştıran kullanıcılar içindir.

Windows için Safari tarayıcısı, varsayılan ayarları bir aylık tarama geçmişini kaydetmek için yapılandırılmış olarak geçmişte ziyaret ettiğiniz Web sayfalarının bir kaydını tutar.

Zaman zaman, belirli bir siteyi tekrar ziyaret etmek için geçmişinize bakmanız yararlı olabilir. Ayrıca gizlilik amacıyla bu geçmişi temizleme isteğiniz de olabilir. Bu öğreticide, bunların her ikisinin de nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.

İlk olarak, Safari tarayıcınızı açın.

Ardından, tarayıcı pencerenizin üst kısmında bulunan Safari menünüzde Geçmiş’i tıklayın. Açılır menü göründüğünde en son geçmişiniz (ziyaret ettiğiniz son 20 sayfa) görünecektir. Bu öğelerden herhangi birini tıkladığınızda doğrudan ilgili sayfaya gidersiniz.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Doğrudan altında, gün içinde alt menüler halinde gruplandırılmış kaydedilmiş tarama geçmişinizin geri kalanını bulacaksınız. Geçerli günde 20’den fazla web sayfasını ziyaret ettiyseniz, Bugün Geçmişi etiketli, bugünün geçmişinin geri kalanını içeren bir alt menü de olacaktır.

Windows için Safari tarama geçmişinizi tamamen temizlemek istiyorsanız, tek bir tıklamayla yapılabilir.

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Geçmiş açılır menüsünün en altında Geçmişi Temizle etiketli bir seçenek bulunur. Geçmiş kayıtlarınızı silmek için bunu tıklayın.

Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'i arayabilirsiniz.
TIKLA ARA