Windows yardımcı pilot nedir Nasıl kullanılır? Yapılan incelemelerde Microsoft, bir süredir Windows 11’de yapay zeka özellikleri oluşturmaya yönelik çeşitli uğraşlar içerisin ve bu uğraşlar sonucun da oldukça güzel bir özellik ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Günümüzde “Windows Yardımcı Pilot” olarak adlandırılan bu özellik aslında direk Windows 11’e entegre edilmiş yapay zeka destekli bir sanal asistandır. Bu hamle, Windows 11’i merkezi yapay zeka yardımı sunan ilk bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor. Bu makalemizde çok sorulan peki yardımcı Pilot nedir ve bu özellik nasıl çalıştırılır gibi benzeri sorularımızın cevabını sizler için derledik. Şimdi hep birlikte sırası ile sorularımızın yanıtını alalım.

Windows yardımcı pilot
Windows yardımcı pilot

Windows Yardımcı Pilot nedir?

Windows işletim sisteminde bulunan “Yardımcı Pilot” özelliğidir. Bu özellik, kullanıcıların belirli işlemleri gerçekleştirmelerine veya sistemdeki sorunları gidermelerine yardımcı olmak için Windows tarafından sunulan bir rehberlik hizmeti olarak biliniyor.

Bu özelliğin yani  yardımcı pilot’un kullanımı ve çalışma şekli, işletim sistemi sürümüne ve diline göre her cihazda değişiklik gösterebilir. Ancak genel olarak, aşağıdaki adımları takip ederek bilgisayarda yardımcı pilot’u açabilir ve kullanabilirsiniz:

Windows yardımcı pilot nasıl açılır?

1)Yapmanız gereken ilk işlem Windows 10 ve Sonraki Sürümler: Başlat menüsünden “Ayarlar” menüsünü açın.

2) Ardından, “Güncelleştirme ve Güvenlik” yazan bölümüne gidin. Sol tarafta “Yardım” yazan bir sekme göreceksiniz sekmesini seçin ve Yardımcı Pilot’u etkinleştirin.

1

3)Eski Sürümler: Başlat menüsünden “Denetim Masası”nı açın. “Sistem ve Güvenlik” bölümüne gidin ve “Güvenlik ve Bakım” seçeneğine tıklayın. Burada, “Yardım” sekmesini bulup Yardımcı Pilot’u etkinleştirin.

Yardımcı pilot’u kullanma:

Windows Yardımcı Pilot’u açtığınızda, size sistemdeki sorunları giderme, belirli işlemleri gerçekleştirme veya temel konular hakkında bilgi sağlama gibi çeşitli seçenekler sunar.

Yönergeleri takip ederek belirli bir sorunu çözebilir, bir ayarı değiştirebilir veya Windows hakkında daha fazla bilgi edinebiliriniz..

Soru Sorma ve Arama:

Yardımcı Pilot, sisteminizdeki sorunları tanımlamaya çalışır ve çözüm önerileri sunar.

Soru sormak veya belirli bir konuda yardım almak için Yardımcı Pilot arama çubuğuna konuyla ilgili anahtar kelimeleri yazabilir ve bu özellikten faydalanabilirsiniz.

Windows Yardımcı Pilot nedir?
Windows Yardımcı Pilot nedir?

Küçük bir not ekleyelim Windows işletim sisteminin sürümüne göre adımlar değişebilir ve Yardımcı Pilot, her türlü sorunu çözmek için yeterli olmayabilir. Bazı sorunları çözemezse veya ihtiyacınızı karşılamazsa, ilgili konular için resmi Microsoft destek kaynaklarına başvurmanız en doğru karar olacaktır.

Yukarıda yer alan yazımızda sizler için Windows Yardımcı Pilot özelliğine yer verdik. Windows işletim sistemi hakkında aklınıza takılan diğer sorularınız için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir sonraki yazımız;