Windows için 2019’da en iyi 12 porgram

2019 burada ve pek çok bilgisayar kullanıcısı şüphesiz yeni bir yazılım arayacak.

Hemen hemen her yazılım kategorisi için müthiş ücretsiz paketler var. Bunlar, 2019 için Windows 10 ve diğer platformlarda çalıştırabileceğiniz en iyi ücretsiz programlardan 12’si.

PC’nize 2019 yılında yüklemek için ücretsiz en iyi Windows programları;

 1. CCleaner – en iyi kayıt defteri temizleyicisi

Windows İçin 12 En İyi Program 1

CCleaner , Piriform’ın iki milyardan fazla indirme işlemine sahip olduğu Windows için en yüksek puan alan sistem bakım yazılımı arasındadır. Her ne kadar CCleaner freeware, pro ve artı sürümlerde birleştirme, zamanlanmış temizleme ve dosya kurtarma araçlarından yoksun olsa da, yine de birçok kullanışlı sistem optimizasyon seçeneği sunar. CCleaner’ı Windows’a aşağıdaki Ücretsiz İndirme’yi tıklatarak veya Professional sürümünü satın alarak ekleyebilirsiniz .

Kayıt defteri temizleyicisi, Windows’un sahip olmadığı bir şeydir ve CCleaner esnek kayıt defteri yardımcı programını kullanarak bu boşluğu doldurur. Kayıt defteri temizleyicisi, kullanıcıların çeşitli kayıt defteri kategorilerini seçerek taramaları özelleştirmelerini sağlar ve çok sayıda yazılım sorununu çözebilir. Yazılımın dosya temizleme aracı, kullanıcıların sistem, Windows Explorer, Internet Explorer, Edge ve üçüncü parti uygulamalar için seçebilecekleri geniş dosya kategorileri içerir.

Ayrıca, CCleaner bir başlangıç ​​yöneticisi (içerik menüsü girişlerini de listeler), çift dosya bulucu, bir tarayıcı eklenti yöneticisi ve disk analizörü içerir.

 1. Speccy – En iyi sistem bilgisi aracı

Windows İçin 12 En İyi Program 2

Speccy , CCleaner Plus ile birlikte verilen bir başka Piriform programdır. Bu, Windows Sistem Bilgisi uygulamasında listelenmemiş olabilecek ayrıntıları sağlayan en ayrıntılı sistem bilgi yardımcı programlarından biridir.

Speccy, 2018’de donanımı geliştirmeyi planlayan herkes için oldukça önemli bir ücretsiz bir pakettir ve bunu Pririform’ın resmi web sitesinden Windows’a ekleyebilirsiniz.

Speccy, en kapsamlı sistem özetlerinden birini sunar. Yazılım size RAM, CPU, İşletim Sistemi, anakart, grafik kartı, depolama, sürücüler, ses ve daha fazlası için ayrıntılı raporlar sunar. Belirli kullanıcılar, sistem ayrıntılarını yazdırmak için TXT veya XML belgelerine aktarabilir. Yazılım ayrıca sistem ayrıntılarını panoya kopyalamanıza olanak tanır.

 1. World of Tanks – En büyük tank oyuncu topluluğu

Windows İçin 12 En İyi Program 3

World of Tanks yeni bir Windows oyunu değil, ama bu hala en iyi MMO (Massively Multiplayer Online) patlayıcılarından biri. Oyun en üst seviyedeyken, tek bir MOG sunucusundaki çevrimiçi oyuncu sayısı için bir dünya rekoru kırdı. Eğer World of Tanks oynamadıysanız, 2019’da kontrol etmeniz gerekiyor.

Bu ücretsiz oyun, XP’den 10’a kadar olan Windows platformlarında çalışır ve resmi web sayfasındaki Oyunu İndir düğmesini tıklatarak yükleyicisini kaydedebilirsiniz .

Mobil savaşla uzaktan ilgilenen herkes World of Tanks’ı sevecek. Oyun, bire bir ya da takım savaşlarında Birinci Dünya Savaşı’ndan Soğuk Savaş dönemine kadar ağır tankları dolduruyor.

Windows İçin 12 En İyi Program 4

World of Tanks, rastgele, tank şirketi, tarihi, güçlü ve takım savaşları içeren altı oyun moduna sahiptir.

Bununla birlikte, belki de oyundaki en iyi şey teknoloji ağacı ve oyunculara sağladığı tank özelleştirmesidir. Oyuncular temel tanklarla başlar ve onları zorlu zırhlı canavarlar haline getirebilirler. Tankları kişiselleştirmek çok oyunculu savaşlarda zafer kazanmak için esastır ve bunları inşa etmek World of Tanks’deki eğlencenin yarısıdır.

 1. Bitdefender Free Edition 2018 – Dünyanın en iyi Antivirüs programı

Windows İçin 12 En İyi Program 5

Bitdefender, Windows için ünlü bir anti-virüs programıdır. Anti-virüs yarar kötü amaçlı yazılım ve virüs diğer tür ölümüyle ilgili tarama ve algılama araçları seti ile birlikte geliyor. Yayıncı 2018 sürümünü zaten yayımlamıştır, bu yüzden şimdi bu yardımcı programı Windows 10, 8 veya 7’ye eklemek için iyi bir zaman olabilir . Yazılımın yükleyicisini kaydetmek için bu sayfadaki Şimdi İndir düğmesine basın. Bitdefender’ın tam özellikli bir sürümü için, iyi bir teknik destek ile birlikte gelen ücretli seçeneklerden birini seçmenizi öneririz.

Bitdefender antiphishing, USB otomatik tarama, e-posta otomatik tarama ve ransomware koruma araçları içerir. Oyun için sistem kaynaklarını serbest bırakmak için taramaları ve bildirimleri geçici olarak askıya alan kullanışlı bir oyun modu içerir. Yazılım ayrıca eski yazılımları tarar ve eski programları güncellemenize yardımcı olur.

Ayrıca, Bitdefender’ın genel sistem kaynak kullanımı, tarama yaparken bile minimum düzeydedir. Bu yüzden, Bitdefender’ın 500 milyondan fazla dolanan bir kullanıcı tabanına sahip olması şaşırtıcı değildir.

 1. MailBird – Piyasadaki en iyi posta istemcisi uygulaması

Windows İçin 12 En İyi Program 6

MailBird , XP’den 10’a kadar Windows platformlarıyla uyumlu bir e-posta istemci yazılımıdır. Bu, hesaplarını kurması ve yapılandırması kolay olan sezgisel ve anlaşılır bir e-posta uygulamasıdır. Ücretsiz sürüm üç e-posta hesabıyla sınırlandırılmış, ancak yine de düzgün bir özellik ayarlaması bulunuyor. Mailbird e-posta istemci yazılımını Bu web sayfasından indirip, Windows’un bu e-posta istemci yazılımı ekleyiniz.

MailBird, diğerleri arasında Yahoo, Gmail, Hotmail, iCloud ve Outlook.com e-postalarını açabileceğiniz bir e-posta yazılımıdır. E-posta istemcisinin birleşik bir gelen kutusu vardır, böylece bir gelen kutusundaki birden fazla hesaptaki e-postaları açabilirsiniz. Yazılım, e-postalar için birçok biçimlendirme seçeneğine sahiptir ve ayrıca gelen kutusu için özelleştirilebilir temalar ve düzenler içerir.

MailBird ile ilgili bir başka harika şey de Google Takvim, Dropbox, Todolist, Twitter, WhatsApp ve daha fazlasını içeren entegre uygulamaları içermesidir. Yani Mailbird, Outlook 2016’ya harika bir alternatiftir ve bu gönderi, yazılım için daha fazla ayrıntı sağlar.

 1. Password Manager – kullanıcı dostu bir kullanıcı yöneticisi

Windows İçin 12 En İyi Program 7

Password Manager eleştiriler alıyor olmuştur ücretsiz bir şifre yöneticisi. Bu tıklayarak 10’a XP’den Windows platformlarına Parola Yöneticisi ekleyebilir 2018 için web sitesi giriş bilgilerini kaydetmek için ideal bir yazılımdır. Password Manageri web sayfasından ücretsiz indirebilirsiniz.

Parola Yöneticisi kullanıcıları web sitesi giriş bilgilerini, kredi kartı ve banka hesap bilgilerini kendi ana şifresine sahip olan yazılımla kaydedebilirler. Ancak, bu yazılım, tekrarlayan web sitesi formlarını doldurabileceğiniz bir form doldurucusu ile birlikte gelen bir parola yöneticisinden biraz daha fazlasıdır.

Ayrıca Password Manager ile not kaydedebilir, dosya ekleyebilir ve otomatik yedeklemeler yapabilirsiniz. Ek olarak, yazılım, web sitesi şifrelerini kaydedebileceğiniz bir Chrome ve Firefox uzantısına sahiptir.

 1. Screen RecorderEn uyumlu ekran kaydedici

Windows İçin 12 En İyi Program 8

Screen Recorder, video kaydetmek ve Windows’ta statik fotoğraflar çekmek için hem screencaster hem de ekran görüntüsü yazılımıdır. Yazılım, kaydedilmiş videoları alternatif formatlara programlamanıza ve dönüştürmenize olanak tanıyan ücretsiz ve profesyonel bir sürüme sahiptir.

Ekran Kaydedici, enstantaneleri yakalamak için Windows’ta yerleşik Snipping Tool’a mükemmel bir alternatiftir ve deneme sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Ekran Kaydedici, kullanıcıların hem tam ekran çıktısını hem de seçili alanları yakalayabildikleri anlık görüntü ve video çekimi için esnek bir araç içerir. Bunlara metin, adım numaraları, şekiller ve oklar ekleyerek videolara veya ekran görüntülerine açıklama ekleyebileceğiniz kapsamlı çizim seçenekleri içerir.

Yazılım, çeşitli araçları ve seçenekleri için özelleştirilebilir çok sayıda kısayol tuşuna sahiptir. Profesyonel sürüme yükseltme yapanlar videolarda klavye kısayollarını da görüntüleyebilir, kayıtlara filigran ekleyebilir ve klipleri kırpabilir.

 1. Advanced SystemCare 11 Free – En iyi PC iyileştirici

Windows İçin 12 En İyi Program 9

Advanced SystemCare 11 Free, Windows dizüstü veya masaüstünüze temiz bir 2018 yayı veren sistem optimizasyon yazılımıdır. Aslında bu, tek bir pakete sarılmış beş IObit yardımcı program uygulamasıdır.

Advanced SystemCare 11’in ücretsiz ve profesyonel sürümleri arasında dikkate değer bir fark var, ancak ücretsiz paket yine de çok değerli.

Yazılım, IObit’in Uninstaller, Sürücü Booster, malware ve sabit disk birleştirme yazılımını içermektedir. Ayrıca boş klasörleri tarayabilir, belgeleri tamamen silebilir, başlangıç ​​programlarını kaldırabilir ve yazılımdaki geçersiz kısayolları düzeltebilirsiniz.

Ancak, Advanced SystemCare 11 ile ilgili en iyi şey, önemsiz dosyaları silecek, kayıt defterini temizleyecek, Windows başlangıcını optimize edecek ve CCleaner’da elde edeceğiniz bir şey olmadığı için kısayolları düzeltecek olan hepsi bir arada Temizlik ve Optimize taramasıdır.

 1. Andy – En iyi ücretsiz android emülatörü

Windows İçin 12 En İyi Program 33

 Andy Emulator ile 2018’in en sıcak Android oyunlarını oynayabilir ve diğer uygulamaları çalıştırabilirsiniz. Andy yalnızca uygulamaları çalıştıran bir taklitçi değil, Windows’taki tam Android platformunu taklit ediyor. Böylece, bu ücretsiz yazılım ile Android işletim sistemini ahize olmadan keşfedebilirsiniz.

Emülatörü oldukça ağır sistem gereksinimleri vardır ve en az 10 GB boş sabit disk alanı gerekiyor.

Andy, Windows’taki Android’e en yakın programdır. Yazılımın kullanıcı arayüzü Android işletim sistemine öykünür, böylece Andy’yi Ayarlar üzerinden yapılandırabilir, kişileri değiştirebilir, widget ekleyebilir, hatırlatıcılar ayarlayabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Bu yazılım aynı zamanda Windows ile de entegre olur, böylece Android uygulamalarını Windows kısayollarıyla açabilirsiniz. Ek olarak, Andy kullanıcıları cep telefonlarını emülatörde açılan oyunlar için uzaktan kumanda olarak kullanabilirler.

 1. WPS Office Free – en iyi Microsoft Office alternatifi

Windows İçin 12 En İyi Program 10

Office paketleri temel yazılımlar arasındadır. Çok sayıda ücretsiz ofis paketi vardır ve WPS Office Free, 2018’de dikkat çeken bir tanesidir. WPS Office, bir kelime işlemci, elektronik tablo ve sunum uygulaması içerir.

Bu ofis paketi ayrıca, PDF’ler için ekstra bölme ve birleştirme seçenekleri içeren premium ve profesyonel sürümlere sahiptir. Sen tıklayarak 10’a XP’den Windows platformlarına WPS Office ekleyebilir  bu sayfadan indirebilirsiniz. Daha fazla özellik için ücretli sürümü düşünebilirsiniz. Çok pahalı değil ama her kuruşa değer.

WPS Office Free, MS Office UI tasarımına benzer, sezgisel bir sekmeli UI’ye sahiptir. LibreOffice’in aksine, yazılım birden fazla pencere yerine ayrı sekmelerde birden fazla belge açar. WPS kelime işlemcisi, paragrafları alternatif sayfa konumlarına sürükleyip bırakabildiğiniz için masaüstü yayıncılık yazılımı gibidir. Paketin uygulamaları aynı zamanda bir PDF dönüştürme aracı içerir ve belgeleri hızlı bir şekilde kurmanız için çok çeşitli şablonlar sunar.

Kingsoft ayrıca ofis paketi için bulut depolama alanı sağlıyor. WPS Office Free kullanıcıları dosyaları bir GB depolama alanı sağlayan WPS Cloud’a kaydedebilir. WPS Cloud ayrıca dosyaları bağlantılarla paylaşmanıza da olanak sağlar.

 1. Ebook Reader – Kitap severler için en iyi Ebook okuyucu

Windows İçin 12 En İyi Program 11

E-kitaplar artık sadece e-kitap okuyucuları ve tabletleri ile sınırlı değildir. Çeşitli e-kitap formatlarını destekleyen Windows için Icecream Ebook Reader yazılımıyla 2018’de e-kitapları kucaklayabilirsiniz. Yazılımın daha kapsamlı seçeneklere sahip profesyonel bir sürümü var, ancak ücretsiz sürümü bu sayfadan indirebileceğiniz şık bir settir.

Ebook Reader, MOBI, EPUB, CBR, PDF ve FB2 gibi tüm birincil e-kitap formatlarını destekler. Yazılım, e-kitapları hem diğer cihazlara hem de almanıza ve vermenize olanak sağlar. Ebook Reader kullanıcıları yer imleri ayarlayabilir, yazı tiplerini ve temaları özelleştirebilir ve e-kitapların belirli bölümleri için notlar ekleyebilir. Çeviri, gerekirse Ebook Reader’ın seçili bölümleri çevirebileceğiniz kullanışlı seçeneklerinden bir diğeridir.

12.WinRAR – En iyi dosya sıkıştırma / sıkıştırma yazılımı

Windows İçin 12 En İyi Program 12

PC’nizde yer kazanmak, ya da göndermeyi planladığınız dosyaları basitçe gruplamak veya sıkıştırmak istiyorsanız, iyi bir dosya arşivleme yazılımı kullanmanız önerilir. Windows, Dosya Gezgini’nde yerleşik bir dosya arşivleyicisine sahiptir ve bu arşivleyici en temel görevler için iyi olsa da, WinRAR’ın sahip olduğu birçok özelliğe sahip değildir.

WinRAR tüm popüler sıkıştırma formatlarını destekler ve listede RAR, ZIP, CAB, ARJ, LZH, TAR, GZip, UUE, ISO, BZIP2, Z ve 7-Zip formatları bulunur. Hız gelince, WinRAR rakiplerinden daha hızlı sıkıştırma hızı sunuyor.

Uygulama, sıkıştırmakta olduğunuz dosyaların türünü tanıyabilir ve birlikte çalıştığınız dosyaları temel alarak size en iyi sıkıştırma yöntemini sunabilir. Başka bir kullanışlı özellik arşivi bölme yeteneğidir, böylece arşivi kolayca parçalar halinde gönderebilirsiniz. Bu, örneğin e-posta ekleriniz için bir dosya boyutu sınırınız varsa inanılmaz derecede faydalıdır.

WinRAR’ı diğer dosya arşivleyicilerinden ayıran bir başka harika özellik de, dosyalarınızı 256-bit şifrelemeyi kullanarak şifreleme yeteneğidir. Sonuç olarak, dosyalarınızı güvenle arşivleyebilir ve yalnızca doğru şifreye sahip kişilerin dosyalara erişebildiğinden emin olabilirsiniz.

Genel olarak, WinRAR birçok harika özellik sunuyor, çok çeşitli formatları destekliyor, mükemmel sıkıştırma ve dosya şifrelemesi sunuyor. Ücretsiz deneme için başvuru yapılabilir, ancak deneme süresi dolduktan sonra bile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Genel bakış:

 • Tüm popüler sıkıştırma formatları için destek
 • Akıllı sıkıştırma
 • Arşivleri bölme yeteneği
 • 256 bit şifreleme

    –  Şimdi WinRAR’ı indirin

 Bunlar, 2019’da Windows’a ekleyebileceğiniz en iyi ücretsiz programlardan sadece birkaçı. Bunlardan bazıları özel sürümlerinde bazı seçenek ve özelliklerden yoksun olsa da, yine de müthiş bir değer sunuyorlar.