Windows 8 Explorer 10 Güncelleme kapatma

Bu yazımızda sizlere Windows 8 Explorer 10 otomatik güncelleme nasıl yapılır ve nasıl devre dışı bırakılır detaylı bir şekilde anlatmayı planladık.

Windows 8 işletim sistemine sahip bilgisayarınız Explorer 10 otomatik güncelleme yapmaktadır. Ancak bu güncellemeyi devre dışı bırakmak mümkündür. Ancak bu güncellemeyi kapatmak için bazı yöntemler vardır. Ayrıca bu işlemler için yapmanız gereken işlemleri sizler için detaylı bir şekilde anlatıyoruz. Şimdi Explorer 10 güncellemesi neden kapatılması gerekir bunları anlatalım.

Explorer 10 Güncellemesi Neden Kapatılmalı?

Explorer üzerinden çalışan bazı uygulamalar (Bilet satış sistemi, hukuk sistemi gibi) tarayıcınızın yeni versiyonlarını desteklemez. Böylece Windows 8 Explorer 10 Otomatik güncellemeyi devre dışı bırakarak çalıştırmak gerekir.

Tarayıcınızın kendi kendini güncellemesini engellemek için aşağıdaki adımları izleyiniz. Her ne kadar güncellemeler işimize yarasa da zaman zaman bazı sorunlara sebep olur. Bu sorunlar ise kullanıcıların zor durumda kalması yada can sıkıntısına ortam hazırlar. Siz Windows 8 bilgisayar kullanıcıları için faydalı olacak bu makalemizi sizler için derledik ve en basit adımları ile aktarmaya çalıştık.

Windows 8 Explorer 10 Otomatik Güncelleme Kapatma

Şimdi otomatik güncellemeyi devre dışı bırakma adımlarını aşama aşama takip edelim. İlk olarak Internet Explorer tarayıcınızı açın ve aşağıdaki adımları takip edin.

Internet Explorer tarayıcısını açarak sağ üst kısımdaki çark işaretine tıklayın. Ardından Internet Explorer Hakkında yazısına tıklayalım.

Explorer 10 Otomatik Güncelleme Kapatma

Açılan pencerede Yeni sürümleri otomatik olarak yükle kutusunun işaretli olduğunu göreceksiniz. Bu alan oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Böylece sayfada Varsayılan ayarlarda Internet Explorer kendini yeni sürümüne güncellemeye ayarlıdır. Ancak bu ayarı değiştirmek kolaydır.

Windows 8 de tarayıcı güncellemesi kapatmak

Kutu işaretini boşaltarak Kapat butonuna tıklıyoruz. Bu işlemin ardından ise artık Windows güncellemelerinde de tarayıcımızı güncellemezsek tarayıcımız artık sürümünü otomatik olarak güncellemeyecektir.

Windows 8 explorer 10 tarayıcısı güncellemesi

Yapılması gereken tüm işlemler bu kadar basit. Artık otomatik güncellemeler devre dışı kaldı. Ancak güncellemeyi almış ise yeniden yükleme gerekmektedir.

Günümüzde kullanılan bir çok Windows sürümü bilgisayarlarda gelen güncellemeler ile beraber yeniliklerine bir yenisini ekleyip kullanıyoruz. Bu makalemizde sizlere faydalı olacak bir şekilde Windows 8 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda, Internet Explorer 10 Otomatik Güncellemeyi Devre Dışı Bırakmak adımlarını derleyerek anlatmaya çalıştık. Umarız makalemiz sizler için faydalı olmuştur.

Ayrıca bilgisayarınızı Windows 8’i Windows 8.1’e Güncelleme konusunda desteğe ihtiyacınız varsa makalemizden faydalanabilirsiniz.