Ana Sayfa Uygulama Windows 8, 10 için Ansiklopedi Britannica Uygulaması: Bilgi Verme Geleneği

Windows 8, 10 için Ansiklopedi Britannica Uygulaması: Bilgi Verme Geleneği

0
11858 teknik destek
11858 teknik destek

Ansiklopedi Britannica App tüm Windows 8, Windows 10 cihazlarında olmalıdır

Bazıları merak ediyor olabilir: Neden benim kontrolümde Wikipedia varken neden Windows 8, Windows 10 için Ansiklopedi Britannica uygulamasına ihtiyacım var? Pek çokları için Google’ın bilgi aramaya eşit olduğu zamanlarda, başka seçeneklere yer olmadığı anlaşılıyor. Fakat sizi temin ederim ki, bilgi bulma konusunda Google mutlak kral olsa bile, diğerleri hala kendi konumlarını korumaktalar.

Ansiklopedi Britannica (ücretsiz sürüm) başlıkta belirttiğimiz gibi bilgi sağlama geleneğinin Wikipedia ve geleneğinin bir karışımıdır. Öyleyse, uygulamanın içinde ilginç ve çekici neler bulabileceğimizi görelim.

Windows 10, Windows 8 için Ansiklopedisi Britannica

Hayatınızda en az bir Ansiklopedi Britannica kitabı açtıysanız, içeride bulunan bilgilerin tıpkı bir sözlükteki gibi alfabetik olarak düzenlendiğini biliyorsunuzdu. Uygulamanın içinde bulacağınız bilgiler temelde aynıdır, tıpkı bir resmi web sitesini bulduğunuz gibi, www.britannica.com

11858 teknik destek
11858 teknik destek

Tabii ki, parasını ödeyemeyenler için üzücü olan kısmı, tam sürümü edinmek için ödemeniz gereken fiyattır. Ama yıllık abonelik için sadece 14,99 $ ödeyeceğiniz. “Basılı sürüm” deki aynı miktarda bilgiyle karşılaştırıldığında, aslında oldukça ucuz, ancak daha sonra her yıl bu miktarı ödemek zorunda kalacaksınız. Britannica Ansiklopedisi’ni daha “özel” bir Google olarak algılamalısınız.

Bu nedenle, Encyclopedia Britannica’dan tam bir işlevsellik elde etmek için, yıllık aboneliği ödemeniz gerekir. Eğer bir öğrenciyseniz veya bilgi için sadece aç bir insansanız, o zaman sizin için harika bir performans sergileyecektir. Bir makale açtıysanız, üzerindeyken aşağıdakileri yapabilirsiniz:

  • Daha sonra okumak için ekrana sabitleyin.

  • Resimlere ve içindekiler tablosuna erişin.
  • Link haritası: Eğer aralarında bir bağlantı varsa, makalenizi başkalarına bağlamanızı sağlayan ilginç bir araçtır.
  • Yazı tipi boyutunu değiştir.
  • Favorilere ekle.
  • Makaleyi kaydet

Tam işlevsellik için ücretli uygulamayı edinin

80000 makale üzerinde bulunmaktadır,  Bunları keşfetmek için, Encyclopedia Britannica uygulamasındadır. Ücretsiz sürüm, “Üst Makale” bölümünde yer alan makalelerin tüm içeriğini + günlük makaleleri görmenize olanak tanır. Farklı makalelerden sadece 100 kelimelik makaleleri görebileceksiniz.

Makalenizi kaydederseniz, Kayıtlı “rafınızda” görünecektir. “Favori” yapmayı seçerseniz, daha sonra kullanmak üzere “Sık Kullanılanlar” bölümünüzün altında görünecektir. Umarız incelememizi faydalı buldunuz.

Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11858'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.