Bu yazımızda sizlere bilgisayarınızda Youtube yeşil ekran sorunu çözümü için yapılması gereken işlemleri detaylı anlatıyoruz.

Eğer bilgisayarınızda Youtube videosu açtığınızda yeşil ekran çıkıyorsa bu makalemiz soruna çözüm olacaktır. Çünkü bu sorun tüm kullanıcıların karşılaşma ihtimali olacağı bir sorundur. Ayrıca Youtube yeşil ekran sorunu sayfayı yenilediğinizde veya tarayıcıyı tekrar açtığınızda bu sorun giderilmeyecektir. Çünkü donanımsal etmenlere bağlı bir durumdan bu sorun karşınıza çıkıyor. Öncelikle bu sorun nedir detaylı inceleyelim.

Yeşil Ekran Sorunu Nedir?

Genellikle bilgisayar kullanıcılarının başına geleceği bir sorundur. Bilgisayarınızda bir tarayıcı kullanarak Youtube sayfasına girdiğinizde video ön izlemeleri doğru bir şekilde görürsünüz. Ancak videoları oynatmak istediğinizde ekran sadece yeşil bir ekran ile karşılaşırsınız. Bu Youtube de aldığınız klasik bir yeşil ekran sorunudur. Ayrıca bu sorun bilgisayarınızda bulunan grafik işlemcinizin videoyu oynatmak için harekete geçmemesinden kaynaklanıyor. Ancak bu sorunun giderilmesi mümkündür. Şimdi Youtube yeşil ekran sorunu için yapılması gereken işlemleri anlatalım.

Youtube Yeşil Ekran Sorunu Çözümü

Youtube ya da tarayıcı üzerinden herhangi bir film ya da video izlerken videolar yeşil gözüküyorsa çözümü basittir. Öncelikle kullandığınız tarayıcı üzerinden işlem yapmanız gerektiğini iletelim.

11858 teknik destek

youtube yeşil ekran sorunu nasıl giderilir

Internet Explorer tarayıcınızı açarak sağ üstte bulunan dişli sembolüne tıklayınız. Ardından açılan menüden Internet Seçenekleri yazısını tıklayınız.

Youtube Yeşil Ekran hatası

Daha sonra açılan pencerede üst başlıklardan Gelişmiş başlığına tıklayınız. Ardından gelen Ayarlar içerisinden Hızlandırılmış Grafikler seçeneğini tıklayınız. Bir sonraki adımda ise GPU ile görüntüleme yerine yazılım ile görüntüleme kullan kutusunu işaretleyiniz. Daha sonra alt tarafta yer alan Tamam butonun tıklayın. Böylece bu ekran kapanacaktır.

Youtube Yeşil Ekran Sorunu için çözüm

Bu şekilde yeşil ekran sorunu çözümü için yapılması gereken işlemleri tamamladınız. Şimdi tarayıcıyı kapatıp tekrar açarak yine bir Youtube videosu açarak deneme yapınız. Eğer sorun devam ediyorsa farklı olarak grafik kartınızın güncellemesini yapınız.

Ekran kartınızın modelini öğrenmek için bilgisayarınızın sol alt tarafında yer alan arama yerine tıklayınız. Ardından arama yerine dxdiag yazarak aratınız. Böylece bir uyarı alacaksınız. Bu uyarıya evet diyerek bir sonraki ekrana ulaşınız. Ardından açılan pencerede görüntü seçeneğine tıklayınız. Burada grafik kartınızın ismini göreceksiniz. İnternet tarayıcısından bu grafik kartınızın son sürümünü bulup güncelleme yapınız. Böylece grafik kartı ile ilgili artık sorunlar yaşamayacaksınız. Umarız Youtube yeşil ekran sorunu çözümü için anlattıklarımız sorununuzu çözüme ulaştırdı.

Ayrıca Youtube yükleme sorunlarını düzeltme konusunda hazırladığımız yazımızı da inceleyebilirsiniz.