Ana Sayfa Destek Windows 10 Tarayıcı Görmeme Sorunu ve Çözümü!

Windows 10 Tarayıcı Görmeme Sorunu ve Çözümü!

0
Windows 10 Tarayıcı Görmeme Sorunu ve Çözümü!

ABD’li teknoloji devi Microsoft tarafından geliştirilen en uzun soluklu işletim sistemlerinden biri olan Windows 10’da çok kez karşılaşılan Tarayıcıya erişememe sorunu nasıl çözülür? konusunu sizler için işleyeceğiz. Genelde tarayıcı sürücülerine gelen bir güncelleştirme veya antivirüs programı tarafından karantinaya alınan bir tarayıcı servisi sebebiyle oluştuğu düşünülen sorun aslında tamamıyla Windows Güvenlik Duvarı ile alakalı olabiliyor. Bu sorun ortaya çıktığında bilgisayarınız, tarayıcınıza bağlı olan yazıcıdan sorunsuz şekilde çıktı veriyorken, bir türlü tarama işlemini gerçekleştiremiyorsunuz. Tarayıcı sorununun çözümüne Windows Güvenlik Duvarı ayarlarına girerek başlıyoruz.

 

  • Windows Güvenlik Duvarı ayarlarına erişebilmek için öncelikli olarak klavyemizden Windows+R tuşuna basarak Çalıştır’ı açıyoruz ve komut ekranına ‘cpl’ yazarak Tamam’a basıyoruz.

Windows 10 Tarayıcı Görmeme Sorunu ve Çözümü!

  • Sonrasında ise açılan Windows Güvenlik Duvarı ayarları bölümünde bulunan Bir Uygulamanın veya Özelliğin Windows Defender Güvenlik Duvarını Geçmesine İzin Ver butonuna basıyoruz.

  • Bir sonraki ekranda ise izin verilen uygulamalar arasına Dosya ve Yazıcı Paylaşımı servislerini de ekleyip işlemleri tamamlıyoruz. Tüm bu işlemlerin ardından ayarlarımızın tam olarak aktif olabilmesi için bilgisayarımızı bir defa yeniden başlatmamız yeterli olacaktır. Sonrasında ise bağlı olduğumuz ağda ekli olan yazıcı ve tarayıcı donanım opsiyonlarına sorunsuz şekilde erişebilecektir.

Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
Konu hakkında destek almak için 11820'yi arayabilirsiniz.
TIKLA ARA

CEVAP VER

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.