Yüklenmiş uygulamaları kaldırma

Win10 yüklenmiş uygulamaları kaldırma. Ne yazık ki, tüm PC üreticileri ürünlerini önceden yüklenen programlarla teslim eder. Bunlar bloatware olarak bilinir ve bunları kaldırmak için en iyi araçları inceler.  Bilgisayarınızı derli toplu tutmak için programları kendiniz kaldırmanız yeterli olmaz. Dolayısıyla, bu işi verimli bir şekilde yapmak için üçüncü taraf yazılımları göz önünde bulundurmak, sistemin sağlığını yükseltir.

Win10 yüklenmiş uygulamaları kaldırma. Ne yazık ki, tüm PC üreticileri ürünlerini önceden yüklenmiş programlarla teslim etmektedir.

PC bloatware’i kaldırmak için en iyi yazılım nedir?

CCleaner

CCleaner ile uygulamaları yönetmek esinti gibi geliyor Tüm yüklü yazılımlarınızı tek bir kapsamlı listede listeleyerek bunları sipariş etmenize ve ayrıca ada göre aramanıza olanak tanır

CCleaner ile nasıl temizlenir

Uygulamaları yönetmek esinti gibi geliyor. Tüm yüklü yazılımlarınızı tek bir kapsamlı listede listeleyerek, bunları sipariş etmenize ve ayrıca ada göre aramanıza olanak tanır.

CCleaner’ın kaldırıcı özelliğini Araç alt menüsüne tıklayarak bulabilirsiniz. Uygulama listesinin, PC’nize Windows tarafından önceden yüklenmiş yazılımı içerdiğini görünür.

Windows 10’da imleç boy renk 

Neyi kaldırmak istediğinizi seçin, Kaldır düğmesine tıklayın ve hazırsınız.

Oradayken, başlangıç ​​uygulamalarını devre dışı bırakmak için kullanabileceğiniz Başlangıç ​​seçeneğini de kontrol edebilirsiniz. Bunlardan bazıları, işletim sisteminizi kurduğunuzda varsayılan olarak kurulur. Birçoğu sizin için gereksiz olur.

Çünkü CCleaner yalnızca istenmeyen uygulamaları kaldırmakla kalmaz. Aynı zamanda bunlarla ilgili kalan her dosyayı silmenize de yardımcı olur. Yüklenen uygulamaları nasıl kaldırır.

Bu bilgisayar temizleme aracı, kayıt defterinizi tarar ve gereksiz girişleri kaldırır. Sadece bu değil, aynı zamanda boş dosyaları, geçici dosyaları, kopyaları ve daha fazlasını bulur.

Win10 yüklenmiş uygulamaları kaldırma

İşte temel özelliklerinden bazıları:

Sürücü güncelleyici (premium)

Bilgisayar sağlık kontrolünü tamamlayın

Tarayıcı temizleyici

Standartlara uygun gizlilik koruması

İzleyicileri kaldırır (premium)

Kayıt defteri temizleyici

IObit Kaldırıcı PRO

Bu, bilgisayarınızda yüklü olan tüm programların bir listesini gösteren başka bir ücretsiz programdır

Bu, bilgisayarınızda yüklü olan tüm programların bir listesini gösteren başka bir ücretsiz programdır. Hangisinden kurtulmak istediğinizi seçin ve Kaldır’a tıklayın. Hangi eklentilerin ve eklentilerin güvenilir olduğunu ve hangilerinin güvenilir olmadığını söylediği için çok kullanışlıdır.

Böyle güçlü bir kaldırıcıyı seçerek PC’nizdeki en inatçı uygulamalardan kurtarır ve daha fazla disk depolama alanı elde eder. Ayrıca, kaldırılan programların anımsatan dosyalarının derinlemesine temizlenmesinden de yararlanırsınız.

Ek olarak, kötü niyetli internet programları, yazılım izinleri veya kurulumların izlenmesi ile ilgili olarak hazırsınız. Dolayısıyla bu araçla, herhangi bir kaldırma sorunu için etkili bir desteğe sahipsiniz.

PC Çözücü

Bu, çok uzun süredir piyasada olan ve Windows 2000’den Windows 10’a kadar her Windows sürümüyle mükemmel şekilde çalışan ücretsiz ve kullanımı kolay bir programdır.

Yazılım, tüm istenmeyen uygulamaları ve programları bulur, böylece nelerin kaldırılmasını istediğinizi şeçer. Ardından işi sizin için otomatik olarak yapar.

Program, genellikle yeni cihazlarla birlikte gelen geniş bir deneme uygulaması listesine sahiptir. Kurulduktan sonra bir sistem geri yükleme noktası oluşturacak ve oradan listeden öğeleri seçip İleri’ye tıklamanız yeterli.

Bilgisayarımı Kaldır

Bu yazılım, yeni bir bilgisayarla birlikte gelen gereksiz bloatware’i tamamen kaldırmak için tasarlanmıştır. Taşınabilirliği bir bonus.

Bu araç, belirli önemsiz öğeleri bulmaya çalışmaz, bunun yerine başlangıç ​​yazılımı, masaüstü öğeleri ve çok önemli yazılımlar dahil olmak üzere bir PC’deki her şeyi listeler.

Kaldırma işlemi sırasında, otomatik işlem, kayıt defteri girdilerini ve kalan dosyaları arayacak ve makinenizden kaldıracaktır.

Yine de dikkat edilmesi gereken bir şey, toplu bir kaldırıcı olduğu için iyi ve kötü yazılım arasında ayrım yapmamasıdır.

Kaldırmalı mıyım?

Bu, üretici bloatware, deneme yazılımı ve araç çubukları, reklam yazılımları ve diğer önemsiz şeyler dahil olmak üzere istenmeyen programların algılayıcısı ve kaldırıcısıdır. Bilgisayarınızı tarayacak ve ardından bulunan her şeyi derecelendirecektir.

Bir öğe listede ne kadar yüksekte yer alırsa, kaldırma o kadar şiddetle tavsiye edilir.