Günümüz dünyasında, yaşam alanlarında teknoloji kullanırken yaşadığımız en yoğun sorunlardan biri de hiç şüphesiz Wi-Fi Menzil bağlantı problemleridir, diyebiliriz. Kablosuz ağ trafiğinin her geçen gün artmasından kaynaklanan bu problemi aşmak adına ekstra cihazlar kullanmak gerekebiliyor. Yaşam alanlarımızdaki duvar kalınlıkları, yalıtım malzemeleri. Eşya yoğunluğu, etraftaki kablosuz ağ trafiği olmak üzere birçok etkenden etkilenen kablosuz ağ sinyal kalitemizi arttırabilecek birkaç pratik yöntemi sıralamak gerekirse:

WiFi Menzilinizi Genişletecek 6 Pratik Çözüm 1

1- Modem İçin En İyi Konumu Seçin

Kablosuz ağ yayıcımızın konumunu seçerken, yaşam alanlarımızın uç noktalarını değil de merkezi noktaları tercih etmemiz, kablosuz ağ genişliği konusunda bizlere konfor sağlayacaktır. Ev tipi modemler ortalama olarak sağa, sola, öne ve arkaya olmak üzere 10 metre ile 12 metre arasında çekim kapasitesine sahiptirler.

WiFi Menzilinizi Genişletecek 6 Pratik Çözüm 2

11858 teknik destek

2- Bilgisayarınız Yardımıyla Sanal Erişim Noktası Yaratın

Microsoft’un geliştirdiği Windows işletim sisteminde bulunan kablosuz ağ oluşturma sihirbazı yardımıyla kişisel bilgisayarınızı yeni bir erişim noktası olarak konumlandırıp. Diğer cihazlara yeni bir kablosuz sunucu kazandırabilirsiniz.

WiFi Menzilinizi Genişletecek 6 Pratik Çözüm 3

3- Daha Güçlü Antenler Kullanın

Kablosuz ağ özelliğine sahip olan modemler, maliyeti düşürmek adına düşük kaliteli malzemeden üretilmiş olabilirler. Bundan dolayı kablosuz modeminizin antenini güçlü bir anten ile değiştirerek kablosuz ağ kapsam alanınızı genişletebilirsiniz. Veya bunun yerine USB girişli kablosuz antenler. Satın alarak kişisel bilgisayarınıza geniş bir çekim alanı kazandırabilirsiniz.

WiFi Menzilinizi Genişletecek 6 Pratik Çözüm 4

4- Kablosuz Ağ N Protokolünü Kullanın

Kablosuz ağ vericinizin yayım standardını 802.11n standardına veya. Bu seviyeye getirdiğinizde birçok cihaz daha geniş bir bant üzerinden kablosuz ağ sinyali alacağı için. Bu yöntem kopma probleminizi ortadan kaldıracaktır.

WiFi Menzilinizi Genişletecek 6 Pratik Çözüm 5

5- Tekrarlayıcı veya Kablosuz Erişim Noktası Kullanın

Şimdiye kadar sıraladığımız yöntemler arasında en etkilisi diyebileceğimiz. Bu yöntem ile ekstra cihaz kullanarak kablosuz ağ alanımızı genişletebiliriz. Menzil genişletici ürünümüzü dilersek tekrarlayıcı, dilersek de yeni bir erişim noktası olarak kullanabiliriz.

WiFi Menzilinizi Genişletecek 6 Pratik Çözüm 6

6- Elektrik Hattı Ağı Oluşturmak

Menzil genişletici ürünlerin aksine. Veri aktarımını data kabloları üzerinden değil de yaşam. Alanında bulunan elektrik kabloları üzerinden veri aktarımı sağlayan bu yöntemde. Verileriniz çok daha hızlı şekilde aktarılacaktır. Ancak iki istasyon arasındaki bağlantıyı hem verici. Hem de alıcı olmak üzere kablolu metotla sağlamanız gerekiyor. Bu durumda kablolu bağlantı opsiyonuna sahip olmayan cihazlar göz önüne alındığında kullanım konforunu düşürüyor.

okumaya devam edin : Android Cihazlar İçin En İyi 3 Navigasyon Uygulaması

Yukarıda sıraladığımız yöntemleri, kişisel yaşam alanlarınızda uygulayarak var olan kablosuz ağ problemlerinizde kurtulabilirsiniz. Üstelik kablosuz ağ trafiğinizi düzenleyecek ve konforunuzu arttıracak. Tüm cihazların maliyeti günümüz şartlarında 300₺ seviyesine olacaktır. Kablosuz menzil genişletici ürünleri konusunda marka tavsiyesi ve donanım teminine ihtiyaç duyduğunuzda bizlere ulaşabilirsiniz. teknodestek.com.tr ailesinin de dahil olduğu Teknosor Teknoloji Hizmetleri’nin bu alandaki pratik çözüm markası Callfix Destek Hattı’na 0850 532 26 66 numarasından ulaşabilirsiniz. Verilebilecek hizmetlere, uzak bağlantı servisi ve yerinde kurulum desteği de dahildir.