WhatsApp tam konum gönderme: WhatsApp’ın “Konum” özelliği, kullanıcıların anlık olarak bulundukları konumu paylaşmalarına olanak tanır. Bu özellik sayesinde, bir kişi anlık konumunu belirli bir süre için veya sürekli olarak bir başka kişi veya bir grupla paylaşabilir.

WhatsApp Tam Konum Gönderme

Kullanıcılar, bu özelliği kullanarak bir kişi veya grupla bulundukları konumu paylaşabilir ve bu paylaşımı belirli bir süre boyunca gerçekleştirebilirler (örneğin, 15 dakika, 1 saat veya 8 saat gibi). Bu süre sonunda, konum paylaşımı otomatik olarak sona erecektir.

Whatsapp tam konum gönderme
Whatsapp tam konum gönderme

Uygulamanın bu özelliğini genellikle güvendiğiniz kişilerle buluşma planları yaparken veya birisinin nerede olduğunu kontrol etmek istediğiniz kişiler için oldukça güzel bir özelliktir.

Ancak, bu tür özelliklerin gizliliği ve güvenliği göz önünde bulundurularak dikkatli bir şekilde kullanılması önemlidir.

WhatsApp üzerinden konum göndermek için sizin için  aşağıdaki adımları derledik hep berber bu adımları  takip ederek işlemleri tamamlayalım.

WhatsApp tam konum gönderme adımları.

WhatsApp Uygulamasını Açın:

Telefonunuzun ana ekranında yer alan WhatsApp uygulamasını bulun ve üzerine dokunarak açın.

WhatsApp konum
WhatsApp konum

İletişim Seçimi:

Açılan ekranda mesaj göndermek istediğiniz kişiyi veya grup sohbetini seçin.

Konum Paylaşımı Başlatma:

Uygulamanın sohbet ekranında, metin kutucuğunun hemen yanında bulunan ataç (ekleme) simge göreceksiniz nu simgeye dokunun. Bu simgeye dokunduğunuzda, gönderilebilecek medya türlerini gösteren bir menü açılacaktır.

Konum Seçimi:

Menüde “Konum” seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.

3
WhatsApp konum ayarı

Konum Paylaşım Türü Seçimi:

Şimdi konumunuzu paylaşma seçeneklerinden birini seçmelisiniz. Bu genellikle “Anlık Konum” veya “Yakındaki Konum” gibi seçenekler olacaktır. Hangisini paylaşmak istiyorsanız onu tercih edebilirisiniz.

Anlık Konum: Bu seçenekle, belirli bir süre boyunca gerçek zamanlı olarak konumunuzu paylaşabilirsiniz.

Yakındaki Konum: Bu seçenekle, çevrenizdeki yerlerin listesini görebilir ve seçtiğiniz bir yeri gönderebilirsiniz.

1 2
Whatsapp tam konum

Konumunuzu Belirleyin:

Seçtiğiniz konuma göre, eğer “Anlık Konum” seçeneğini seçtiyseniz, ne kadar süre boyunca konumunuzun paylaşılacağını belirleyin (örneğin, 15 dakika veya 1 saat gibi).

Konumu Gönderme:

Seçtiğiniz konumu onayladıktan sonra, “Gönder” veya “Paylaş” düğmesine tıklayarak konumu gönderin.

Artık seçtiğiniz kişi veya grupla konumunuzu paylaşmış olmalısınız.

WhatsApp konum ayarı
WhatsApp konum ayarı

NOT: Unutmayın ki bu adımlar, WhatsApp uygulamasının son sürümüne göre geçerlidir ve zamanla güncellemelerle değişebilir. Bu nedenle, her zaman WhatsApp uygulamasını güncel tutmanız önemlidir.

Yukarıda sizler için konu aldığımız Whatsapp tam konum gönderme adlı yazımız umarım faydalı olmuştur.

Whatsapp hakkında aklınıza takılan diğer sorularınız için sayfamızı ziyaret edebilir ve yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Bir sonraki yazımız;